REKLAMA

Elektroliza (usuwanie włosów)

Elektroliza jest to sposób trwałego usuwania pojedynczych włosków z twarzy lub ciała. Polega na zniszczeniu ośrodka wzrostu włosów za pomocą impulsów elektrycznych.

Elektroepilacja, czyli epilacja igłowa to jedyna potwierdzona naukowo i uznana na świecie metoda trwałego usuwania zbędnego owłosienia zatwierdzona przez FDA. Elektroliza stała się szeroko dostępną metodą trwałego usuwania zbędnego owłosienia zarówno u mężczyzn jak i kobiet; szczególnie ma zastosowanie do małych powierzchni:

  • górna warga
  • brody
  • pachy
  • ramiona
  • linia bikini

Zabieg elektrolizy polega na wprowadzeniu do mieszków włosowych cienkiej elektrody w kształcie igły lub sondy, która emituje prąd elektryczny i niszczy korzeń mieszka włosowego. Istnieją trzy różne metody dostępne na rynku:

  1. elektroliza

  2. termoliza / diatermia

  3. metoda Blend (kombinacja elektrolizy z termolizą)

Celem wszystkich tych sposobów jest uszkodzenie podstawy wzrostu włosów, aby odciąć dopływ krwi i składników odżywczych, zapobiegając wzrost nowych włosów, bez uszkodzenia otaczających tkanek.

Niepodważalną zaletą elektrolizy jest to, że elektroepilację można stosować niezależnie od koloru włosów i skóry oraz grubości włosa. Efekt całkowitego trwałego usunięcia włosa następuję po wielokrotnym powtarzaniu zabiegu w różnych stadiach cyklu wzrostu włosa, ponieważ wszystkie włosy nie rosną w tym samym czasie i usunięcie ich nie może odbyć się jednorazowo. Aby znaleźć klinikę blisko Twojego miejsca zamieszkania, rozpocznij szukanie klikając w filtr obok. Obecnie elektroliza igłowa jest jedynym ze sprawdzonych sposobów, który może zagwarantować trwałe usuwanie włosów i może być stosowana na wszystkich obszarach ciała i dla wszystkich typów skóry. W ostatnich latach znacznie ulepszono technikę i sprzęt do przeprowadzania elektrolizy. Aktualnie w urządzeniach połączono dwa sposoby: metodę diatermii (prąd o wielkiej częstotliwości) z galwaniczną (stały o niskim natężeniu), aby dać możliwie najlepsze rezultaty.

Lasery i IPL, choć powszechnie reklamowane jako metoda usuwania włosów, powodują przede wszystkim trwałe zmniejszenie wzrostu włosów, a nie trwałe usunięcie.

Charakterystyka metody epilacji.

Elektroliza z wykorzystaniem prądu galwanicznego - metoda działa przy użyciu prądu stałego energii elektrycznej. Prąd wprowadzony do mieszka włosowego powoduje wytworzenie sody kaustycznej, chemiczny odczyn zasadowy uszkadza komórki, które odpowiadają za wzrost włosów.

Termoliza/Diatermia – metoda termolizy, zwana również jako diatermia lub krótkiej fali, działa za pomocą prądu zmiennego energii elektrycznej. Prąd ten powoduje, że cząsteczki wody w skórze wokół igły wibrując tworzą ciepło (efekt termo-koagulacji). Odpowiednia ilość wytworzonego ciepła, może doprowadzić do uszkodzenia komórek (koagulacji), które odpowiadają za wzrost włosów. Termoliza odpowiednia dla włosów cienkich i pozbawionych barwnika.

Metoda Blend – elektroliza i termoliza (koagulacja termiczna) w jednym. Technika stosowana w definitywnym usuwaniu włosów. Metoda łączy w sobie zarówno fale krótkie i procedury galwaniczne. W wyniku tej kombinacji dochodzi jednocześnie do termicznego i chemicznego uszkodzenia mieszka włosowego. Jest to metoda najbardziej skuteczna szczególnie w przypadku włosów grubych i mocnych.

Przed zabiegiem elektrolizy. Podczas konsultacji, należy dokładnie wyjaśnić swoje oczekiwania. Osoba przeprowadzająca zabieg powinna sprawdzić, czy jest to właściwe leczenie i nie ma przeciwwskazań medycznych do zabiegu elektrolizy, oraz czy jest w stanie osiągnąć wyniki jakich oczekujesz. Zanim zdecydujesz się na zabieg sprawdź inne metody usuwania włosów.

Skutki niepożądane. Po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie i / lub obrzęk, które zwykle znika w ciągu kilku godzin. Sporadycznie mogą wystąpić małe strupki. Należy unikać słońca.

Dla kogo elektroliza i przeciwwskazania. Zabieg stosowany jest u osób z dobrym ogólnym stanem zdrowia, bez chorób lub infekcji skórnych w okolicach poddanych zabiegowi.

Kobiety w ciąży, mimo, że nie ma dowodów na szkodliwość kobietom w ciąży odradza się korzystania z zabiegu elektrolizy.

Inne przeciwwskazania medyczne do zastosowania zabiegu elektrolizy: choroby przewlekłe, m.in. tarczycy, choroby serca (arytmie, zastawkowe wady serca, rozrusznik), choroby neurologiczne (padaczka) i choroby skóry.

Podsumowanie. Elektroliza ma zastosowanie szczególnie w leczeniu małych powierzchni, szybko i sprawnie, dając dobre i zwykle trwałe wyniki. Stosowana zarówno u mężczyzn jak i kobiet.
Do dużych powierzchni, takich jak nogi lub plecy, ból towarzyszący podczas zabiegu i potrzebny czas czynią tą metodę mniej odpowiednią niż w przypadku mniejszych części ciała.


Przejdź do zakładki Problemy znajdziesz inne metody usuwania owłosienia.


Polecane artykuły Epilacja, czyli laserowe usuwanie owłosienia  Najskuteczniejsza metoda depilacji - porównanie nowoczesnych metod trwałego usuwania owłosienia, która jest najlepsza i dlaczego?


Stosowane produkty
Znajdź Klinikę

Województwo: Miasto:

Poszukiwane informacje :: Zabiegi, Kwas hialuronowy powiększanie, wygładzenie zmarszczek, elektroliza usuwanie włosów, Endermologia zabieg antycellulitowy, Komórki macierzyste, Kriolipoliza, IPL LED fotoodmładzanie, laser IPL depilacja, Laser frakcyjny w terapii regeneracji skóry, Laserowe usuwanie tatuażu, Lipoliza iniekcyjna, Mezoterapia igłowa, Nadpotliwość leczenie, Osocze bogatopłytkowe PRP, Peelingi medyczne, Radiofrekwencja RF na twarz ciało, Skleroterapia leczenie żylaków, powiększanie Implanty piersi, Korekcja uszu, Lifting twarzy, lipoliza, liposukcja, plastyka piersi, sklep Estetyka.pl pielęgnacja kosmetyki, transfer tłuszczu, przeszczep tłuszczu, Przeszczep włosów, transplantacja włosów, wybielanie licówki zębów, dr opinie, ranking lekarzy, lekarz specjalista Szczecin, Klinika Warszawa, Klinika medycyna estetyczna Katowice, Chirurg Plastyczny Warszawa, Stomatologia estetyczna Pruszków, klinika Łódź, Wyszukaj zabieg medycyny estetycznej, filtruj Jelenia Góra, Gdańsk, Gdynia, Sopot, kliniki medycyny estetycznej, Wyszukiwarka zabiegów, artykuły kliniki chirurgii plastycznej, operacje plastyczne Wrocław, chirurg plastyczny Kraków, nowości chirurgia plastyczna ::

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżone