Medycyna estetyczna Gdańsk

 

W ostatnich latach klinika medycyny estetycznej Gdańsk dynamicznie rozwinęła się. Zastosowanie innowacyjnych metod pozwala na bezpieczne i bezinwazyjne wykonywanie zabiegów poprawiających urodę. Do usług z zakresu medycyny estetycznej przekonuje się coraz więcej osób. Szeroka gama oferowanych zabiegów daje możliwość dostosowania ich indywidualnie do potrzeb i wieku pacjenta. Zazwyczaj usługi estetyczne mają na celu zahamowanie starzenia się skóry lub korekcję już powstałych, negatywnych efektów upływu lat. Młody wygląd stanowi atut. Dzięki atrakcyjności fizycznej czujemy się pewni siebie, nie mamy kompleksów czy problemów z nawiązywaniem nowych znajomości. Obecnie medycyna estetyczna wyciąga do nas dłoń oferując zabiegi, które pozwolą nam znów na poczucie atrakcyjności fizycznej. Mimo, że usługi estetyczne nie stanowią już tematu tabu pacjenci niechętnie przyznają się do poprawiania urody nawet przed bliskimi. Co ciekawe, z zabiegów korzysta coraz więcej mężczyzn, którzy stanowią około 30% , pozostałe 70% pacjentów to kobiety.

Operacje plastyczne Gdańsk

Lekarz medycyny estetycznej Gdańsk oferuje trzy rodzaje zabiegów. Pierwszym z nich jest profilaktyka przeznaczona dla osób po 25 r.ż. Właśnie w tym momencie zaczyna się naturalny proces starzenia się skóry. Działania profilaktyczne pozwalają na jego opóźnienie. Oczywiście duży wpływ na nasz wygląd mają również geny, dieta oraz tryb życia. Kolejny rodzaj to zabiegi regenerujące, które mają na celu przywrócenie skórze jędrności i blasku. Ostatni obszar działania obejmuje zabiegi korygujące, które pozwalają na eliminację wrodzonych i nabytych defektów. Usługi te znajdują się na pograniczu medycyny i chirurgii estetycznej.

Do popularnych zabiegów medycyny estetycznej należą wszelkie wypełniacze zmarszczek. Najczęściej stosuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej. Obecnie dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów cieszy się zabieg HIFU pozwalający na redukcję zmarszczek oraz bezinwazyjny lifting twarzy dzięki wykorzystaniu fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Ponadto zabieg ten charakteryzuje skuteczność już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Powszechnie wykonuje się również mezoterapię, która dostarcza do warstwy głębokiej skóry potrzebnych substancji regenerujących, leczniczych czy odżywiających. Należy jednak pamiętać, że zabiegi są dostosowywane do potrzeb, pożądanego efektu i wieku pacjenta przez  lekarza medycyny estetycznej.

Zabiegi kosmetyczne Gdańsk

Klinika medycyny estetycznej obejmuje również inwazyjne zabiegi chirurgiczne, wśród których czołową pozycję zajmuje powiększanie biustu Gdańsk. Operacja plastyczna piersi od lat cieszy się dużym zainteresowaniem kobiet na całym świecie. Obecnie implanty wykorzystuje się również w celu trwałego powiększenia ust. Większość kobiet pragnie posiadać duży biust oraz kształtne, czerwone usta, które bez wątpienia stanowią główne atrybuty kobiecości. Do powszechnych zabiegów chirurgicznych zalicza się również plastykę ciała. Operacyjną korektę odstających uszu czy nosa wykonuje się na co dzień. Z podobnym zainteresowaniem spotyka się usuwanie nadmiaru wiotkiej skóry z brzucha, pośladków, a także nóg. Jednak wiele operacji plastycznych zostało zastąpione alternatywnymi metodami. Przykładem jest blefaroplastyka. Dotychczas plastykę powiek wykonywano jedynie poprzez zabieg chirurgiczny. Aktualnie stosuje się w tym celu generator mikrowiązki plazmy. To tylko jeden z licznych przykładów, które ukazują prężny rozwój usług estetycznych.

POLECANE KLINIKI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ GDAŃSK