REKLAMA

Radiochirurgia

Chirurgia radiofalowa lub częstotliwość radiowa stosowana w dermatologii i medycynie kosmetycznej dla małych zabiegów chirurgicznych, takich jak usuwanie teleangiektazji, brodawek, narośli, znamion i moli.

Mole, brodawki, naczyniaki i inne tak zwane "grudki i guzki" można szybko i bezpiecznie usunąć. Większość zmian jest łagodnych i nieszkodliwych, a usunięcie jest często proste i szybkie z zadowalającym efektem kosmetycznym.

Termin Radiochirurgia jest dość mylące, w medycynie jako pojęcie to odnosi się do dwóch różnych metod chirurgicznych.

Pierwszy typ. Radiochirurgia (radioterapia stereotaktyczna) jest procedurą medyczną, która pozwala na nieinwazyjne (nie narusza ciągłości tkanek) leczenie łagodnych i złośliwych schorzeń nowotworowych, a także malformacji naczyń drogą promieniowania jonizującego, takie jak promieniowanie gamma. Ta forma radiochirurgii została opracowana w Szwecji w 1949 roku w leczeniu zmian nowotworowych mózgu.

Drugi typ Radiochirurgii (częstotliwości radiowej, albo chirurgia radiofalowa) jest zabiegiem cięcia tkanek przy użyciu prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości. Ta chirurgiczna procedura leczenia znacznie różni się od tradycyjnej elektrochirurgii i innych form elektrokoagulacji, ponieważ jednocześnie można wykonywać cięcie i koagulację tkanki bez użycia dużego nacisku i przy minimalnym krwawieniu. Radiochirurgia powoduje mniejsze uszkodzenia tkanki niż konwencjonalna elektrochirurgia. Można oczekiwać szybszego gojenia się ran oraz lepszych efektów kosmetycznych.

Precyzja urządzeń stosowanych w radiochirurgii to gwarancja bezpiecznej koagulacji podczas drobnych zabiegów w pobliżu wrażliwych struktur anatomicznych. Precyzyjne cięcie umożliwia gojenie się tkanki z minimalnym bliznowaceniem i niewielkim poziomem bólu pooperacyjnego. Poziom hemostazy (zatrzymanie przepływu krwi) determinowany jest przez chirurga. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy dostarczana energia jest mocno skoncentrowana i poboczne uszkodzenia termiczne są na minimalnym poziomie.

Co to jest radiofrekwencja / Chirurgia Radiofalowa?
Procedura częstotliwości radiowej lub chirurgii radiofalowej jest niezwykle uniwersalna i może być stosowana w wielu dziedzinach medycyny, w tym Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Twarzoczaszki, Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, Ginekologii i Neurochirurgii.
 
radiochirurgia-usuwanie-defektow-skórnychW dermatologii i medycynie kosmetycznej jest używana do drobnych zabiegów chirurgicznych (dermatochirurgia), takich jak usuwanie teleangiektazji (drobne żyły), leczenie Rhinophyma (guzowatość nosa - bulwiaste narośl na nosie), usuwanie znamion i moli, nieprawidłowości pooperacyjne, blizny, przerost gruczołów łojowych (kalafiorowate struktury), torbieli, cyst itp.

W chirurgii plastycznej jest stosowana w wielu zabiegach estetycznych, takich jak usuwanie worków pod oczami (blepharoplastyka) i chirurgicznym liftingu twarzy (rythidectomy).

Zalety chirurgii radiofalowej obejmują:

  • szybkie gojenie.
  • minimalny lub brak krwawienia
  • estetyczne blizny lub brak blizn
  • krótki czas zabiegu.

Potencjalne powikłania po zabiegu chirurgii radiofalowej: niewielki obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie i tkliwość w leczonej okolicy przez kilka dni.

Zalecenia po operacji radiochirurgii?
Ważne, aby stosować się do zaleceń lekarzem po każdym zabiegu radiochirurgii, aby zwiększyć powodzenie zabiegu i zmniejszyć ryzyko powikłań.

Zalecenia po leczeniu mogą obejmować:

  • utrzymanie w czystości okolicy poddanej leczeniu
  • skontaktuj się z lekarzem natychmiast, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy zakażenia lub wystąpi silne krwawienie lub nagły wzrost bólu.

Przeciwwskazania do zabiegu m.in.: ciąża, karmienie piersią, rozrusznik serca.
Historia medyczna powinny być omówiona, aby upewnić się, że nie ma powodów, dla których nie powinno podejmować się leczenia.


Stosowane produkty
Znajdź Klinikę

Województwo: Miasto:

Poszukiwane informacje :: Zabiegi, Kwas hialuronowy powiększanie, wygładzenie zmarszczek, elektroliza usuwanie włosów, Endermologia zabieg antycellulitowy, Komórki macierzyste, Kriolipoliza, IPL LED fotoodmładzanie, laser IPL depilacja, Laser frakcyjny w terapii regeneracji skóry, Laserowe usuwanie tatuażu, Lipoliza iniekcyjna, Mezoterapia igłowa, Nadpotliwość leczenie, Osocze bogatopłytkowe PRP, Peelingi medyczne, Radiofrekwencja RF na twarz ciało, Skleroterapia leczenie żylaków, powiększanie Implanty piersi, Korekcja uszu, Lifting twarzy, lipoliza, liposukcja, plastyka piersi, sklep Estetyka.pl pielęgnacja kosmetyki, transfer tłuszczu, przeszczep tłuszczu, Przeszczep włosów, transplantacja włosów, wybielanie licówki zębów, dr opinie, ranking lekarzy, lekarz specjalista Szczecin, Klinika Warszawa, Klinika medycyna estetyczna Katowice, Chirurg Plastyczny Warszawa, Stomatologia estetyczna Pruszków, klinika Łódź, Wyszukaj zabieg medycyny estetycznej, filtruj Jelenia Góra, Gdańsk, Gdynia, Sopot, kliniki medycyny estetycznej, Wyszukiwarka zabiegów, artykuły kliniki chirurgii plastycznej, operacje plastyczne Wrocław, chirurg plastyczny Kraków, nowości chirurgia plastyczna ::

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżone