Lifting twarzy bez skalpela - niewidzialny minilifting.

2015-11-15 22:57:52 ·

W celu uzyskania proporcjonalnego, optymalnego odmłodzenia stosuje się wielowymiarowe podejście oparte na połączeniu kilku z wymienionych technik: botoks, wypełniacze skórne, osocze bogatopłytkowe, nici liftingujące...

Niechirurgiczny lifting jest realistyczną opcją dla pacjentów, którzy pragną walczyć z procesem starzenia, bez konieczności operacji chirurgicznej. W tym artykule prezentujemy jak osiągnąć młodszy wygląd twarzy stosując metody niechirurgiczne. Zabiegi odmładzania twarzy, które mogą przynieść pożądane rezultaty bez przestojów związanych z procedurami bardziej inwazyjnymi.

Proces starzenia się twarzy jest złożony i rozwija się efektem domina. Jest to proces trójwymiarowy, który wpływa nie tylko na skórę, ale także stale oddziałuje na niższe warstwy: tkanki tłuszczowej, mięśni i kości. Proces ten jest często określany jako "efekt kaskadowy".

Starzeniu można przypisać między innymi:

 • utratę podskórnej tkanki tłuszczowej - spadek objętości i jędrności skóry
 • zmiany zachodzące w mięśniach mimicznych - utrata elastyczności
 • działanie grawitacji wynikające z utraty elastyczności przez tkanki - spadek kolagenu i kwasu hialuronowego
 • proces resorpcji kości (zmiany struktur kostnych i chrzęstnych twarzy) - zmniejszenie objętości i asymetria twarzy
 • atrofia (zanik) tkanki tłuszczowej lub przerost tkanki tłuszczowej

Ponadto widoczne oznaki starzenia obejmują:

 • Zmarszczki, linie i fałdy.
 • Utrata objętości powoduje zwiotczenie skóry.
 • Zmiany barwnikowe skóry.
 • Zmiany w proporcji twarzy.

W celu uzyskania proporcjonalnego, optymalnego odmłodzenia stosuje się wielowymiarowe podejście oparte na połączeniu kilku z wymienionych technik:

 1. Toksyna botulinowa.
 2. Kwas hialuronowy i / lub innego rodzaju wypełniacze skórne.
 3. Osocze bogatopłytkowe (PRP lub terapia plazmowa).
 4. Nici liftingujące (haczykowe, dwukierunkowe).
 5. Bipolarna radiofrekwencja o częstotliwości radiowej (RF).
 6. Peelingi chemiczne.

Toksyna botulinowa. Zabieg toksyną botulinową typu A na zmarszczki w obrębie górnej części twarzy jest obecnie złotym standardem. Działa bardzo dobrze na dynamiczne zmarszczki i linie mimiczne i może być stosowany w następujących obszarach:

 • Czoło (linie poziome).
 • Zmarszczki między brwiami (w pionie).
 • Kurze łapki (okołooczodołowe).
 • Zmarszczki powiek dolnych.
 • Korekta żuchwy - powiększona, bardziej kwadratowa linia szczęki (leczenie zgrzytania i zaciskania zębów).
 • Czubek nosa (podniesienie czubka nosa i nozdrzy).
 • Uśmiech dziąsłowy (zmniejszenie ekspozycji dziąseł w czasie uśmiechu).

Wypełniacze skórne. Zmiany na twarzy powstające w procesie starzenia są spowodowane zanikiem tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej i tkanki kostnej, co z kolei generuje utratę elastyczności skóry i objętości.

Możliwe jest odtworzenie harmonii twarzy poprzez wstrzykiwanie wypełniaczy skórnych. W zależności od rodzaju zastosowanego wypełniacza (gęstość) preparaty mogą być wykorzystywane do wygładzenia zmarszczek lub odtworzenia objętości (kości skroniowej, policzków i ust), a nawet do zmiany kształtu nosa.

Okolice twarzy nadajace się do wypełnień wolumetrycznych są:

 • kości policzkowe
 • podbródek
 • zagłębienia w okolicach skroni
 • okolice żuchwy

Podanie wypełniaczy skórnych przywraca rusztowanie dla tkanek miękkich twarzy, skutkując poprawą napięcia skóry twarzy, uwydatnieniem okolicy jarzmowej, uniesieniem dolnej części policzków i poprawą zarysu i konturu twarzy.

Nici liftingujące. Jest to innowacja techniczna oraz prosta i nieinwazyjne metoda. Efekt, który można osiągnąć to:

 • Modelowanie twarzy.
 • Przywrócenie objętości.
 • Zmiana położenia policzków.
 • Korekta okolicy jarzmowej.
 • Korekta linii szczęki tzw chomików.
 • Redukcja zmarszczek.
 • Lifting szyi i brwi.
 • Napięcie wewnętrznej części ramion, ud, brzucha.

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP). Terapia osoczem ma zastosowanie w zabiegach leczniczych, prewencyjnych i przeciwstarzeniowych. Osocze bogatopłytkowe wstrzyknięte w formie roztworu w skórę wywołuje migrację komórek macierzystych oraz zwiększa produkcję kolagenu. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym silnie pobudzają komórki starzejącej się skóry do odbudowy, biorą udział w złożonych mechanizmach naprawy i regeneracji uszkodzonych i słabych komórek skóry.

Osocze bogatopłytkowe (Plateled Rich Plasma) terapia rewitalizująca, znana również jako Regeneris lub "lifting wampirzy" działa na zasadzie wstrzyknięcia własnej krwi, naturalne właściwości lecznicze mogą spowolnić, a nawet odwrócić proces starzenia.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym stosuje się na: ręce, twarz, szyję, dekolt i skórę głowy.

Wniosek.

Po raz pierwszy synergia zabiegów jest dostępna w celu odmłodzenia i regeneracji skóry, bez potrzeby stosowania chirurgii. Osocze bogatopłytkowe jest naturalnym rozwiązaniem w medycynie antiaging, które poprawi proces regeneracji tkanek i pobudzi fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Toksyna botulinowa będzie działać na skurcze mięśni i wygładzi zmarszczki i linie, wypełniacze skórne poprawią strukturę w gęstości i objętości skóry, a nici liftingujące podniosą i zmienią położenie tkanki tłuszczowej.

W celu zasięgnięcia opinii specjalisty można skontaktować się z dr Izabelą Lenartowicz z Kliniki Medestetica z Katowic,  dr Ewą Rybicką z Kliniki Estetica Nova z Warszawy, lub ze specjalistami z Kliniki Derm-Med z Katowic.


Powiązane artykuły  Kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany  Długotrwała poprawa objętości twarzy po zabiegu z wypełniaczem kwasu hialuronowego  Efekty stosowania zabiegów łączonych w medycynie estetycznej  Nici liftingujące zdobywają coraz większą popularność  Wpływ Botoxu na skórę  Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa  Zabiegi resurfacingu skóry
REKLAMA

Poszukiwane informacje :: Zabiegi, Kwas hialuronowy powiększanie, wygładzenie zmarszczek, elektroliza usuwanie włosów, Endermologia zabieg antycellulitowy, Komórki macierzyste, Kriolipoliza, IPL LED fotoodmładzanie, laser IPL depilacja, Laser frakcyjny w terapii regeneracji skóry, Laserowe usuwanie tatuażu, Lipoliza iniekcyjna, Mezoterapia igłowa, Nadpotliwość leczenie, Osocze bogatopłytkowe PRP, Peelingi medyczne, Radiofrekwencja RF na twarz ciało, Skleroterapia leczenie żylaków, powiększanie Implanty piersi, Korekcja uszu, Lifting twarzy, lipoliza, liposukcja, plastyka piersi, sklep Estetyka.pl pielęgnacja kosmetyki, transfer tłuszczu, przeszczep tłuszczu, Przeszczep włosów, transplantacja włosów, wybielanie licówki zębów, dr opinie, ranking lekarzy, lekarz specjalista Szczecin, Klinika Warszawa, Klinika medycyna estetyczna Katowice, Chirurg Plastyczny Warszawa, Stomatologia estetyczna Pruszków, klinika Łódź, Wyszukaj zabieg medycyny estetycznej, filtruj Jelenia Góra, Gdańsk, Gdynia, Sopot, kliniki medycyny estetycznej, Wyszukiwarka zabiegów, artykuły kliniki chirurgii plastycznej, operacje plastyczne Wrocław, chirurg plastyczny Kraków, nowości chirurgia plastyczna ::

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżone