Lifting twarzy bez skalpela - niewidzialny minilifting.

2015-11-15 22:57:52 ·

W celu uzyskania proporcjonalnego, optymalnego odmłodzenia stosuje się wielowymiarowe podejście oparte na połączeniu kilku z wymienionych technik: botoks, wypełniacze skórne, osocze bogatopłytkowe, nici liftingujące...

Niechirurgiczny lifting jest realistyczną opcją dla pacjentów, którzy pragną walczyć z procesem starzenia, bez konieczności operacji chirurgicznej. W tym artykule prezentujemy jak osiągnąć młodszy wygląd twarzy stosując metody niechirurgiczne. Zabiegi odmładzania twarzy, które mogą przynieść pożądane rezultaty bez przestojów związanych z procedurami bardziej inwazyjnymi.

Proces starzenia się twarzy jest złożony i rozwija się efektem domina. Jest to proces trójwymiarowy, który wpływa nie tylko na skórę, ale także stale oddziałuje na niższe warstwy: tkanki tłuszczowej, mięśni i kości. Proces ten jest często określany jako "efekt kaskadowy".

Starzeniu można przypisać między innymi:

 • utratę podskórnej tkanki tłuszczowej - spadek objętości i jędrności skóry
 • zmiany zachodzące w mięśniach mimicznych - utrata elastyczności
 • działanie grawitacji wynikające z utraty elastyczności przez tkanki - spadek kolagenu i kwasu hialuronowego
 • proces resorpcji kości (zmiany struktur kostnych i chrzęstnych twarzy) - zmniejszenie objętości i asymetria twarzy
 • atrofia (zanik) tkanki tłuszczowej lub przerost tkanki tłuszczowej

Ponadto widoczne oznaki starzenia obejmują:

 • Zmarszczki, linie i fałdy.
 • Utrata objętości powoduje zwiotczenie skóry.
 • Zmiany barwnikowe skóry.
 • Zmiany w proporcji twarzy.

W celu uzyskania proporcjonalnego, optymalnego odmłodzenia stosuje się wielowymiarowe podejście oparte na połączeniu kilku z wymienionych technik:

 1. Toksyna botulinowa.
 2. Kwas hialuronowy i / lub innego rodzaju wypełniacze skórne.
 3. Osocze bogatopłytkowe (PRP lub terapia plazmowa).
 4. Nici liftingujące (haczykowe, dwukierunkowe).
 5. Bipolarna radiofrekwencja o częstotliwości radiowej (RF).
 6. Peelingi chemiczne.

Toksyna botulinowa. Zabieg toksyną botulinową typu A na zmarszczki w obrębie górnej części twarzy jest obecnie złotym standardem. Działa bardzo dobrze na dynamiczne zmarszczki i linie mimiczne i może być stosowany w następujących obszarach:

 • Czoło (linie poziome).
 • Zmarszczki między brwiami (w pionie).
 • Kurze łapki (okołooczodołowe).
 • Zmarszczki powiek dolnych.
 • Korekta żuchwy - powiększona, bardziej kwadratowa linia szczęki (leczenie zgrzytania i zaciskania zębów).
 • Czubek nosa (podniesienie czubka nosa i nozdrzy).
 • Uśmiech dziąsłowy (zmniejszenie ekspozycji dziąseł w czasie uśmiechu).

Wypełniacze skórne. Zmiany na twarzy powstające w procesie starzenia są spowodowane zanikiem tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej i tkanki kostnej, co z kolei generuje utratę elastyczności skóry i objętości.

Możliwe jest odtworzenie harmonii twarzy poprzez wstrzykiwanie wypełniaczy skórnych. W zależności od rodzaju zastosowanego wypełniacza (gęstość) preparaty mogą być wykorzystywane do wygładzenia zmarszczek lub odtworzenia objętości (kości skroniowej, policzków i ust), a nawet do zmiany kształtu nosa.

Okolice twarzy nadajace się do wypełnień wolumetrycznych są:

 • kości policzkowe
 • podbródek
 • zagłębienia w okolicach skroni
 • okolice żuchwy

Podanie wypełniaczy skórnych przywraca rusztowanie dla tkanek miękkich twarzy, skutkując poprawą napięcia skóry twarzy, uwydatnieniem okolicy jarzmowej, uniesieniem dolnej części policzków i poprawą zarysu i konturu twarzy.

Nici liftingujące. Jest to innowacja techniczna oraz prosta i nieinwazyjne metoda. Efekt, który można osiągnąć to:

 • Modelowanie twarzy.
 • Przywrócenie objętości.
 • Zmiana położenia policzków.
 • Korekta okolicy jarzmowej.
 • Korekta linii szczęki tzw chomików.
 • Redukcja zmarszczek.
 • Lifting szyi i brwi.
 • Napięcie wewnętrznej części ramion, ud, brzucha.

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP). Terapia osoczem ma zastosowanie w zabiegach leczniczych, prewencyjnych i przeciwstarzeniowych. Osocze bogatopłytkowe wstrzyknięte w formie roztworu w skórę wywołuje migrację komórek macierzystych oraz zwiększa produkcję kolagenu. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym silnie pobudzają komórki starzejącej się skóry do odbudowy, biorą udział w złożonych mechanizmach naprawy i regeneracji uszkodzonych i słabych komórek skóry.

Osocze bogatopłytkowe (Plateled Rich Plasma) terapia rewitalizująca, znana również jako Regeneris lub "lifting wampirzy" działa na zasadzie wstrzyknięcia własnej krwi, naturalne właściwości lecznicze mogą spowolnić, a nawet odwrócić proces starzenia.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym stosuje się na: ręce, twarz, szyję, dekolt i skórę głowy.

Wniosek.

Po raz pierwszy synergia zabiegów jest dostępna w celu odmłodzenia i regeneracji skóry, bez potrzeby stosowania chirurgii. Osocze bogatopłytkowe jest naturalnym rozwiązaniem w medycynie antiaging, które poprawi proces regeneracji tkanek i pobudzi fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Toksyna botulinowa będzie działać na skurcze mięśni i wygładzi zmarszczki i linie, wypełniacze skórne poprawią strukturę w gęstości i objętości skóry, a nici liftingujące podniosą i zmienią położenie tkanki tłuszczowej.

W celu zasięgnięcia opinii specjalisty można skontaktować się z dr Izabelą Lenartowicz z Kliniki Medestetica z Katowic,  dr Ewą Rybicką z Kliniki Estetica Nova z Warszawy, lub ze specjalistami z Kliniki Derm-Med z Katowic.


Powiązane artykuły  Kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany  Długotrwała poprawa objętości twarzy po zabiegu z wypełniaczem kwasu hialuronowego  Efekty stosowania zabiegów łączonych w medycynie estetycznej  Nici liftingujące zdobywają coraz większą popularność  Wpływ Botoxu na skórę  Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa  Zabiegi resurfacingu skóry
REKLAMA

Poszukiwane informacje :: Labioplastyka – najbardziej intymna z procedur medycyny estetycznej :: Usta – wypełniacz czy implant? Jaka metoda jest dla Ciebie? :: 10 faktów, o których warto wiedzieć przed laserowym usuwaniem tatuażu :: Kto może wstrzykiwać Botoks? :: Botox lek na depresję :: Bioidentyczna hormonalna terapia zastępcza – nowy nurt anti – aging :: Czy implanty powodują raka piersi :: Dlaczego kobiety usuwują implanty piersi? :: Mezoterapia biomimetyczna :: Czy suplementy kolagenowe naprawdę działają? :: Jak zęby zdradzają nasz wiek? :: Najskuteczniejsza metoda depilacji - laser diodowy, IPL czy elektroepilacja :: Hydradermabrazja – zabieg kompleksowy :: Medycyna estetyczna - świadczenia z zakresu medycyny estetycznej :: Laser, RF, IPL w niepowołanych rękach – czym to grozi dla pacjenta? :: Wybór lekarza i kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej :: Efekt połączenia lasera z wypełniaczem :: Różnica nici PDO i PLA :: Kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany :: UltraShape Power modelowanie sylwetki :: Profilaktyka przebarwień na skórze :: Worki pod oczami jak się pozbyć :: Powiększanie biustu własnym tłuszczem :: Zabieg hialuronidaza :: Botoks czy kwas hialuronowy :: Kwas hialuronowy kiedy widać efekty :: Lifting twarzy bez skalpela :: Medyczne metody powiększania ust :: Liposukcja czy kriolipoliza - redukcja tkanki tłuszczowej :: Przeszczep tłuszczu w twarz - lipofilling twarzy ::  Szybki sposób na cellulit :: Baby botoks (mezobotox) - delikatna korekcja zmarszczek :: Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej działanie - podobieństwa i różnice między aktualnie dostępnymi preparatami :: Twarz po botoksie - botoks jak długo działa? :: kliniki medycyny estetycznej :: Portal medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżon