Różnica w zastosowaniu nici PDO i PLA? Wypełnienie i przebudowa vs napinanie i podnoszenie.

2016-10-20 08:29:16 ·

Zaawansowana technologia w medycynie estetycznej, aby wyglądać młodziej. Nowa generacja zabiegu po kwasie hialuronowym, w celu przywrócenia nawilżenia i stymulowania produkcji kolagenu w skórze.

Jeśli chcesz osiągnąć rodzaj mini liftingu lub konturowania twarzy, możesz wybrać zabieg rozpuszczalnymi nićmi liftingującymi. Zabieg należy do małoinwazyjnych, bez bólu i długiej rekonwalescencji, oraz bardziej przystępny cenowo porównując do liftingu chirurgicznego (w niektórych przypadkach wskazany jest korygujący lifting metodą operacyjną).

Lifting nićmi odbywa się w klinice medycyny estetycznej przez lekarza przeszkolonego w wykonywaniu tej szczególnej procedury. Zabieg polega na wprowadzeniu igły i nici pod skórę, w obrębie naczyń krwionośnych i nerwów pod skórą, należy mieć pewność, że osoba wykonująca zabieg posiada wiedzę i doświadczenie, aby uzyskać piękny rezultat bez pofałdowań, nieregularności i innymi nieprawidłowości skóry, które mogą być ubocznymi skutkami tego leczenia.

Jeśli zastanawiasz się nad napięciem lub liftingiem twarzy, należy rozważyć różnice dwóch metod zabiegów PLA i PDO.Zalety składników nici korygujących.

Kwas mlekowy (PLA):

  • Kwas mlekowy w PLA jest materiałem bezpiecznym istnieje również w naszym organizmie
  • Kwas mlekowy jest naturalnym materiałem - uzyskiwany z trzciny cukrowej, kukurydzy, jęczmienia itd.
  • Bezpieczny, stosowany w różnych dziedzinach medycyny od 1940 roku
  • Biodegradowalny polimer (długi okres działania w organizmie do 24 miesięcy).

Polidioksanon (PDO):

  • Polimer syntetyczny otrzymywany ze związków chemicznych
  • Wysoki profil bepieczeństwa
  • Biodegradowalny polimer (utrzymywanie nici w organizmie przez około 6 miesięcy).

Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.

Nici PLA wykonane z biokompatybilnego polimeru (pochodne kwasu poli-mlekowego), są wchłanialne, działają w głębszych warstwach skóry, tak pobudzając organizm do produkcji własnego kolagenu.
Nici PDO haczykowe wykonane z polidioksanonu, po wchłonięciu do organizmu w procesie hydrolizy (z udziałem wody i dwutlenku węgla), stymulują odpowiedź tkankową do produkcji nowego kolagenu.

Efekt końcowy: Wypełnienie i przebudowa VS napinanie i podnoszenie.

Nici PLA nie tylko podnoszą natychmiastowo obwisłą skórę i regenerują kolagen, w czasie jak nici ulegają resorpcji, ale również zwiększają objętość w obszarach zwiotczeń i przywracają prawidłowy kontur twarzy.
Nici PDO, z drugiej strony, koncentrują się bardziej na napinaniu i podnoszeniu obwisłej skóry nie tylko na twarzy, lecz w innych częściach ciała, wliczając miejsca, które zwiotczały w skutek otyłości. Nici PDO mogą być umieszczone techniką litery V w zakresie środkowej i dolnej części twarzy.

Okolice zabiegu: twarz i szyja VS twarz, szyja i inne części ciała.

Nici PLA Silhouette Soft są zatwierdzone przez US FDA i oznakowane europejskim znakiem CE oraz dopuszczone dla następujących obszarów: brwi, policzki, części środkowej twarzy, szczęki i szyi.

Nici PDO mogą być stosowane nie tylko w okolicach twarzy, ale także ciała. Jeśli jesteś po zabiegu Botox i nie do końca zadowolona z efektu, spróbuj zabieg nićmi PDO, aby skorygować zmarszczki poziome i pionowe na czole, podnieść czoło, brwi, dolną powiekę i policzki, zminimalizować fałdy nosowo-wargowe, linie marionetki i linie palacza, wygładzić pomarszczoną skórę na policzkach i brodzie.
Nici PDO mogą być również używane jako nie chirurgiczny sposób korekty zmarszczek na szyi i dekolcie, ujędrnienia i poprawy kształtu piersi i klatki piersiowej, napięcia i podniesienia obwisłej lub rozciągniętej skóry na brzuchu, pośladkach, ramionach i nogach. Nici pdo są wskazane po liposukcji dla zaostrzeżenia efektu.

Zarówno nici PLA jak PDO mają działanie liftingujące i regenerujące kolagen poprzez wszczepienie nici w podskórną warstwę skóry (na głębokość około 5 mm). Nici z kolei powodują tworzenie mikro urazów – ale nie blizn, które wpływają na syntezę kolagenu i kurczenie tkanki. Nici pozostają w skórze, aż do rozpuszczenia. Długo po zabiegu można obserwować efekty zabiegu - do 2 lat w przypadku PLA i 18 miesięcy dla PDO (w przypadku plastyki twarzy efekt utrzymuje się ponad 10 lat).

Agnieszka Wyrozumska. KlinikiUrody.com.pl


Powiązane artykuły  Nici liftingujące zdobywają coraz większą popularność  Niewidzialny lifting twarzy
REKLAMA

Poszukiwane informacje :: Labioplastyka – najbardziej intymna z procedur medycyny estetycznej :: Usta – wypełniacz czy implant? Jaka metoda jest dla Ciebie? :: 10 faktów, o których warto wiedzieć przed laserowym usuwaniem tatuażu :: Kto może wstrzykiwać Botoks? :: Botox lek na depresję :: Bioidentyczna hormonalna terapia zastępcza – nowy nurt anti – aging :: Czy implanty powodują raka piersi :: Dlaczego kobiety usuwują implanty piersi? :: Mezoterapia biomimetyczna :: Czy suplementy kolagenowe naprawdę działają? :: Jak zęby zdradzają nasz wiek? :: Najskuteczniejsza metoda depilacji - laser diodowy, IPL czy elektroepilacja :: Hydradermabrazja – zabieg kompleksowy :: Medycyna estetyczna - świadczenia z zakresu medycyny estetycznej :: Laser, RF, IPL w niepowołanych rękach – czym to grozi dla pacjenta? :: Wybór lekarza i kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej :: Efekt połączenia lasera z wypełniaczem :: Różnica nici PDO i PLA :: Kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany :: UltraShape Power modelowanie sylwetki :: Profilaktyka przebarwień na skórze :: Worki pod oczami jak się pozbyć :: Powiększanie biustu własnym tłuszczem :: Zabieg hialuronidaza :: Botoks czy kwas hialuronowy :: Kwas hialuronowy kiedy widać efekty :: Lifting twarzy bez skalpela :: Medyczne metody powiększania ust :: Liposukcja czy kriolipoliza - redukcja tkanki tłuszczowej :: Przeszczep tłuszczu w twarz - lipofilling twarzy ::  Szybki sposób na cellulit :: Baby botoks (mezobotox) - delikatna korekcja zmarszczek :: Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej działanie - podobieństwa i różnice między aktualnie dostępnymi preparatami :: Twarz po botoksie - botoks jak długo działa? :: kliniki medycyny estetycznej :: Portal medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżon