PEELING KAWITACYJNY W DOMOWYCH WARUNKACH – SPOSÓB NA PIĘKNĄ CERĘ

PEELING KAWITACYJNY W DOMOWYCH WARUNKACH – SPOSÓB NA PIĘKNĄ CERĘ

Peeling kawitacyjny polega na przekształceniu cieczy w mikropęcherzyki poprzez ultradźwięki, które pękając, niszczą komórki martwego naskórka, a także nagromadzone zanieczyszczenia i sebum. Taki zabieg pozwala na oczyszczenie i złuszczenie skóry, ponadto wyrównuje koloryt skóry, zmniejszając przebarwienia, poprawia także mikrokrążenie i pobudza regenerację. Usługa ta często oferowana jest w wielu gabinetach kosmetycznych, przy czym cena jednorazowego zabiegu na twarz to od 40 do 100zł, jeśli natomiast uwzględni się także inne partie ciała takie jak np. szyja czy dekolt, to będzie on kosztował od 100 do 200zł.

Peeling kawitacyjny w domu

Chcąc utrzymać efekty, zabieg należy przeprowadzać regularnie, nie jest to więc mały koszt, biorąc pod uwagę częstotliwość wykonania tj. ok. 1 raz w tygodniu. Można więc dostrzec, że nie każdy będzie w stanie pozwolić sobie na taką usługę. Z pomocą przychodzi jednak alternatywa w postaci peelingu kawitacyjnego w wersji domowej. Urządzenie do przeprowadzenia zabiegu to jednorazowy koszt w wysokości około 100-200zł, ponadto potrzebne będą również waciki oraz płyn do zwilżania skóry. Jest to więc znacznie bardziej opłacalne niż w przypadku korzystania z usług kosmetycznych. Zanim jednak przystąpi się do wykonania zabiegu, należy pamiętać, że nie każdy może go stosować.

Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań należą: nadciśnienie i problemy z krążeniem, zakrzepowe zapalenie żył, ciąża, choroby nowotworowe, niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, stan zapalny i ropne zaskórniki, uczulenie na materiał, infekcja z gorączką, zapalenie zatok, aparat na zęby, osteoporoza, nerwica wegetatywna oraz obecność obcych ciał aktywnych jak np. aparat czy rozrusznik. Po upewnieniu się, że wykonanie zabiegu jest bezpieczne, można przystąpić do wykonania kolejnych etapów.

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Przede wszystkim należy się odpowiednio przygotować: zdjąć biżuterię i wszelkie metalowe elementy, wykonać demakijaż oraz oczyścić twarz. Następnie niezbędne jest przemycie skóry wilgotnym wacikiem, który powinien być namoczony wodą źródlaną, tonikiem bezalkoholowym, solą fizjologiczną bądź np. wodą różaną. Kolejny krok to przesuwanie po wilgotnej skórze szpatułką urządzenia pod kątem 45 stopni. Czynność ta ma być wykonywana płynnie i pewnie, gdyż zbyt długie przykładanie urządzenia do jednego miejsca może spowodować poparzenie bądź uszkodzenie skóry.
Następnie, suchym wacikiem należy zbierać zanieczyszczenia ze szpatułki. Na koniec skórę trzeba przemyć płynem i nałożyć krem. Cały zabieg na twarz powinien trwać maksymalnie 15 minut, natomiast w przypadku ciała – 45 minut.

Efekty po peelingu kawitacyjnym widoczne są już po pierwszym zastosowaniu, bowiem skóra jest gładsza i bardziej rozjaśniona a niedoskonałości są mniej widoczne. By uzyskać pełne efekty, należy wykonać serię 10-12 zabiegów. Warto jednak zapamiętać, że w przypadku cery wrażliwej i delikatnej zabieg powtarza się co 2 tygodnie, zaś w przypadku cery tłustej, poszarzałej, starszej – co tydzień.

Przeczytaj inne:
Modelowania ciała

Co to jest peeling chemiczny i jakie są jego korzyści?

Zamknij