Zabiegi medycyny estetycznej na twarz i ciało po odchudzaniu.

Zabiegi medycyny estetycznej na twarz i ciało po odchudzaniu.

Najskuteczniejsze rozwiązania medyczne na ujędrnienie i poprawę owalu twarzy i uelastycznienie skóry na brzuchu i udach.

Udało Ci się zrzucić niechciane kilogramy? Brawo! Ale czy oceniając obiektywnie swoje ciało w lustrze, nie dostrzegasz luźnej i wiotkiej skóry na brzuchu i udach? Czy nie niepokoi Cię utrata jędrności twarzy i „rozmycie” jej owalu?

Aby móc w pełni cieszyć się nową sylwetką, warto zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej po odchudzaniu. Pomogą one w pełni odkryć piękno nowego, szczuplejszego ciała.

Zabiegi na twarz po odchudzaniu

Utrata większej ilości kilogramów może niekorzystnie odbić się na twarzy – nieelastyczna skóra, pogłębione zmarszczki, zapadnięte policzki i przesuszenie skóry to częste, nieestetyczne zmiany towarzyszące odchudzaniu. Na szczęście z każdą z nich skutecznie poradzi sobie medycyna estetyczna. Oto, co ma do zaoferowania:

  1. Wypełniacze, czyli kwas hialuronowy lub własny tłuszcz, które pozwolą w naturalny sposób wymodelować zapadnięte policzki, zredukować zmarszczki oraz odżywią i nawilżą skórę.
  2. Nici liftingujące PDO, które są wszczepiane pod skórę, a ich rozpuszczeniu towarzyszy stymulacja syntezy kolagenu i efekt liftingu i odmłodzenia twarzy.
  3. Laseroterapia, czyli wykorzystanie lasera frakcyjnego lub CO2 w celu zainicjowania kontrolowanego uszkodzenia skóry i miejscowego stanu zapalnego, a w konsekwencji – inicjacji procesów naprawczych i regeneracyjnych oraz resurfacingu skóry.
  4. Technologia HIFU II, bazująca na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych docierających do najgłębszej warstwy skóry – warstwy powięziowo – mięśniowej. Jej kontrolowane przegrzanie i skurczenie włókien kolagenowych gwarantuje całkowicie bezinwazyjny lifting twarzy.

Zabiegi na ciało po odchudzaniu

Sposobów na przywrócenie wiotkiej skórze jędrności nie brakuje. Po odchudzaniu warto wykonać następujące zabiegi:

  1. Endermologia to masaż ciała specjalną głowicą, która zasysa fałd skórny wykorzystując podciśnienie i usprawniając krążenie limfatyczne, dotlenienie i odżywienie skóry.
  2. Mezoterapia bezigłowa to wprowadzanie substancji ujędrniających w głąb skóry, przy użyciu głowicy z prądem.
  3. Exilis, czyli połączenie energii o bardzo wysokiej częstotliwości oraz ultradźwięków. W odróżnieniu do kriolipolizy, sysyem podgrzewa wybrany obszar ciała do temperatury ponad 40 stopni Celsjusza, co powoduje przyśpieszenie procesów metabolizmu i rozbicie komórek tłuszczowych – ujędrnienie skóry i redukcja tkanki tłuszczowej gwarantowane.
  4. Kriolipoliza to mrożenia tkanek tłuszczowych, polega na chłodzeniu podskórnej tkanki tłuszczowej, co powoduje rozkład tłuszczów. Tłuszcz rozkłada w ciągu dwóch do czterech miesięcy, co powoduje utratę tkanki tłuszczowej – a wszystko dla jędrnej skóry.
  5. Accent Ultra V Shape – trafne połączenie kilku technologii – ultradźwięków, drenażu limfatycznego oraz lasera diodowego i fali radiowej. Gwarantuje efekt ujędrnienia skóry, likwidacji cellulitu i rozstępów oraz pobudzenia metabolizmu.

Poza wspomnianymi, nieinwazyjnymi metodami, do dyspozycji osób, które zrzuciły naprawdę dużo kilogramów, pozostaje chirurgia plastyczna sylwetki np. plastyka brzucha, czyli usunięcie nadmiaru skóry i odtworzenie właściwego kształtu powłok brzusznych.

Autor: mgr analityki medycznej Justyna Mazur. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

Przeczytaj inne:
Medycyna estetyczna – odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na apel Naczelnej Rady Lekarskiej.
Medycyna estetyczna – odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na apel Naczelnej Rady Lekarskiej.

Coolsculpting czy Liposukcja
Jak wybrać pomiędzy Liposukcją i Kriolipolizą?

Zamknij