REKLAMA

Transfer tłuszczu (transplantacja tłuszczu)

Transferu tłuszczu, przeszczep własnego tłuszczu lub mikrolipoiniekcja polega na pobraniu własnych komórek tłuszczowych poprzez liposukcję do ponownego wstrzyknięcia w innych obszarach twarzy i ciała.

Zabieg bazujący na wykorzystaniu naturalnego, biologicznego materiału pacjenta jakim jest tkanka tłuszczowa. Własna tkanka tłuszczowa jest najbardziej ekologicznym wypełniaczem wykorzystywanym do zabiegów odmładzających, daje efekt napięcia skóry i poprawy wyglądu, odżywia skórę oraz nie powoduje alergii.

Własny tłuszcz ma zastosowanie:

 • wypełnianie zmarszczek, kurzych łapek, bruzd i fałdy nosowo-wargowej (linie uśmiechu)
 • nadania objętości okolic takich jak policzki, broda, dłonie
 • powiększanie ust
 • powiększanie pośladków
 • korekcja blizn
 • lipomodeling - rzeźbienie dowolnej części ciała
 • wypełnianie ubytków i asymetri ciała
 • korekcji krawędzi po zabiegu powiększania piersi, w przypadku bardzo szczupłych pacjentek, gdy krawędź implantu jest widoczna

Tłuszcz jest doskonałym materiałem wypełniającym tkanki miękkie. Tłuszcz stosowany do iniekcji (zwany również „autologiczne przeszczepienie tłuszczu”) polega na transplantacji/wszczepieniu tłuszczu z jednej części ciała do drugiej w celu remodelingu.

Własny tłuszcz nie jest materiałem trwałym i procedura może wymagać kolejnych zabiegów. Pacjent powinien mieć świadomość, że 30-50% przeszczepionego tłuszczu ulegnie wchłonięciu w ciągu kilku miesięcy. Część chirurgów zaleca wstrzykiwanie tkanek o objętości większej o około 30-50% od pożądanej. Inni, chcąc uniknąć okresowej deformacji, mogącej stanowić problem szczególnie na twarzy, preferują wstrzykiwanie etapowe.

Technika przeszczepu materiału autologicznego. W znieczuleniu ogólnym pobiera się poprzez liposukcję odpowiednią ilość tłuszczu z „depozytów tłuszczowych” np. brzucha, pośladków, ud. Uzyskane w ten sposób tkanki poddaje się odwirowaniu i po oddzieleniu uzyskuje się cenny materiał – „własny tłuszcz” gotowy do przeszczepienia.
Następnie poprzez niewielkie nakłucia, bardzo cienkimi kaniulami podawany jest własny tłuszcz.

Dla trwalszych efektów, pacjenci otrzymują na ogół 3 do 4 zabiegów w ciągu sześciu miesięcy.

Korzyści transplantacji własnego tłuszczu:

 • naturalny, antyalergiczny
 • aplikowany w warunkach ambulatoryjnych
 • krótki okres rekonwalescencji lub brak
 • alternatywa dla osób uczolonych na wypełniacze
 • może być uzupełnieniem, przy zabiegu odsysania tłuszczu

Ryzyko i działania niepożądane m.in:

 • asymetria
 • torbiele
 • mikrozwapnienia
 • martwica komórek tłuszczowych

Inne uwagi: Może wystąpić obrzęk, zasinienie, zwykle nie dłużej niż około 48 godzin. Pacjent powinien unikać słońca i solarium po zabiegu.

Zalecenia po zabiegu mogą obejmować: stosowanie antybiotyków, leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych, delikatny masaż ułatwiający równomierne rozmieszczenie tłuszczu.

Organizacja jak np. ASAPS, twierdzi, że nie każda powierzchnia jest odpowiednia do wstrzykiwań tłuszczu. Wstrzykiwanie tłuszczu do piersi, na przykład, sprawia, że wykrycie raka za pomocą mammografii jest trudniejsze i nie jest zalecane. Jednak jeżeli zabieg, będzie poprzedzony konsultacją ze specjalistami jak chirurg, radiolog, onkolog, który może zlecić badanie genetyczne genów predyspozycji do raka piersi, powinny dać ostateczną odpowiedź, czy w Twoim przypadku lipomodeling piersi własnym tłuszczem jest uzasadnione.

Zaleca się systematyczne badania profilaktyczne dla zwiększenia bezpieczeństwa onkologicznego.

słowa kluczowe: Lipomodelling, Lipofilling, Microlipofiling, Lipotransfer; przeszczep autogeniczny, autologiczny.

Polecane artykuły 
Metody modelowania i powiększania biustu bez operacji i z wykorzystaniem implantów
Przeszczep autologiczny czy alloplastyczny w zabiegu rekonstrukcji piersi 
Komórki macierzyst w powiekszaniu piersi
Korzyści metody przeszczepu własnego tłuszczu w rekonstrukcji piersi 
Powikłania po wszczepieniu implantów piersiowych  
Czy implanty powodują raka piersi?  
Dlaczego kobiety usuwują implanty piersi?

Stosowane produkty
Znajdź Klinikę

Województwo: Miasto:

Poszukiwane informacje :: Zabiegi, Kwas hialuronowy powiększanie, wygładzenie zmarszczek, elektroliza usuwanie włosów, Endermologia zabieg antycellulitowy, Komórki macierzyste, Kriolipoliza, IPL LED fotoodmładzanie, laser IPL depilacja, Laser frakcyjny w terapii regeneracji skóry, Laserowe usuwanie tatuażu, Lipoliza iniekcyjna, Mezoterapia igłowa, Nadpotliwość leczenie, Osocze bogatopłytkowe PRP, Peelingi medyczne, Radiofrekwencja RF na twarz ciało, Skleroterapia leczenie żylaków, powiększanie Implanty piersi, Korekcja uszu, Lifting twarzy, lipoliza, liposukcja, plastyka piersi, sklep Estetyka.pl pielęgnacja kosmetyki, transfer tłuszczu, przeszczep tłuszczu, Przeszczep włosów, transplantacja włosów, wybielanie licówki zębów, dr opinie, ranking lekarzy, lekarz specjalista Szczecin, Klinika Warszawa, Klinika medycyna estetyczna Katowice, Chirurg Plastyczny Warszawa, Stomatologia estetyczna Pruszków, klinika Łódź, Wyszukaj zabieg medycyny estetycznej, filtruj Jelenia Góra, Gdańsk, Gdynia, Sopot, kliniki medycyny estetycznej, Wyszukiwarka zabiegów, artykuły kliniki chirurgii plastycznej, operacje plastyczne Wrocław, chirurg plastyczny Kraków, nowości chirurgia plastyczna ::

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżone