REKLAMA

Kriolipoliza

Kriolipoliza jest nieinwazyjną metodą redukcji tkanki tłuszczowej, inaczej nazywana zabiegiem mrożenia tkanek tłuszczowych. Technologia chłodzenia komórek tłuszczowych i ich rozkład, bez uszkadzania otaczających tkanek i skóry.

Zabiegi usuwania komórek tłuszczu stają się coraz bardziej popularne, ponieważ coraz więcej osób boryka się z nadwagą, nic więc dziwnego, że metody takie jak kriolipoliza są wybierane przez coraz więcej pacjentów. Kriolipoliza jest stosunkowo nową metodą, która pomaga w naturalny sposób zredukować tkankę tłuszczową. Jest postrzegana jako alternatywa dla inwazyjnych zabiegów usuwania tłuszczu, jak np. liposukcja.

Pierwsze naukowe doniesienia o metodzie pochodzą z 2008, wykazano, że w kontrolowanych warunkach, podskórne komórki tłuszczowe (komórki tłuszczowe znajdujące się pomiędzy warstwami skóry i mięśni) są bardziej podatne na oddziaływanie zimna niż inne otaczające tkanki, a długotrwałe schładzanie tych komórek tłuszczowych może powodować ich redukcję bez uszkadzania żadnej z otaczających tkanek, proces określono jako „selektywna kriolipoliza”.

Kriolipoliza nie jest rozwiązaniem, który na zawsze zredukuje tkankę tłuszczową, owszem zmniejszy komórki tłuszczowe, które są już obecne, ale nie może zapobiec pozostałym komórkom tłuszczowym do zwiększenia wielkości, co oznacza, że osoby mające tendencję do nadwagi powinny połączyć zabiegi z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi.

Kriolipolize można również łączyć z technologią laserową lub radiową, aby wygładzić i uelastycznić skórę dla wzmacnienia efektu zabiegu.

Na czym polega zabieg? Kriolipoliza jest nieinwazyjną metodą usuwania komórek tłuszczu. Polega na chłodzeniu podskórnej tkanki tłuszczowej, co powoduje rozkład tłuszczów, bez uszkadzania otaczających tkanek i skóry. Tłuszcz rozkłada w ciągu dwóch do czterech miesięcy, co powoduje utratę tkanki tłuszczowej.

Komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na ekstrakcję energii - w tym przypadku, chłodzenia, niż tkanki otaczające. Oznacza to, że cryolipolysis rozbija komórki tłuszczowe, ale nie uszkadza otaczających tkanek. Po ochłodzeniu, komórki tłuszczowe przechodzą apoteozę (kontrolowana śmierć komórki), następnie ściany komórek tłuszczowych rozkładają się powodując powstanie lipidów (tłuszcze) które będą eliminowane. Lipidy transportowane są przez układ limfatyczny i wydalany z organizmu. Proces ten jest bardzo stopniowy, co oznacza, że nie ma niebezpieczeństwa iż system limfatyczny będzie przeciążony.

Efekty. Zmiany zauważysz po 3 tygodniach od zabiegu, na bardziej spektakularny efekt musisz poczekać od 1 do 3 miesięcy po zabiegu. Metabolizm 4-6 miesięcy będzie nadal wydal komórki tłuszczowe.
Dodatkowe zabiegi dla podtrzymania efektów mogą być przeprowadzane 2-4 miesięcy od zabiegu w celu uzyskania większej utraty tłuszczu. Wyniki będą trwalsze jeżeli utrzymasz zdrową dietę i tryb życia.

Obszary leczone. Kriolipoliza działa w celu zmniejszenia tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała, najczęściej stosowana na brzuch, plecy i podbródek. Nie może być stosowana na piersi i w celu zmniejszenia cellulitu (badania cały czas trwają dla zastosowania technologii w tych miejscach).

Dla kogo? Idealnym pacjentem dla tej metody jest osoba zdrowa, która ma niewielką nadwagę. Kriolipoliza nie jest przeznaczona dla osób otyłych, w tym przypadku odpowiednią metodą będzie liposukcja.

Procedura. Aplikator próżniowy zasysa tkankę i delikatnie przytrzymuje ją między dwoma panelami chłodzącymi. Pacjenci czują mocne pociągnięcie z odrobiną nacisku, ale nie jest to bolesne. Czujniki wbudowane w aplikator monitorują skórę w trakcie zabiegu, gwarantując stały i kontrolowany przebieg. Są one połączone z panelem sterowania w celu ciągłego monitorowania i regulowania chłodzenia w trakcie zabiegu.

Komórki tłuszczowe będą chłodzone od około jednej do dwóch godzin, w zależności od indywidualnych potrzeb. Początkowo poczujesz silny chłód w miejscu leczonego obszaru, ale po chwili uczucie zanika. Pacjenci w trakcie leczenia rozmawiają przez telefon lub czytają książkę.

Dyskomfort, który zanika w ciągu kilku godzin: zaczerwienienie, drętwienie, ból, zasinienie, mrowienie, obrzęk.
Większość pacjentów przechodzi od razu do codziennych obowiązków, jeśli jednak odczuwasz ból w leczonym obszarze warto zachować szczególną ostrożność mycia i pielęgnacji tej okolicy w ciągu kilku dni po zabiegu.

Podsumowanie. Kriolipoliza jest bezpieczną, nieinwazyjną metodą przeznaczoną do eliminowania komórek tłuszczowych. Ponieważ komórki tłuszczowe stopniowo umierają, efekt końcowy to bardzo naturalny wygląd, wymodelowana, szczupła sylwetka. Należy pamiętać, że duże znaczenie w utrzymaniu dobrego wyglądu ma Twoja praca: zmiana dotychczasowego trybu życia.

Jeśli rozważasz zabieg kriolipolizy, powyższe informacje dostarczą podstawowej wiedzy na temat tej metody. Wynik zabiegu jednak zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta i lekarza.

Tylko w pełni wyszkoleni i wykwalifikowani lekarze medycyny i chirurgii plastycznej mogą przeprowadzić zabieg cryolipolysis.

Cryolipolysis może być również znana jako CoolSculpting, który jest znakiem towarowym Zeltiq Ltd.


Stosowane produkty
· CoolSculpting ™ Zeltiq · CoolTech® · CoolMini ™ Zeltiq
Znajdź Klinikę

Województwo: Miasto:

Poszukiwane informacje :: Zabiegi, Kwas hialuronowy powiększanie, wygładzenie zmarszczek, elektroliza usuwanie włosów, Endermologia zabieg antycellulitowy, Komórki macierzyste, Kriolipoliza, IPL LED fotoodmładzanie, laser IPL depilacja, Laser frakcyjny w terapii regeneracji skóry, Laserowe usuwanie tatuażu, Lipoliza iniekcyjna, Mezoterapia igłowa, Nadpotliwość leczenie, Osocze bogatopłytkowe PRP, Peelingi medyczne, Radiofrekwencja RF na twarz ciało, Skleroterapia leczenie żylaków, powiększanie Implanty piersi, Korekcja uszu, Lifting twarzy, lipoliza, liposukcja, plastyka piersi, sklep Estetyka.pl pielęgnacja kosmetyki, transfer tłuszczu, przeszczep tłuszczu, Przeszczep włosów, transplantacja włosów, wybielanie licówki zębów, dr opinie, ranking lekarzy, lekarz specjalista Szczecin, Klinika Warszawa, Klinika medycyna estetyczna Katowice, Chirurg Plastyczny Warszawa, Stomatologia estetyczna Pruszków, klinika Łódź, Wyszukaj zabieg medycyny estetycznej, filtruj Jelenia Góra, Gdańsk, Gdynia, Sopot, kliniki medycyny estetycznej, Wyszukiwarka zabiegów, artykuły kliniki chirurgii plastycznej, operacje plastyczne Wrocław, chirurg plastyczny Kraków, nowości chirurgia plastyczna ::

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżone