Sposób na masaż twarzy w domu: Kamień gua sha

Sposób na masaż twarzy w domu: Kamień gua sha

Twarz składa się z około 70 mięśni, które mają wiele funkcji nie tylko ochronnych, ale i estetycznych. To od nich zależy nasza mimika, możliwość wyrażania emocji czy nawet nasze samopoczucie i akceptacja. Troszcząc się o kondycję naszych mięśni twarzy, troszczymy się przede wszystkim o siebie. Chcąc zadbać o jak najlepszy wygląd skóry naszej twarzy, warto regularnie wykonywać masaże, które nie zabierają tak dużo czasu, a mają tak wiele korzyści dla naszej cery. O tym, jak prawidłowo go wykonywać zaraz napiszemy.

W jaki sposób masaż faktycznie może mieć właściwości ujędrniające i co do tego ma kamień gua sha?

Poza właściwościami relaksacyjnymi, gdzie masaż jest w stanie zdjąć z nas wszelkie napięcia mięśni po długim i stresującym dniu, może pomóc nam w skutecznym przeciwdziałaniu starzeniu się naszej twarzy i zanikowi mięśni. Masaż twarzy stosowany regularnie pozwala na zachowanie skóry jędrnej, dotlenionej oraz młodej.

Kamień gua sha

Do masażu twarzy świetnym dodatkiem jest kamień gua sha, czyli kamienna płytka o smukłej budowie. Można ją spotkać pod postacią naturalnego kamienia z różowego kwarcu bądź jadeitu. Aktualnie jest to jeden z najpopularniejszych kamieni do masażu nie tylko twarzy, ale również całego ciała. Pobudza krążenie oraz pomaga w walce z niskim przepływem krwi. Poprzez swoje chłodzące działanie oraz odpowiedni kształt, masażer zamyka pory.

Kamienie naturalne charakteryzują się posiadaną energią i nie bez powodu wybrano tu do masażu różowy kwarc i jadeit. Różowy kwarc ma działanie uspokajające, pomaga w pozbyciu się bólu oraz bezsenności. Natomiast jadeit pozbywa się negatywnej energii, jak również posiada działania uodporniające. Dodatkowo jadeit stosowany jest do leczenia układu trawiennego oraz przeziębień.

Korzyści stosowania kamienia gua sha

  • Ma działania rozluźniające, dzięki czemu mięśnie twarzy nie są spięte, a co za tym idzie, skutkuje pojawianiem się coraz mniejszej ilości zmarszczek.
  • Regularne stosowanie sprawia, że skóra stanie się jędrna.
  • Pomaga w walce z cieniami pod oczami oraz opuchlizną.
  • Dzięki swojemu kształtowi modeluje owal twarzy, co powoduje, że rysy twarzy stają się bardziej widoczne.
  • Przyczynia się do likwidowania podwójnego podbródka.
  • Poprawia stan skóry, spłyca widoczne zmarszczki.
  • Wspiera usuwanie toksyn.
  • Wspomaga lepsze wchłanianie się olejów i innych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jak prawidłowo wykonać masaż?

Krok 1

Pamiętaj, żeby przystępując do masażu twarzy właściwie przygotować ją przed tym zabiegiem, w tym celu dokładnie zmyj makijaż oraz umyj ręce. Przed użyciem kamienia gua sha warto wcześniej go schłodzić, by używając go, nie tylko skupiać się na efektach, ale zwrócić również uwagę na właściwości relaksacyjne, orzeźwiające. Pamiętaj, to twój czas na domowe spa!

Krok 2

Następnie potrzebny będzie olejek, bądź serum do pielęgnacji twarzy. W przypadku używania oleju warto go rozgrzać, pocierając go w dłoniach przed nałożeniem na skórę. Następnie nałóż go na twarz i delikatnie rozsmaruj, nawilżenie skóry sprawi, że płytka kamienia będzie gładko sunąć po skórze bez uczucia dyskomfortu.

Krok 3

Teraz możemy przejść do masażu kamieniem, a konkretnie do jego techniki:

  • Odchylamy głowę delikatnie w prawą stronę i częścią uwypukloną płytki, ruchami jednokierunkowo-wymiatającymi, masujemy lewą stronę szyi od nasady obojczyka wzdłuż żuchwy do góry. Ilość ruchów uzależniona jest tylko od twojego wolnego czasu, choć zaleca się od 5 do 10 posunięć.
  • Odchylając głowę delikatnie do góry, częścią płytki, gdzie jest widoczne wgniecenie, tzn. fala, ruchami jednokierunkowy-wymiatającymi od nasady aż do brody masujemy środek szyi.
    Częścią falistą oraz dłuższym końcem płytki do dołu, przesuwamy płytkę ruchem po linii żuchwy, począwszy od brody do zewnętrznej części twarzy, ruchem jednokierunkowym-wymiatającym, równolegle do twarzy.
  • Częścią łódeczkowatą, masujemy od środka brody do zewnętrznej części twarzy całą linię żuchwy ruchem jednokierunkowym-wymiatającym.
  • Tą samą stroną płytki, wykonujemy masaż, prowadząc płytkę od strony ust pod linią kości policzkowej do zewnętrznej części twarzy ku uchu, ruchem jednokierunkowym-wymiatającym.
  • Częścią falistą, będziemy wykonywać masaż obszaru oczu/kości policzkowych tak, żeby dłuższa część płytki znajdowała się nad kością policzkową, a krótsza pod kością policzkową. Masujemy odcinek od lewej strony nosa do lewej strony twarzy. Po wykonaniu tych ruchów możemy dodatkowo częścią łódeczkowatą pomóc limfie, którą odprowadziliśmy przepłynąć ścieżką limfy do węzłów chłonnych. Prowadząc płytkę z góry spod kącików oczu w dół kończąc na szyi.
  • Masaż linii brwi oraz górnej powieki oka. Polega na użyciu części falistej kamienia. Dłuższa końcówka płytki powinna znajdować się na górnej powiece oka, natomiast krótsza końcówka nad brwią. Masując, prowadzimy kamień od środka twarzy ku zewnętrznej jej części. Ruchy prowadzimy w sposób półkulisty tak, aby przesuwając płytkę, okalała falistą częścią kamienia brew.
  • Masaż czoła polega na użyciu części płytki ze wgłębieniem, która idealnie powinna okalać powierzchnie naszego czoła. Masujemy, przesuwając kamień, począwszy spod brwi ku czołu ruchem antygrawitacyjnym. Ten zabieg stosujemy na całe czoło.
  • Wszystkie te obszary masażu powtarzamy po prawej części twarzy, odpowiednio zmieniając ustawienie płytki w zależności od obszaru masażu i powtarzamy od 5 do 10 razy.

Teraz już wiesz, dlaczego warto zainwestować w kamień do masażu gua sha, oraz jak prawidłowo wykonywać masaż. Nie pozostaje nic innego jak sprawić sobie domowe spa!

Przeczytaj inne:
Korekcja nosa (Rhinoplastyka)
Korekcja nosa (Rhinoplastyka)

Baby botox zabieg naturalny efekt korekcji zmarszczek.
Baby botox zabieg – naturalny efekt korekcji zmarszczek.

Zamknij