Baby botox zabieg - naturalny efekt korekcji zmarszczek.

Baby botox zabieg – naturalny efekt korekcji zmarszczek.

Alternatywne zabiegi z botoxu. Micro Botox (Baby Botox) i nadchodząca nowość botox w kremie Revance Therapeutics. Techniki podania Botoksu: MicroBotox, Mesobotox. Revance RT001.

Botox był pierwotnie zatwierdzony przez FDA do leczenia zeza i skurczów powiek w roku 1989. Podczas leczenia okolic oczu, pacjenci i lekarze zauważyli, poprawę zmarszczek wokół oczu i brwi. Dr. Jean i Alastair Carruthers zainicjował badania dotyczące testowania Botoxu dla efektów kosmetycznych. 4 lata zajęło skompletowanie wystarczającej liczby ochotników, aby dokończyć badanie. W 2002 roku, Botox po raz pierwszy został zatwierdzony ze wskazaniem do stosowania poprawy gładzizny (lwia zmarszczka). Na początku 2013 roku FDA zatwierdził Botox na kurze łapki.

Botox od tego momentu stał się najbardziej popularnym zabiegiem medycyny estetycznej na świecie. Zabieg toksyną botulinową nie wymaga okresu rekonwalescencji, skutecznie i szybko poprawia zmarszczki. Każdego roku rośnie świadomość społeczna na temat tego, co Botox może poprawić, ale i wzbudza wiele kontrowersji, kiedy nieprawidłowo przeprowadzona procedura może doprowadzić do wyłączenia mimiki pacjenta i efektu maski na twarzy.

Od momentu rozpowszechnienia Botoxu w medycynie estetycznej, lekarze nieustannie doskonalą swoją technikę. Wysoko podniesione brwi i mimika bez ekspresji i wyrazu przechodzi do przeszłości, nie jest już dopuszczalna. W dzisiejszych czasach pacjenci domagają się techniki mikro/mezo/baby – botox, aby wyglądać świeżo, młodo … i naturalne.

Micro (znany również jako baby, mezo lub iniekcja śródskórna) Botox jest techniką, której popularność rośnie w ostatnich latach. Technika ma zastosowanie w leczeniu zmarszczek, delikatnych linii, a w niektórych przypadkach, kiedy inne metody zawiodły, nawet trądziku. W tej procedurze, Botox jest silnie rozcieńczony, po czym wstrzykiwany w małych dawkach w skórę właściwą, w różnych miejscach na twarzy i szyi.

Micro Botox – naturalny efekt korekcji.

Technika Microbotox daje naturalny efekt korekcji i ma właściwości blokujące gruczoły potowe, a także gruczoły łojowe, które wydzielają łój, aby zmniejszyć i spowodować stopniowy zanik gruczołów; również w sposób widoczny zmniejszać rozmiar porów. Efektem tych zmian skóra staje się gładsza, jaśniejsza i mniej tłusta. Ponieważ iniekcje wykonuje się powierzchownie zamiast do mięśni twarzy, Micro Botox nie powoduje utraty ruchu i efektu “maski na twarzy”, kiedy nieprawidłowo przeprowadzona tradycyjna procedura może doprowadzić do wyłączenia mimiki pacjenta. Z zasady Micro Botox działa tuż pod powierzchnią skóry, aby wypełnić linie i zmarszczki, co sprawia, że skóra wygląda zdrowo i młodo.

W tej technice, pacjent jest proszony o zmarszczenie brwi, zaciśnięcie ust, uśmiech i podniesienie brwi, aby pożądane mięśnie były widoczne, a następnie iniekcje z botoxu są podane zgodnie z zasadami mezoterapii. [1], toksyna botulinowa (100 jednostek) miesza się z roztworem soli fizjologicznej (1 ml, 5 ml, 7 ml) i lidocaine dla uzyskania różnych stężeń. Skoncentrowana toksyna jest używana w miejscu grubych i krótkich mięśni, a rozcieńczona toksyna w cienkich i płaskich mięśni, aby uniknąć nadmiernej dyfuzji.

Wadą tej metody jest to, że zabieg Baby Botox powinien być wykonany dużo bardziej regularnie, aby utrzymać pożądany efekt – chociaż niższa dawka będzie oznaczać mniejszy koszt. Być może największym problemem jest to, że Baby Botox w niewłaściwych rękach może się nie udać.

Botox wymaga wykwalifikowanego lekarza w celu otrzymania subtelności podczas podawania toksyny, aby zawsze uzyskiwać żądany efekt.

Preparat toksyny botulinowej w kremie RT001.

Niedaleka przyszłość zapowiada preparat toksyny botulinowej stosowanej miejscowo – w kremie – bez potrzeby użycia igieł. Koncern Revance Therapeutics pracuje nad preparatem RT001, który będzie miał zastosowanie na kurze łapki i wykazuje duże obietnice. Będzie to krem, który stosuje się pod nadzorem, w gabinecie lekarskim oraz trzyma się około 15-30 minut na skórze. Pozwoli to wyeliminować igłę i będzie całkowicie bezbolesny. Wyniki wydają się być imponujące, prawdopodobnie lepsze niż zastrzyki. Powód, dlaczego rezultat na kurze łapki wydaje się być lepszy, jest podobny do techniki MicroBotoxu, który lepiej działa na zmarszczki na czole – dozowanie wydaje się być bardziej równomierne na mięśnie wokół oczu. Inne okolice testowane przez Revance to: nadmierne pocenie się pod pachami, migreny, i nieżyt nosa (katar). Poza oznakowaniem potencjalne zastosowanie kremu, dotyczy trądziku i ogólnej poprawy skóry twarzy i szyi.

Niestety, pozostałe obszary, w które Botox jest wstrzykiwany, bruzdy i zmarszczki na czole i pomiędzy brwiami, są zbyt głębokie, aby umożliwić dotarcie składników kremu. Preparat nakładany miejscowo nie wnika w głąb mięśni odpowiedzialnych za te głębokie zmarszczki, tutaj skuteczny będzie botox aplikowany tradycyjnie. Natomiast, czy linie palacza (bruzdy wargi górnej) będą mogły być leczone preparatem RT001 musi zostać jeszcze przetestowany.

Revance koncentruje się w rozwoju produktów do stosowania miejscowego i wstrzykiwania toksyny botulinowej do wskazań terapeutycznych i estetycznych, które stanowią 3 miliardy dolarów w rynku globalnym.

Szereg produktów zawierających toksynę botulinową mogą być stosowane w zakresie wskazań w ramach estetyki twarzy. W szczególności, zmarszczki wywołane ruchem powierzchniowych grup mięśni, takie jak bocznych linii canthal, powszechnie znanych jako kurze łapki są lepiej odpowiednie do działania miejscowego. Głębsze mięśnie, takie jak te, które tworzą glabellar (bruzdy) skuteczniejsza będzie technika w postaci iniekcji.

W ramach rynku estetyki twarzy, produkty Revance będą początkowo dotyczyć dwóch największych potrzeb w tej kategorii, czyli kurzych łapek i bruzd.

Produkt, RT001, jest obecnie w fazie 3 programu badań klinicznych w Stanach Zjednoczonych w leczeniu kurzych łapek i ma potencjał, aby być pierwszym zatwierdzonym lekiem toksyny botulinowej stosowanej miejscowo.

W fazie 2 badanie kliniczne dla produktu RT001 obejmuje również wskazania dla dermatologii terapeutycznej, nadmiernego pocenia się, które dobrze nadają się do stosowania miejscowego.

Ciekawostką jest to, że korporacja farmaceutyczna pracuje także nad preparatem toksyny botulinowej typu A do iniekcji, pod nazwą RT002, który ma być bardziej ukierunkowany i dawać bardziej trwałe wyniki niż obecnie dostępne toksyny. [2]

Jeśli masz skórę tłustą, rozszerzone pory, trądzik, lub drobne linie i zmarszczki na twarzy i szyi, Micro Botox jest skuteczną, szybko działającą techniką leczenia, która może być doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Konsultacja z lekarzem to pierwszy krok w kierunku młodszego, zdrowego wyglądu skóry.

Przeczytaj inne:
Oko i komórki macierzyste w terapii okulistycznej.
Oko i komórki macierzyste w terapii okulistycznej.

Nowe metody leczenia keloidów i blizn przerostowych.
Nowe metody leczenia keloidów i blizn przerostowych.

Zamknij