Modelowania ciała

Modelowania ciała

Modelowanie ciała odnosi się do szeregu procedur, które obejmują redukcję tkanki tłuszczowej i modelowanie kształtów ciała. Współczesna medycyna oferuje zabiegi dzięki, którym sylwetka nabierze idealnych proporcji.


Nogi. Kształt ud i łydek można modelować za pomocą zabiegów chirurgii plastycznej. Podobnie, luźną skórę i nadmiar tłuszczu w okolicy ud i łydek, które nie reagują na ćwiczenia i diety, można znacznie poprawić.

Pociążowy brzuszek. Niektóre kobiety, po okresie ciąży zmagają się z luźną skórą i rozciągniętymi mięśniami okolic brzucha. Jest to najczęściej nadmiar skóry, którą trudno zlikwidować poprzez ćwiczenia czy dietę.

Pośladki. Wielkość i kształt pośladków może być źródłem kompleksów. Często można spotkać się z przeświadczeniem kobiet, że ich pośladki są zbyt duże, lub odwrotnie w ostatnim czasie pojawił się trend i dążenie do posiadania okrągłych, wystających pośladków.

„Motylki”. Nadmierny przyrost masy ciała, a następnie utrata może spowodować, że skóra na ramionach pozostanie luźna i obwisła. W rezultacie obecnie oferuje się zabiegi w celu zmniejszenia nadmiaru skóry i tłuszczu ramion.

Chirurgia plastyczna jest opcją dla osób z realistycznymi oczekiwaniami, ale proszę pamiętać, że nie jest substytutem ani metodą dla utraty wagi w przypadku otyłości, choć niektóre zabiegi mogą pomóc w procesie ochudzania uzupełniając je odpowiednią dietą i ćwiczeniami.

Przeczytaj inne:
Korekcja brody
Korekcja brody

Korekcja nosa (Rhinoplastyka)
Korekcja nosa (Rhinoplastyka)

Zamknij