Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie

Masz problem z nadmiernym wzrostem włosów lub po prostu chcesz się go pozbyć z powodów estetycznych. Trwałe usuwanie owłosienia ma na celu całkowite zniszczenie zdolności do regeneracji i wzrostu włosów.


Wzrost grubych niechcianych włosów (czasami nazywany “nadmierne owłosienie”) jest uważany nie tylko jako fizyczny ciężar, ale może stać się problemem natury psychicznej, jeśli nie jest leczony.
Pojęcie hirsutyzm określa się nadmierny porostu włosów na całej skórze lub pewnych okolic skóry, np. w miejscach typowo męskich. Jeśli uważasz, że cierpisz z powodu hirsutyzmu i obawiasz się o nadmierny wzrost włosów, należy zasięgnąć porady lekarza który może, w niektórych przypadkach, zalecić leczenie farmakologiczne.

Chęć pozbycia się owłosienia najczęściej występuje z powodów estetycznych i praktycznych. Popyt na rynku specjalistycznych zabiegów usuwania włosów jest teraz większy niż kiedykolwiek.
Trwałe usuwanie owłosienia, ma na celu całkowite zniszczenie zdolności do regeneracji i wzrostu włosów. Jedną z metod udowodnionych klinicznie jest zabieg z wykorzystaniem elektrolizy.
Zabiegi laserowe i IPL w badaniach klinicznych wykazały także skuteczną redukcję włosów.

Przeczytaj inne:
Przeszczep tłuszczu twarz. Aktualny trend w odmładzaniu twarzy.
Przeszczep tłuszczu twarz. Aktualny trend w odmładzaniu twarzy.

Botox w medycynie estetycznej
Botox w medycynie estetycznej

Zamknij