Asymetria ust

Asymetria ust

Asymetrię ust można wymodelować za pomocą wypełniacza lub wykonturować makijażem permanentnym.

Jednym z głównych celów zabiegu modelowania ust wypełniaczem jest przywrócenie proporcji.

Jaka jest przyczyna powstawania asymetrii (“krzywych ust” – crooked smile)?

– asymetria dynamiczna. Występuje podczas mówienia lub uśmiechu (może być spoowodowane neuropraksją (neuropraxia) w zależności od diagnozy może być leczona botoksem lub skorygowana operacją plastyczną).

– asymetria wywołana zaburzeniem pracy mięśni, zajęczą wargę, bliznami powypadkowymi, czy bliznami spowodowanymi przez częste opryszczki.

Jaki zabieg medycyny estetycznej pomoże wyrównać usta?

Najbardziej popularny z wypełniaczy jest kwas hialuronowy, który pozwala nadać ustom odpowiedni kształt i proporcje.

Jakie są inne sposoby korekcji ust?

Kolejną propozycją jest makjaż permanenty stosowany jak metoda docelowa lub w połączeniu z wypełniaczem dla wykonturowania prawidłowego kształtu.

Efekt zabiegu korekcji kwasem hialuronowym.

Efekt utrzymuje się od 8 do 12 miesięcy w zależności od ilości zaaplikowanego kwasu, stopnia usieciowania, miejsca aplikacji oraz samych właściwości organizmu pacjenta. Czas pozostawania wypełniacza w miejscu iniekcji może ulec skróceniu w przypadku narażania skóry na działanie wysokiej temperatury na przykład podczas opalania (na słońcu lub w solarium), a także pod wpływem dymu tytoniowego u nałogowych palaczy.

Obrzęk może utrzymywać się do 24 h, po 2 dniach usta zaczynają nabierać kształtu, ostateczny efekt widoczny po ok 2 tygodniach.

Przeciwwskazania i przebieg zabiegu czytaj tutaj.

Krzywe usta po kwasie?

Także taka sytuacja może mieć miejsce. Niesymetryczne wchłonięcie się kwasu lub jego nadmiar, grudki lub pełny środek górnej wargi (łuk kupidyna). Wówczas najlepiej udać się do specjalisty medycyny estetycznej, który poda hialuronidazę (rozpuści kwas), zaleci masowanie ust lub każe odczekać jakiś czas do wchłonięcia się preparatu. Uwaga: Czy wiesz, że po każdym kolejnym wstrzyknięciu kwasu hialuronowego efekt utrzymuje się dłużej. Co to oznacza? Z jednej strony rzadsze wizyty, z drugiej strony powinno cię to skłonić do umiaru w częstotliwości i ilości podania preparatu.

Przeczytaj inne:
Allergan Natrelle Inspira™ implanty piersi
Allergan Natrelle Inspira™ implanty piersi

edycyna estetyczna, dermatochirurgia i stomatologia a ciąża
Medycyna estetyczna, dermatochirurgia i stomatologia a ciąża.

Zamknij