Różnica w zastosowaniu nici PDO i PLA? Wypełnienie i przebudowa vs napinanie i podnoszenie.

2016-10-20 08:29:16 ·

Zaawansowana technologia w medycynie estetycznej, aby wyglądać młodziej. Nowa generacja zabiegu po kwasie hialuronowym, w celu przywrócenia nawilżenia i stymulowania produkcji kolagenu w skórze.

Jeśli chcesz osiągnąć rodzaj mini liftingu lub konturowania twarzy, możesz wybrać zabieg rozpuszczalnymi nićmi liftingującymi. Zabieg należy do małoinwazyjnych, bez bólu i długiej rekonwalescencji, oraz bardziej przystępny cenowo porównując do liftingu chirurgicznego (w niektórych przypadkach wskazany jest korygujący lifting metodą operacyjną).

Lifting nićmi odbywa się w klinice medycyny estetycznej przez lekarza przeszkolonego w wykonywaniu tej szczególnej procedury. Zabieg polega na wprowadzeniu igły i nici pod skórę, w obrębie naczyń krwionośnych i nerwów pod skórą, należy mieć pewność, że osoba wykonująca zabieg posiada wiedzę i doświadczenie, aby uzyskać piękny rezultat bez pofałdowań, nieregularności i innymi nieprawidłowości skóry, które mogą być ubocznymi skutkami tego leczenia.

Jeśli zastanawiasz się nad napięciem lub liftingiem twarzy, należy rozważyć różnice dwóch metod zabiegów PLA i PDO.Zalety składników nici korygujących.

Kwas mlekowy (PLA):

  • Kwas mlekowy w PLA jest materiałem bezpiecznym istnieje również w naszym organizmie
  • Kwas mlekowy jest naturalnym materiałem - uzyskiwany z trzciny cukrowej, kukurydzy, jęczmienia itd.
  • Bezpieczny, stosowany w różnych dziedzinach medycyny od 1940 roku
  • Biodegradowalny polimer (długi okres działania w organizmie do 24 miesięcy).

Polidioksanon (PDO):

  • Polimer syntetyczny otrzymywany ze związków chemicznych
  • Wysoki profil bepieczeństwa
  • Biodegradowalny polimer (utrzymywanie nici w organizmie przez około 6 miesięcy).

Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.

Nici PLA wykonane z biokompatybilnego polimeru (pochodne kwasu poli-mlekowego), są wchłanialne, działają w głębszych warstwach skóry, tak pobudzając organizm do produkcji własnego kolagenu.
Nici PDO haczykowe wykonane z polidioksanonu, po wchłonięciu do organizmu w procesie hydrolizy (z udziałem wody i dwutlenku węgla), stymulują odpowiedź tkankową do produkcji nowego kolagenu.

Efekt końcowy: Wypełnienie i przebudowa VS napinanie i podnoszenie.

Nici PLA nie tylko podnoszą natychmiastowo obwisłą skórę i regenerują kolagen, w czasie jak nici ulegają resorpcji, ale również zwiększają objętość w obszarach zwiotczeń i przywracają prawidłowy kontur twarzy.
Nici PDO, z drugiej strony, koncentrują się bardziej na napinaniu i podnoszeniu obwisłej skóry nie tylko na twarzy, lecz w innych częściach ciała, wliczając miejsca, które zwiotczały w skutek otyłości. Nici PDO mogą być umieszczone techniką litery V w zakresie środkowej i dolnej części twarzy.

Okolice zabiegu: twarz i szyja VS twarz, szyja i inne części ciała.

Nici PLA Silhouette Soft są zatwierdzone przez US FDA i oznakowane europejskim znakiem CE oraz dopuszczone dla następujących obszarów: brwi, policzki, części środkowej twarzy, szczęki i szyi.

Nici PDO mogą być stosowane nie tylko w okolicach twarzy, ale także ciała. Jeśli jesteś po zabiegu Botox i nie do końca zadowolona z efektu, spróbuj zabieg nićmi PDO, aby skorygować zmarszczki poziome i pionowe na czole, podnieść czoło, brwi, dolną powiekę i policzki, zminimalizować fałdy nosowo-wargowe, linie marionetki i linie palacza, wygładzić pomarszczoną skórę na policzkach i brodzie.
Nici PDO mogą być również używane jako nie chirurgiczny sposób korekty zmarszczek na szyi i dekolcie, ujędrnienia i poprawy kształtu piersi i klatki piersiowej, napięcia i podniesienia obwisłej lub rozciągniętej skóry na brzuchu, pośladkach, ramionach i nogach. Nici pdo są wskazane po liposukcji dla zaostrzeżenia efektu.

Zarówno nici PLA jak PDO mają działanie liftingujące i regenerujące kolagen poprzez wszczepienie nici w podskórną warstwę skóry (na głębokość około 5 mm). Nici z kolei powodują tworzenie mikro urazów – ale nie blizn, które wpływają na syntezę kolagenu i kurczenie tkanki. Nici pozostają w skórze, aż do rozpuszczenia. Długo po zabiegu można obserwować efekty zabiegu - do 2 lat w przypadku PLA i 18 miesięcy dla PDO (w przypadku plastyki twarzy efekt utrzymuje się ponad 10 lat).

Agnieszka Wyrozumska. KlinikiUrody.com.pl


Powiązane artykuły  Nici liftingujące zdobywają coraz większą popularność  Niewidzialny lifting twarzy
REKLAMA

Poszukiwane informacje :: Zabiegi, Kwas hialuronowy powiększanie, wygładzenie zmarszczek, elektroliza usuwanie włosów, Endermologia zabieg antycellulitowy, Komórki macierzyste, Kriolipoliza, IPL LED fotoodmładzanie, laser IPL depilacja, Laser frakcyjny w terapii regeneracji skóry, Laserowe usuwanie tatuażu, Lipoliza iniekcyjna, Mezoterapia igłowa, Nadpotliwość leczenie, Osocze bogatopłytkowe PRP, Peelingi medyczne, Radiofrekwencja RF na twarz ciało, Skleroterapia leczenie żylaków, powiększanie Implanty piersi, Korekcja uszu, Lifting twarzy, lipoliza, liposukcja, plastyka piersi, sklep Estetyka.pl pielęgnacja kosmetyki, transfer tłuszczu, przeszczep tłuszczu, Przeszczep włosów, transplantacja włosów, wybielanie licówki zębów, dr opinie, ranking lekarzy, lekarz specjalista Szczecin, Klinika Warszawa, Klinika medycyna estetyczna Katowice, Chirurg Plastyczny Warszawa, Stomatologia estetyczna Pruszków, klinika Łódź, Wyszukaj zabieg medycyny estetycznej, filtruj Jelenia Góra, Gdańsk, Gdynia, Sopot, kliniki medycyny estetycznej, Wyszukiwarka zabiegów, artykuły kliniki chirurgii plastycznej, operacje plastyczne Wrocław, chirurg plastyczny Kraków, nowości chirurgia plastyczna ::

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżone