5 najlepszych zabiegów na odmłodzenie dłoni w gabinecie medycyny estetycznej.

5 najlepszych zabiegów na odmłodzenie dłoni w gabinecie medycyny estetycznej.

Uczyń z dłoni swoją najpiękniejszą wizytówkę. Poznaj skuteczne sposoby, aby pozbyć się przebarwień, suchości i zmarszczek.

Dłonie to wizytówka każdego zadbanego człowieka, która – nieodpowiednio pielęgnowana – zdradzić może nasz wiek. Często eksploatowane, narażane na kontakt z wodą, zimnem, detergentami – dłonie wymagają specjalnej pielęgnacji. Jeśli Twoja troska o dłonie sprowadzała się dotychczas do aplikacji kremu nawilżającego – pomyśl o profesjonalnym zabiegu odmładzającym na dłonie. A tych nie brakuje – medycyna estetyczne wie, jak wypielęgnować i odmłodzić dłonie.

Czy potrzebujesz specjalistycznych zabiegów pielęgnujących dłonie?

Dłonie każdego z nas potrzebują nawilżenia, odżywienia i regeneracji. Są jednak szczególne przesłanki do wykonania zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej:

:: sucha i szorstka skóra rąk

:: wiotkość i ścieńczenie skóry na grzbietach dłoni

:: przebarwienia na skórze dłoni

:: skóra spękana i podrażniona

:: pojawienie się zmarszczek

Takie niekorzystne zmiany na dłoniach wynikają zarówno z niewystarczającej ich pielęgnacji na co dzień, ale także upływającego czasu i naturalnych oznak starzenia się skóry. Jak spowolnić te zmiany lub zapobiec ich powstaniu?

Top 5 zabiegów dla pięknych i młodych dłoni

Zastanawiasz się, jak odmłodzić dłonie skutecznie i szybko? Istnieje wiele procedur medycyny estetycznej, które w centrum zainteresowania stawiają na piękno dłoni. Oto najbardziej godne uwagi zabiegi odmładzające dłonie.

  1. Osocze bogatopłytkowe to kosmetologiczny hit ostatnich lat. Kojarzony głównie z odmładzaniem twarzy, z powodzeniem może być stosowany także na dłonie. Procedura zabiegu jest analogiczna jak w przypadku odmładzania twarzy – zabieg rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta i odwirowaniem jej tak, aby wyizolować to, co we krwi najcenniejsze. Mowa o osoczu bogatopłytkowym, które zawierając mnóstwo czynników wzrostu, odmładzają, regenerują i wygładzają skórę, likwidując zmarszczki i przebarwienia. Kolejnym etapem zabiegu jest iniekcja osocza pod skórę grzbietów dłoni. Polecana jest seria kilku zabiegów wykonanych w odstępach 1 – 2 miesięcy.
  2. Fotoodmładzanie to zabieg dedykowany osobom po 50 roku życia, których łonie dotknięte są wiotką skórą, zmarszczkami i przebarwieniami. Fotoodmładzanie polega na potraktowaniu skóry dłoni działaniem lasera IPL, który ogrzewając skórę pobudza produkcję kolagenu i elastyny oraz usuwa depozyty barwnika powodującego nieestetyczne przebarwienia. Najlepsze efekty zapewni przeprowadzenie od 2 do 6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych.
  3. Mezoterapia iniekcyjna polega na ostrzykiwaniu skóry grzbietów dłoni koktajlem odżywczym z kwasem hialuronowym i witaminami. Preparat wypełnia zmarszczki i zmniejsza widoczność żył i ścięgien. Zabieg daje długotrwałe efekty odmładzające, gdyż dogłębnie nawilża i stymuluje odnowę skóry. Z racji fizjologicznej degradacji kwasu hialuronowego zalecane jest powtarzanie zabiegu co kilkanaście miesięcy.
  4. Skleroterapia to zabieg niwelujący widoczność naczynek, zasinień i obrzęków. Polega na ostrzykiwaniu wypukłych, odznaczających się pod skórą żył substancją obkurczającą, która redukuje ich widoczność. Po zabiegu dłonie przez 2 – 3 doby powinny być owinięte bandażem elastycznym, zaś ostateczny efekt zabiegu zauważalny jest po ok. 2 – 4 tygodniach.
  5. Peelingi kwasowe na dłonie zapewniają skuteczne złuszczenie suchej skóry, rozjaśnienie przebarwień i redukcję drobnych zmarszczek. Kwas migdałowy, cytrynowy czy TCA zauważalnie odmłodzą skórę dłoni i pobudzą syntezę elastyny i kolagenu oraz nawilżają. Dla najlepszego efektu warto wykonać serię kilku zabiegów, w odstępach 7 – 10 dni.

Autor: mgr analityki medycznej Justyna Mazur. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

Przeczytaj inne:
Liposukcja
Liposukcja

Elektroliza (zaawansowane zabiegi medyczne)
Elektroliza (zaawansowane zabiegi medyczne)

Zamknij