Ginekologia plastyczna

Ginekologia plastyczna

to dynamicznie rozwijająca się dziedzina chirurgii i ginekologii estetycznej. To właśnie dzięki niej pacjentki zyskały możliwość poprawy estetyki, a także funkcjonalności narządów płciowych.

  1. Fenomen ginekologii plastycznej
  2. Rodzaje zabiegów ginekologii plastycznej
  3. Labioplastyka
  4. Waginoplastyka
  5. Perineolastyka
  6. Hoodoplastyka
  7. Introitoplastyka
  8. Hymenoplastyka
  9. Hymenotomia

Fenomen ginekologii plastycznej

Zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej mają na celu chirurgiczną rekonstrukcję lub korektę intymnych części ciała kobiet. Jest to często jedyny sposób na zyskanie samoakceptacji, a także zwalczenie kompleksów czy dyskomfortu związanego z niefunkcjonalnością lub nieestetycznym wyglądem stref intymnych. Usługi ginekologii plastycznej przeznaczone są dla kobiet po porodach naturalnych, u których wygląd i funkcjonalność narządów płciowych uległa pogorszeniu lub borykających się z anatomicznymi wadami stref intymnych. Chirurgiczna plastyka kobiecych narządów płciowych wykonywana jest od wielu lat, jednak do niedawna stanowiła temat tabu.

Rodzaje zabiegów ginekologii plastycznej

Ginekologia plastyczna oferuje przedstawicielkom płci pięknej szeroką gamę zabiegów mających na celu poprawę wyglądu i funkcjonalności narządów intymnych. Odmienny wygląd kobiecych stref intymnych może być powodem braku samoakceptacji, a także oziębłości seksualnej. Do popularnych zabiegów z zakresu ginekologii plastycznej należą:

Labioplastyka

czyli korekta warg sromowych. Wyróżnia się zabiegi mające na celu poprawę wyglądu zarówno warg sromowych mniejszych (labiominoroplastyka) jak i większych (labiomajoroplastyka). Labioplastyka zapewnia symetryczny wygląd warg sromowych przy zachowaniu ich funkcjonalności, które umożliwiają aktywność seksualną oraz komfort życia codziennego. Zabieg przeprowadza się przy użyciu skalpela, lasera lub radiofrekwencji. Technika dopasowywana jest indywidulanie do każdego pacjenta. Operacja ma na celu zmniejszenie, wypełnienie lub zniwelowanie asymetrii w wyglądzie warg sromowych.

Waginoplastyka

jest wykonywana u kobiet, które doznały pęknięcia lub znacznego rozciągnięcia narządów rodnych podczas porodu. Plastyka pochwy polega na wycięciu zwiotczałych lub uszkodzonych tkanek, które negatywnie wpływają na funkcjonalność stref intymnych. Poprawienie komfortu życia codziennego nie zawsze wymaga operacji plastycznej. W wielu przypadkach wystarczy nieinwazyjny zabieg laserowy z zakresu medycyny estetycznej.

Perineolastyka

czyli plastyka na krocza. Zabieg ten pozwala na wycięcie zmian i zrostów powstałych w skutek pęknięcie lub nacięcia krocza podczas porodu siłami natury. Plastykę krocza wykonuje się u kobiet, u których zmiany powodują ból i dyskomfort w trakcie współżycia.

Hoodoplastyka

związana jest z przerostem łechtaczki. Zabieg polega na odsłonięciu ukrytej pod fałdami skóry części łechtaczki. Wykonywany jest głównie w celu zwiększenia doznań seksualnych.

Introitoplastyka

czyli plastyka przedsionka pochwy zdeformowanego podczas trudnego porodu. Zabieg ma na celu wycięcie zrostów i blizn powodujących ból i dyskomfort. Usługa ta często poszerzana jest o plastykę krocza.

Hymenoplastyka

czyli odtworzenie błony dziewiczej. Zabieg wykonuje się głównie ze względów religijnych lub społeczno-kulturowych. Niejednokrotnie zdarzają się przypadki, w których kobiety pragną odzyskać utracone dziewictwo, by sprawić przyjemność partnerowi.

Hymenotomia

jest przeciwieństwem hymenoplastyki. Podczas zabiegu usuwana jest błona dziewicza. Głównym wskazaniem do wykonania hymenotomii są wady wrodzone w budowie pochwy.

Zabiegi ginekologiczne z zakresu medycyny i chirurgii estetycznej mają na celu poprawę funkcjonalności i wyglądu sfer intymnych kobiet, co wpływa na ich jakość życia seksualnego. Innowacyjne metody pozwalają na ich wykonanie w bezpieczny i małoinwazyjny sposób.

Zapraszamy do poprzedniego artykułu

Przeczytaj inne:
Nowości rynkowe
Nowości rynkowe.

Coolsculpting czy Liposukcja
Jak wybrać pomiędzy Liposukcją i Kriolipolizą?

Zamknij