Jak wybrać pomiędzy Liposukcją i Kriolipolizą?

Jak wybrać pomiędzy Liposukcją i Kriolipolizą?

Rezultat zabiegów medycznych miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej

Zalety procedury odsysania tłuszczu vs mrożenia tkanek tłuszczowych. Przy tak wielu opcjach, nie jest łatwe wybrać, która z procedur konturowania ciała, może być odpowiednia dla Ciebie. Aby pomóc w podjęciu decyzji, przy jednoczesnej maksymalizacji czasu i budżetu, należy rozważyć trzy istotne kwestie.

 1. Coolsculpting czy Liposukcja?
 2. Liposukcja
 3. COOLSCULPTING™
 4. LIPOSUKCJA A KRIOLIPOLIZA: ZALETY
 5. WADY LIPOSUKCJI W PORÓWNANIU DO COOLSCULPTING™
 6. WADY CoolSculpting™ obejmują:

Czas – wahasz się pomiędzy CoolSculpting a liposukcją, szukasz jednorazowej, intensywnej metody z natychmiastowym skutkiem i zgadzasz się na niewielki czas na rekonwalescencję, a może raczej wolisz kilka małych, nieinwazyjnych zabiegów bez okresu rekonwalescencji z efektami po upływie 3-4 miesięcy?

Budżet – dla części pacjentów kwestie finansowe są głównym priorytetem w sprawie decyzji o wyborze zabiegu. Zadaj sobie pytanie, wygodniej jest Ci płacić w mniejszych kwotach za sesje zabiegów Coolsculpting, czy zapłacić za zabieg chirurgiczny Liposukcję?

Anatomia – może być bardzo istotna! – Nie każdy jest odpowiednim kandydatem dla wybranej metody i każda z procedur traktuje inaczej problem. Jakkolwiek, żadna z wymienionych nie pomaga zrzucić zbędnych kilogramów (w walce z nadwagą). Jeżeli straciłaś na wadze i chcesz wymodelować sylwetkę po odchudzaniu – masz nadmiar luźnej skóry np. na brzuchu i chcesz się jej pozbyć – niestety Coolsculpting lub liposukcja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów – potrzebujesz chirurgicznej metody usuwania nadmiaru fałdów brzusznych: abdominoplastyki.

Coolsculpting czy Liposukcja?

Mówiąc krótko: obie są skuteczne dla odpowiedniego kandydata, ale dla niektórych jedna metoda jest lepsza od drugiej.

LIPOSUKCJA

Liposukcja występuje zamiennie z terminami: lipoplastyka, odsysanie tłuszczu, lub po prostu „lipo”.

Chociaż liposukcja została odkryta we Francji w roku 1920, ewaluowała w Europie w latach 60. Ostatecznie liposukcja umożliwia usunięcie tłuszczu za pomocą kaniuli i ssania, bez użycia noża.

NA CZYM POLEGA LIPOSUKCJA?

Liposukcja jest oparta na zasadzie podciśnienia. Tłuszcz jest usuwany za pomocą kaniuli, przy zasysaniu. Metody liposukcji mogą być podzielone ze względu na ilość wtryskiwanego płynu i urządzenie, w którym pracuje kaniula. Techniki liposukcji.

Po ostrzyknięciu tkanki tłuszczowej roztworem (sól fizjologiczna, epinefryna, lidokaina) i rozbiciu komórek tłuszczowych, chirurg za pomocą kaniuli odsysa odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej. Rozpuszczony tłuszcz jest usuwany za pomocą rurki połączonej z pompką ssącą i specjalnym pojemnikiem. Liposukcja to obecnie najczęściej wykonywana operacja estetyczna na świecie.

COOLSCULPTING™

CoolSculpting występuje zamiennie z terminami: kriolipoliza, selektywna kriolipoliza.

CoolSculpting™ firmy ZELTIQ jest nieinwazyjną technologią do usuwania tłuszczu. Technologia chłodzenia komórek tłuszczowych i ich rozkład, bez uszkadzania otaczających tkanek i skóry. System dostarcza optymalną ilość energii zimna, doprowadzając do lokalnej redukcji tkanki tłuszczowej i tym samym modelując kontur ciała.

Pierwsze naukowe doniesienia o metodzie pochodzą z 2008, wykazano, że w kontrolowanych warunkach, podskórne komórki tłuszczowe są bardziej podatne na oddziaływanie zimna niż inne otaczające tkanki, a długotrwałe schładzanie tych komórek tłuszczowych może powodować ich redukcję bez uszkadzania otaczających tkanek, proces określono jako „selektywna kriolipoliza”. Selektywne zamrażanie tkanki tłuszczowej redukuje grubość tkanki tłuszczowej o 20-25%. Pacjenci na ogół potrzebują 1-2 zabiegów w tym samym miejscu, aby otrzymać zauważalny efekt.

NA CZYM POLEGA COOLSCULPTING™?

Lekarz zaznacza miejsca do precyzyjnego umieszczenia urządzenia. Następnie transparentny żelowy pad jest nakładany, aby zabezpieczyć skórę przed odmrożeniem, a głowica aplikatora umieszczana jest w określonym obszarze zabiegowym. Urządzenie przełączane jest w tryb vacuum. Aplikator próżniowy zasysa tkankę i delikatnie przytrzymuje ją między dwoma panelami chłodzącymi. Kontrolowane chłodzenie zamraża komórki tłuszczowe bez uszkadzania skóry, mięśni i nerwów. Po godzinie, lekarz usuwa aplikator i rozmasowuje zamrażaną część ciała. Czujniki wbudowane w aplikator monitorują skórę w trakcie zabiegu, gwarantując stały i kontrolowany przebieg.

LIPOSUKCJA A KRIOLIPOLIZA: ZALETY

Liposukcja nie byłaby najbardziej popularną procedurą gdyby nie jej zalety wyróżniające się na tle kriolipolizy, takie jak:

 • bardziej spektakularna redukcja tłuszczu
 • dokładniejsze modelowanie, konturowanie
 • lepsze, natychmiastowe rezultaty
 • możliwość przeprowadzenia równoległych zabiegów chirurgicznych

Natomiast kriolipoliza CoolSculpting™ nie byłby w rankingu nr 1 wśród medycznych urządzeń, jeśli nie jego zalety wymienione poniżej:

 • technologia nieinwazyjna
 • brak lub minimalny okres rekonwalescencji
 • mniejsze ryzyko (choć nie wolne od ryzyka)
 • niższe koszty, w zależności od wielkości obszaru
 • opcja dla osób, które nie chcą poddać się zabiegowi chirurgicznemu
 • nie wymaga żadnego nacięcia, iniekcji lub jakiejkolwiek innej ingerencji chirurgicznej.

WADY LIPOSUKCJI W PORÓWNANIU DO COOLSCULPTING™

Każdy kto rozważa liposukcję musi wziąć pod uwagę:

 1. ryzyko powikłań związane z operacją
 2. okres rekonwalescencji do kilku dni z ograniczeniem aktywności od 3-6 tygodni
 3. możliwość powstania nierówności po odessaniu tłuszczu

WADY CoolSculpting™ obejmują:

 1. słabszy spektakularny rezultat w porównaniu z liposukcją
 2. czas zabiegu
 3. możliwość powstania nierówności
 4. ograniczone dopasowanie aplikatora do traktowanego obszaru
 5. zalecana ilość zabiegów
 6. efekty zauważalne od 1-3 miesięcy, końcowy rezultat osiągniesz po upływie około 6-9 miesięcy.

Podsumowując żadna z procedur nie jest substytutem dla utraty wagi i nie chroni przed zwiększeniem masy ciała. Pacjenci, którzy będą spożywać więcej kalorii, niż są w stanie spalić w ciągu dnia, sprawią, że pozostałe komórki tłuszczowe powiększą się.

Obie metody także mają ograniczenia, jeżeli pacjenci zmagają się z luźną, nieelastyczną skórą, ponieważ kluczem do sukcesu jest zdolność skóry do obkurczania się po operacji.

Ani liposukcja ani CoolSculpting™ w sposób magiczny nie usunie niepożądany tłuszcz z danego fragmentu ciała, ale obie są nr 1 na świecie, przyczyniając się do poprawy samopoczucia pacjentów.

Źródło: http://www.smartbeautyguide.com, http://www.dermahealthinstitute.com, http://www.coolsculpting.com

Zapraszamy do poprzedniego artykułu

Przeczytaj inne:
Niechirurgiczna transplantacja włosów
Niechirurgiczna transplantacja włosów

Lifting twarzy bez skalpela niewidzialny minilifting
Lifting twarzy bez skalpela – niewidzialny minilifting.

Zamknij