REKLAMA

Przeszczep włosów STRIP / FUE

Celem transplantacji włosów, jest pobranie włosów z jednego miejsca i przeszczepienia ich w innym miejscu.Operacyjny sposób opiera się na dwóch metodach STRIP, w której pobiera się fragment skóry owłosionej i FUE to sposób pobierania mieszków.

Idea transplantacji włosów, inaczej chirurgii odtwórczej włosów, polega na pobraniu włosów z jednego miejsca na ciele pacjenta i przeszczepieniu w inne miejsce.

Materiał do przeszczepu ( tzw. transplanty lub grafty ) można uzyskać metodą Strip (z ang. pasek) i FUE (z ang. follicular unit extraction). Obie te metody różnią się sposobem pozyskania transplantu czyli mieszków włosowych - postępowania w okolicy „dawczej”, z której pozyskujemy implanty/grafty). Pozostała część procedury przeszczepu włosów są zasadniczo takie same.

Powodzenie zabiegów zależy od ilości graftów, które nie zostały uszkodzone. Bywa, że metody są ze sobą łączone, np. do korekcji blizn po tradycyjnie wykonanym zabiegu przeszczepu włosów (Strip).

Przeszczep włosów METODĄ FUE. Transplantacja włosów metodą FUE polega na pobraniu bezpośrednio ze skóry pojedynczych jednostek mieszków włosowych (FUE, Follicular Unit Extraction). Metoda nie wymaga używania skalpela i szycia chirurgicznego.

Procedura. Do zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe. Za pomocą narzędzia o średnicy mniejszej lub równej 1.0 mm, które wprowadza się w głąb skóry na głębokość mieszka włosowego, oddziela się go od otaczających tkanek i wyciąga. Przeszczepy są grupowane wg ilości włosów w jednym przeszczepie (mieszku włosowym). Następnie lekarz przechodzi do okolicy „biorczej” i rysuje proponowany kształt linii włosów i rozmieszczenie przeszczepów. Kolejnym krokiem zabiegu jest utworzenie przez lekarza małych otworów, do których wprowadzane będą pojedyncze mieszki włosowe. Technika wymaga precyzji i dużego doświadczenia zespołu operacyjnego, aby nie uszkodzić delikatnej struktury mieszka włosowego.

Przeszczep włosów METODĄ STRIP (z ang. pasek) inaczej zwana FUT (Follicular Unit Transplantation). Metoda STRIP, która polega na pobraniu paska owłosionej skóry z tylnej lub bocznej okolicy głowy, a następnie podzieleniu go na mikroimplanty. Metoda ta wiąże się z powstaniem linijnej blizny w miejscu wycięcia paska skóry. Pobrany wycinek skóry jest precyzyjnie cięty na pojedyncze jednostki folikularne (mieszki włosowe, mikroprzeszczepy). Następnym krokiem jest utworzenie przez lekarza otworów, do których wkładane są pojedyncze mieszki włosowe (grafty). Technika pobierania przeszczepów metodą Strip, polega na pobraniu jednorazowo dużej ilości mieszków włosowy z obszaru dawczego. Końcowym etapem jest szycie chirurgiczne.

STRIP FUE
Cechy metody Strip i FUE w przeszczepie włosów.

Szew chirurgiczny 10-15 dni

Brak potrzeby używania skalpela i zakładania szwów, szybszy okres rekonwalescencji

Blizna linarna

Drobne, pojedyncze blizny

Ból pooperacyjny Mały dyskomfort, szybkie gojenie

Uczucie zdrętwnia i naciągnecia skóry w okolicy rany po wycięciu „paska”

Bezpieczny, mała inwazyjność

Ogranicza możliwość golenia głowy, posiadania krótkich włosów, ponieważ blizna będzie widoczna

Krótkie strzyżenia bez ograniczeń

Tańsza, krótszy czas zabiegu

Technika droższa, czasochłonna

Większa szansa na otrzymanie nie uszkodzonych graftów

Wrażliwość przeszczepu na uszkodzenia mechaniczne

 

Obrzęk po transplantacji w obu metodach zależy od wielkości obszaru poddanego zabiegowi i od ilości przeszczepionych mieszków włosów, na ogół trwa przez 6 - 8 dni.

FUE i FUT (Strip): Wypadanie włosów. Jednym, bardzo często nieprzyjemnym efektem dla pacjenta, występującym niezależnie od zastosowanej metody, jest utrata włosów w okolicy przeszczepu, która występuje 2 - 6 tygodni po operacji. Efekt dotyczy głównie przeszczepionych włosów, ale może również wpływać na istniejące włosy. W trakcie drugiego lub trzeciego tygodnia po przeszczepie włosów, większość przeszczepionych włosów wypada. Efekt ten dotyczy ok 98% pacjentów.

Ta utrata włosów jest zupełnie normalna. Pacjenci muszą wiedzieć, że dotyczy to tylko włosów osłabionych przez transplantację. Włosy wypadają, natomiast cebulki włosów pozostają na miejscu, zbierając siły do produkcji nowych włosów po 3 - 6 miesięcach - dowód sukcesu przeszczepu włosów.

Podsumowanie: Obie metody wymagają niezwykłej precyzji, doświadczenia i wiedzy. Zasadniczą różnicą omawianych technik ekstrakcji jest liczba włosów uzyskanych do transplantacji. W metodzie FUT, w dobrych warunkach pracy w trakcie jednej sesji, można uzyskać ilość 4000 - 5000 jednostek folikularnych (FU). Odpowiednią wartością dla FUE jest 3000 – 3500 FU. Przy wyborze techniki FUE, jeżeli chcielibyśmy uzyskać podobną ilość jednostek folikularnych, druga operacja byłaby możliwa w ciągu ok 6 miesięcy później.

Dzisiejsze optymalne procedury odtwarzania włosów umożliwiają osiągnięcie bardzo naturalnych rezultatów, ponieważ odtwarzają i naśladują naturalny sposób wzrostu włosów. Rezultat transplantów wynika z kopiowania, naśladowania natury.


Stosowane produkty
Znajdź Klinikę

Województwo: Miasto:

Poszukiwane informacje :: Zabiegi, Kwas hialuronowy powiększanie, wygładzenie zmarszczek, elektroliza usuwanie włosów, Endermologia zabieg antycellulitowy, Komórki macierzyste, Kriolipoliza, IPL LED fotoodmładzanie, laser IPL depilacja, Laser frakcyjny w terapii regeneracji skóry, Laserowe usuwanie tatuażu, Lipoliza iniekcyjna, Mezoterapia igłowa, Nadpotliwość leczenie, Osocze bogatopłytkowe PRP, Peelingi medyczne, Radiofrekwencja RF na twarz ciało, Skleroterapia leczenie żylaków, powiększanie Implanty piersi, Korekcja uszu, Lifting twarzy, lipoliza, liposukcja, plastyka piersi, sklep Estetyka.pl pielęgnacja kosmetyki, transfer tłuszczu, przeszczep tłuszczu, Przeszczep włosów, transplantacja włosów, wybielanie licówki zębów, dr opinie, ranking lekarzy, lekarz specjalista Szczecin, Klinika Warszawa, Klinika medycyna estetyczna Katowice, Chirurg Plastyczny Warszawa, Stomatologia estetyczna Pruszków, klinika Łódź, Wyszukaj zabieg medycyny estetycznej, filtruj Jelenia Góra, Gdańsk, Gdynia, Sopot, kliniki medycyny estetycznej, Wyszukiwarka zabiegów, artykuły kliniki chirurgii plastycznej, operacje plastyczne Wrocław, chirurg plastyczny Kraków, nowości chirurgia plastyczna ::

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżone