Usta – wypełniacz czy implant? Jaka metoda jest dla Ciebie?

Usta – wypełniacz czy implant? Jaka metoda jest dla Ciebie?

Sposoby na piękne i kształtne usta. Metody trwałe i czasowe – jak długo utrzymuje się efekt powiększanych ust?

Usta są jedną z najbardziej delikatnych części twarzy i wymagają wiedzy lekarza z wieloletnim doświadczeniem.

Duże, pełne i czerwone usta to niewątpliwie jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Jednak nie każda kobieta może się nimi pochwalić. Wtedy z pomocą przychodzą rozliczne metody medycyny estetycznej. Najpopularniejsze z nich to bez wątpienia wypełniacze, wśród których niepodzielnie króluje kwas hialuronowy.

Powiększanie ust wypełniaczem

Takie rozwiązanie ma szereg korzyści: zapewnia szybki i nie wymagający długiej rekonwalescencji efekt, umożliwia znaczną korektę zarówno kształtu, jak i wielkości ust oraz nie jest obciążone poważniejszymi powikłaniami. Kwas hialuronowy doskonale nawilża i rewitalizuje usta, co szczególnie docenią te Panie, u których zmiana kształtu, pełności i jędrności ust wynika z upływu czasu. Ograniczona trwałość zabiegu – rzędu kilkunastu miesięcy – postrzegana może być dwojako: jako wada, gdy zależy nam na trwałym powiększeniu ust lub jako zaleta, gdy liczymy się z możliwością zmiany spojrzenia na swoje usta i pragnieniem skorygowania ich kształtu czy wielkości w inny sposób.

Popularne produkty kwasu hialuronowego do wypełniania ust:

 • Restylane, Restylane-L, Restylane Silk
 • Juvederm Ultra, Juvederm Ultra Plus
 • Belotero Balance
 • HylaForm
 • Elevess
 • Prevelle Silk
 • Captique

Powiększanie ust wypełniaczem: obrzęk 24 h, po 2 dniach usta zaczynają nabierać kształtu, ostateczny efekt widoczny po ok 2 tygodniach.

Powiększanie ust na stałe

Mniej popularnym sposobem korekty ust jest zastosowanie silikonowego implantu – wąskiego paseczka z pogrubionym środkiem. Jego zastosowanie warunkuje naturalny i trwały efekt powiększenia i ujędrnienia ust. Implant umieszczany jest w wardze przez niewielkie nacięcia w kącikach ust.

Przykładowe nazwy implantów do augumentacji ust:

 • Goretex
 • SoftForm
 • UltraSoft
 • PermaLip

Efekt trwałych wypełniaczy może zmieniać się wraz z upływem czasu, tzn. wypełniacze mogą się przesuwać powodując asymetrię. Usunięcie chirurgiczne może być konieczne w celu skorygowania wady i może powodować widoczne zmiany w wyglądzie i zauważalne zmiany w strukturze tkanki miękkiej. Polecamy film z augumentacji ust trwałym implantem.

Przeczytaj także: Anatomia ust i medyczne techniki powiększania ust

Jeszcze bardziej inwazyjną metodą jest operacyjne powiększanie ust techniką korium, czyli przeszczepem własnej skóry, gdy cienki pasek skóry przeciągany jest – podobnie jak implant – przez nacięcia w kącikach ust. Rzadko wykonywane jest także powiększanie ust techniką plastyki ust:

:: Gull -Wing Lip Lift, gdy nacięcie wykonywane jest na granicy czerwieni wargowej, wycinany jest fragment skóry a usta podciągane są ku górze, co powoduje ich wymodelowanie

:: Bullhorn Lip Lift, czyli technika analogiczna jak powyżej, ale nacięcie skóry wykonywane jest pod nosem

:: Corner Lip Lift, czyli wycięcie skóry z okolic zewnętrznych kącików ust w celu ich podniesienia i wymodelowania

Wiedza i sztuka – połączenie tych dwóch elementów  zagwarantuje doskonałe usta.

Warto jeszcze wspomnieć o możliwości wypełniania ust własnym tłuszczem. Podobnie jak w przypadku wypełniaczy tłuszcz może zbijać się w grudki, nierówno rozłożyć i powodować asymetrię. Komórki tłuszczowe ulegają absorpcji i w konsekwencji przeżyje 30%. Analizując wypowiedzi lekarzy medycyny estetycznej w portalu RealSelf specjaliści bardziej faworyzują wypełnianie ust kwasem hialuronowym aniżeli własnym tłuszczem. Wargi są częścią ciała, które są w ciągłym ruchu, co sprawia, że są mniej idealnym miejscem do przeszczepu tłuszczu. Transfer tłuszczu jest bardziej odpowiedni w takie miejsca jak: policzki, pod oczy, skoronie, szyję, dłonie, piersi i pośladki. Naszym zdaniem jeżeli pierwszy raz powiększasz usta bardziej odpowiedni będzie kwas hialuronowy – sprawdzisz jak czujesz się z mocniej podkreślonymi ustami (efekt 6-9 miesięcy); alternatywą dla osób, które miały już wstrzykiwany wypełniacz i poszukują bardziej stabilnego rozwiązania jest np. własny tłuszcz (efekt utrzymuje się nawet przez kilka lat).

Przed zabiegiem powiększania ust upewnij się, że korzystasz z usług specjalisty.

Bez względu na preferowaną technikę powiększenia i modelowania ust, należy pamiętać o zachowaniu naturalnego wyglądu, czyli subtelnym skorygowaniu ust bez efektu sztuczności.

Przeczytaj inne:
Botoks czy kwas hialuronowy
Botoks czy kwas hialuronowy? A może połączyć zabieg botoksu z wypełniaczem, aby zapewnić trwalsze działanie.

Chirurgiczne leczenie otyłości
Chirurgiczne leczenie otyłości

Zamknij