Skleroterapia i Mikroskleroterapia w leczeniu żylaków i drobnych żyłek

Skleroterapia i Mikroskleroterapia w leczeniu żylaków i drobnych żyłek

Metoda ta jest często stosowana w leczeniu mniejszych żylaków i żył np. pajączków. Przeprowadzana w warunkach ambulatoryjnych (nie wymaga pozostania w szpitalu). Niekiedy trzeba kilku zabiegów, aby całkowicie zamknąć żyły.


Metoda wewnątrzżylnej ablacji: chemiczna.

Skleroterapia to zabieg usuwania żylaków i pajączków naczyniowych metodą farmakologiczną. Do chorego naczynia wstrzykuje się substancję miejscowo wywołującą reakcję zapalną, której efektem jest zwłóknienie i zamknięcie światła naczynia. Po pewnym czasie naczynie zostaje wchłonięte przez organizm. Ze względu na farmakologiczny charakter leczenia, terapia nie pozostawia po sobie blizn, mogą pozostać drobne przebarwienia, które z czasem zwykle zanikają.

Bardzo drobne żyłki tzw. teleangiektazje usuwa się wykonując zabieg Mikroskleroterapii. Niewielka ilość cieczy wstrzykuje się dożylnie za pomocą bardzo cienkiej igły, powodując obrzęk i zanikanie żyły. Jest stosowana głównie w leczeniu kończyn dolnych i innych miejsc na ciele, ale rzadko stosowana na twarzy, gdzie zabiegi laserowe lub IPL mają lepsze zastosowanie, ze względu na niewielkie możliwości powstawania przebarwień, które mogą wystąpić po mikroskleroterapii.

Przeczytaj inne:
dłonie
Dłonie

Gdzie zamawiać jednorazowe produkty medyczne do swojego gabinetu?

Zamknij