Hydradermabrazja - co to takiego?

Hydradermabrazja – co to takiego?

Hydradermabrazja

to nowoczesny zabieg z zakresu medycyny estetycznej umożliwiający jednoczesne oczyszczenie, nawilżenie oraz odmłodzenie skóry twarzy. Jest to świetny sposób na pozbycie się zmarszczek, a nawet przebarwień.

  1. Przebieg zabiegu
  2. Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu
  3. Hydradermabrazja vs mikrodermabrazja

Hydradermabrazja polega na złuszczeniu skóry poprzez aplikację substancji aktywnych oraz odessanie zniszczonego naskórka do specjalnego pojemniczka. Zabieg idealnie sprawdza się u pacjentów o bardzo zniszczonej skórze lub zmagających się trądzikiem. Przynosi on także pozytywne efekty u osób borykających się z przesuszoną, niedotlenioną lub pozbawioną blasku skórą. Ponadto z usługi mogą skorzystać osoby o bardzo wrażliwej skórze, gdyż zabieg ten przeznaczony jest dla wszystkich typów skóry.

Przebieg zabiegu

Na początku zabiegu dokładnie oczyszcza się skórę twarzy oraz złuszcza wierzchnią warstwę naskórka. Następnie przy użyciu specjalnego urządzenia przeprowadza się peeling chemiczny oraz aplikuje serum lecznicze. Substancje aktywne dobierane są indywidualnie do rodzaju i stanu skóry, a także wieku pacjenta. Hydradermabrazja jest bezinwazyjnym i bezpiecznym zabiegiem, podczas którego pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych czy dyskomfortu. Po zabiegu mogą pojawić się drobne zaczerwienienia i podrażnienia. Jednak można bezzwłocznie wrócić do codziennych obowiązków.
Poprawa wyglądu cery jest widoczna już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się wygładzona i pełna blasku. Efekt ten utrzymuje się około 7 dni. Jednak systematyczne poddawanie się hydradermabrazji przyczynia się do odmłodzenia skóry, opóźnienia procesów starzenia się naskórka, a także zapobiega powstawaniu trądziku. Wówczas należy przeprowadzić serię 6 zabiegów.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Hydradermabrazję stosuje się w celu oczyszczenia skóry oraz dostarczenia jej niezbędnych substancji aktywnych. Zabieg wykonywany jest u osób zmagających się z drobnymi i głębokimi zmarszczkami lub przebarwieniami skóry twarzy. Ponadto usługa ta polecana jest osobom z cerą tłustą, odwodnioną, niedotlenioną czy trądzikową. Uniwersalne zastosowanie hydradermabrazji wynika z użycia serum leczniczego dostosowanego indywidulanie do potrzeb pacjenta. Zaleca się jednak jej wykonanie wiosną lub jesienią, gdy skóra nie jest narażona na silne działanie promieni słonecznych.
Zabieg ten posiada też nieliczne przeciwskazania. Do głównych z nich należą zmiany wywołane przez bakterie, grzyby, wirusy czy nowotwór. Ponadto hydradermabrazji nie wykonuje się u osób, które posiadają mechaniczne i trądzikowe uszkodzenia naskórka lub znamienia barwnikowe. Ponadto z zabiegu nie mogą skorzystać pacjenci, którzy cierpią na przewlekłe zapalenie zatok.

Hydradermabrazja vs mikrodermabrazja

Hydradermabrazja jest często porównywana, a nawet mylona z zabiegiem mikrodermabrazji. Podstawowa różnica między zabiegami dotyczy sposobu złuszczania naskórka. Podczas mikrodermabrazji naskórek zostaje złuszczony za pomocą głowic pokrytych diamentowymi mikrokryształkami. Z kolei hydradermabrazja polega na aplikacji substancji aktywnych oraz odessaniu złuszczonego naskórka do specjalnego pojemniczka. Dodatkowo w czasie zabiegu istnieje możliwość wykonania peelingu kwasowego. Wówczas substancje aktywne docierają do warstwy głębokiej skóry bez konieczności używania wysokich stężeń.

Podsumowując zabieg hydradermabrazji, mimo, że jest stosunkowo nowym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, posiada pozytywne opinie oraz grono zadowolonych pacjentów. Jego główną zaletą jest wysoka efektywność, a także bezinwazyjność. Kolejnym atutem jest możliwość wykonania hydradermabrazji niezależnie od rodzaju skóry. Ponadto zabieg jest bezbolesny i przyjemny, a liczba przeciwskazań do jego wykonania jest stosunkowo niewielka.

Zapraszamy do poprzedniego artykułu

Przeczytaj inne:
Twarz - zmarszczki, bruzdy
Twarz – zmarszczki, bruzdy

Ideal® hybrydowy implant do powiększania piersi.
Ideal® hybrydowy implant do powiększania piersi.

Zamknij