Generator mikrowiązki plazmy na opadające powieki

Generator mikrowiązki plazmy na opadające powieki

Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej umożliwia przeprowadzenie wielu zabiegów, które dotychczas były możliwe jedynie przy użyciu skalpela. Mikrowiązka plazmy umożliwia nieinwazyjną blefaroplastykę powiek, co stanowi przełom w nieablacyjnej chirurgii estetycznej.

Lifting powiek bez skalpela  

Mikrowiązka plazmy stanowi przełomowe odkrycie w nieablacyjnych zabiegach chirurgii estetycznej. Zabiegi wykonywane przy jej użyciu pozwalają na bezinwazyjne usunięcie problemu opadających powiek. Fałd skórny pojawiający się na powiekach jest naturalnym efektem starzenia się. Jednak powoduje on nieestetyczny wygląd oraz nadaje smutny wygląd twarzy, co może być przyczyną kompleksów. Dotychczas jedynym sposobem na uniesienie powiek była operacja plastyczna. Obecnie alternatywnym rozwiązaniem do chirurgicznej plastyki powiek, a także usunięcia zmarszczek z okolic oczu jest lifting za pomocą generatora mikrowiązki plazmy. Dzięki temu możliwa jest bezpieczna korekta powiek oraz zmarszczek okolic oczu. Wiązki plazmy generowane są poprzez urządzenie PLEXR. Oznacza to, że do wykonania zabiegu nie jest wykorzystywany skalpel ani laser. Ponadto mikrowiązka plazmy nie narusza powłok skóry właściwej, nie powoduje krwawienia, a także nie występuje ryzyko uszkodzenia narządu wzroku.  Zabieg ten stanowi również idealne rozwiązanie dla osób, które obawiają się interwencji chirurgicznej w tak wrażliwym miejscu jakim jest okolica oczu.

Opis zabiegu

Nieinwazyjny lifting powiek przeprowadza się przy użyciu generatora mikrowiązki plazmy, który w kontrolowany sposób obkurcza skórę okolic oczu. Pacjent korzystający z bezinwazyjnego liftingu nie odczuwa dolegliwości bólowych, gdyż na godzinę przed zabiegiem na powieki nakładany jest specjalistyczny preparat znieczulający. Następnie za pomocą generatora mikrowiązki plazmy dochodzi do stopniowego obkurczania się powierzchni powiek. Skutkuje to uniesieniem powiek oraz efektem tzw. „otwarcia oka”. Uzyskane rezultaty utrzymują się nawet przez 4 lata.

Bezinwazyjny lifting powiek powinien zostać przeprowadzony przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który na bieżąco kontroluje przebieg zabiegu oraz obserwuje efekty. Dlatego lifting powiek przy użyciu wiązki plazmy nazywany jest metodą dynamiczną. Dodatkowo zabieg trwa ok. 20-30 minut, a podczas jego wykonywania zostaje zachowana całkowita swoboda ruchu powiek. Aby osiągnąć pożądane efekty czasami trzeba powtórzyć zabieg po upływie miesiąca. Wiele jednak zależy od wieku pacjenta, a także stopnia zaawansowania problemu opadających powiek.

Wskazania do zabiegu

Lifting powiek wykonuje się u osób, które zmagają się fałdem skórnym powstałym w wyniku starzenia się. Jednak generator mikrowiązki plazmy stosuje się również przy zmianach skórnych tj. przebarwienia, blizny, rozstępy. Ponadto wiązka plazmy umożliwia usunięcie zmarszczek, zmian trądzikowych, a także naczyniaków czy włókniaków.

Satysfakcja gwarantowana

Większość pacjentów, którzy skorzystali z nieinwazyjnego liftingu powiek nie zauważyła negatywnego wpływu zabiegu na ich samopoczucie ani zaburzeń w normalnym funkcjonowaniu. Ponadto mikrowiązka plazmy nie powoduje trwałych zmian skórnych poza strupkami, które samoczynnie zanikają po kilku dniach.

Podsumowanie

Chirurgia nieablacyjna pozwala na usuniecie nadmiaru skóry bez użycia skalpela czy energii lasera. Generator mikrowiązki plazmy umożliwia bezpieczne i efektowane rozwiązanie problemu opadających powiek, co zostało potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi. Ponadto PLEXR stanowi ciekawą alternatywę dla osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą poddać się chirurgicznej blefaroplastyce powiek.

Przeczytaj inne:
Labioplastyka – najbardziej intymna z procedur medycyny estetycznej.

Radiofrekwencja mikroigłowa na twarz i ciało
Radiofrekwencja mikroigłowa na twarz i ciało

Zamknij