Test iGenesis i dieta przeciwstarzeniowa – klucz do młodości i rewolucja na polu anti – aging.

Test iGenesis i dieta przeciwstarzeniowa – klucz do młodości i rewolucja na polu anti – aging.

Rodzaj diety ma wpływ na wolniejsze starzenie się komórek, tkanek i narządów. Test iGenesis daje możliwość wnikliwego wglądu w aktualny stan zdrowia badanej osoby, prawdziwy wiek biologiczny i ryzyko chorób, którym można zapobiegać zanim się ujawnią.

Walka z czasem i starania o to, aby na jak najdłużej zachować nienaganny, młody wygląd to znak naszych czasów. Uzbrojeni w technologie wykorzystywane w medycynie estetycznej, starannie skomponowane diety i plany treningowe – rzucamy wyzwanie Matce Naturze. Dzięki ciągłemu rozwojowi nauki dziś mamy jeszcze jedną broń – mowa o spersonalizowanym teście genetycznym iGenesis. Czy możemy dzięki niemu liczyć na przełom w zakresie działań anti – aging?

Test iGenesis zgodnie z założeniami medycyny przeciwstarzeniowej daje możliwość wnikliwego wglądu w aktualny stan zdrowia badanej osoby, prawdziwy wiek biologiczny i ryzyko chorób, którym można zapobiegać zanim się ujawnią. Wyniki pozwalają podjąć właściwe działania profilaktyczne i naprawcze.

iGenesis – pokaż mi swoje geny, a powiem Ci, jak się zestarzejesz

Genodieta do niedawna postrzegana była jako fanaberia gwiazd Hollywood, a dziś – znajduje solidne podstawy naukowe. Nutrigenetyka, czyli postępowanie dietetyczne dyktowane genami, to doskonały sposób na smukłą sylwetkę, ale także profilaktykę zdrowotną. Analizując genotyp danej osoby, można określić skłonność do zachorowania na określone schorzenia oraz stan metaboliczny organizmu.

Istota testu iGenesis polega na przeanalizowaniu kodu genetycznego pacjenta w celu uzyskania informacji, leżących w centrum zainteresowania tzw. prewencyjnej medycyny przeciwstarzeniowej. Mowa o umiejętności organizmu do neutralizowania szkodliwego wpływu wolnych rodników oraz toksyn, a także łagodzeniu stanów zapalnych. Te trzy czynniki leżą bowiem u podstaw starzenia, a zatem ich zminimalizowanie skutkować może spowolnieniem niekorzystnych zmian podyktowanych upływem czasu. Kluczowa jest tu rola żywienia – z jednej strony niedobór określonych składników pokarmowych zmniejsza zdolność organizmu do neutralizowania wolnych rodników czy stanów zapalnych. Z drugiej – spożywanie pokarmów, na które jesteśmy uczuleni (często o tym nie wiedząc), stanowi źródło tych niepożądanych zmian w organizmie. Odbija się to także na kondycji skóry, przyspieszając jej starzenie.

Test określa predyspozycje genetyczne organizmu do skutecznej walki z nadmiarem wolnych rodników i zgromadzonych przez organizm toksyn, które przyspieszają starzenie się organizmu.

Kto powinien wykonać test iGenesis?

Tak naprawdę test iGenesis dedykowany jest każdemu, kto chce zadbać o zdrowie i nienaganny wygląd i zminimalizować niekorzystny wpływ czasu na organizm. Istnieją jednak szczególne wskazania do wykonania testu iGenesis i są to:

– złe samopoczucie ogólne

– tendencja do tycia i problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów

– stwierdzone w rodzinie przypadki miażdżycy, cukrzycy czy nietolerancji pokarmowych

– bóle głowy, senność, problemy skórne – które mogą wskazywać na nietolerancje pokarmowe

– uprawianie sportu i chęć osiągnięcia optymalnych dla własnego organizmu wyników

– zaburzenia metaboliczne dotyczące glukozy czy lipidów

– chęć poprawy swojego stanu zdrowia i wyglądu

– profilaktyka antystarzeniowa

Przebieg testu iGenesis

Wykonanie testu jest bardzo proste i wymaga jedynie pobrania wymazu z wewnętrznej powierzchni policzka specjalną wymazówką. Taki nieinwazyjny test pomaga w analizie genów najważniejszych z punktu widzenia anti – aging i umożliwia skomponowanie indywidualnej strategii walki ze starzeniem. Poszczególne moduły testu to:

– analiza stanu metabolizmu białek, tłuszczów i węglowodanów (iGenesis Slim)

– analizę stanu metabolizmu kluczowych dla zdrowia i witamin mikroelementów (iGenesis Micro)

– analizę predyspozycji do najczęstszych nietolerancji pokarmowych – na gluten, laktozę czy fruktozę (iGenesis Sensor)

– ogólną analizę genów odpowiedzialnych za predyspozycję do zachorowania na zespół metaboliczny, miażdżycę czy cukrzycę (iGenesis Health)

Integralną częścią testu jest opracowanie kilkudziesięciostronicowego raportu, który stanowi spersonalizowane zalecenia dotyczące koniecznych zmian w diecie i stylu życia. Dieta zgodna z DNA wyklucza produkty powodujące alergie pokarmowe, dostarcza optymalnych ilości wszystkich składników odżywczych oraz stanowi doskonałą profilaktykę wielu chorób. Konsultacja z dietetykiem umożliwi dopasowanie diety, aktywności fizycznej i suplementacji tak, aby jak najdłużej żyć w zdrowiu i doskonałej kondycji. A taka profilaktyka to najważniejszy filar dbania o ciało.

Prawidłowa dieta ma dla medycyny przeciwstarzeniowej fundamentalne znaczenie. Dieta powinna być pozbawiona wszelkich szkodliwych produktów jak cukier, alkohol, kofeina, produkty przetworzone, spalony tłuszcz lub mięso. Powinno się też ograniczać spożywanie nabiału. Optymalna dieta to dieta zawierająca wystarczająco dużo owoców i warzyw, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz białka przygotowywanego w niskiej temperaturze.

Cena testu iGenesis wraz z opracowaniem raportu i dwiema indywidualnymi konsultacjami z dietetykiem to około 3500 zł. Czy to dużo? To zależy. Jeśli Twoim priorytetem jest zdrowie i długowieczność – taki jednorazowy wydatek wydaje się mieć uzasadnienie. Wyniki testu stanowią bowiem cenne uzupełnienie regularnej aktywności fizycznej i pielęgnacji, które przy niewłaściwej diecie zawsze okażą się mało skuteczne.

Autor: mgr analityki medycznej Justyna Mazur. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

Przeczytaj inne:
Mikropigmentacja
Mikropigmentacja

Która metoda chirurgii piersi jest najlepsza? Przeszczep autologiczny czy alloplastyczny zabieg rekonstrukcji piersi
Która metoda chirurgii piersi jest najlepsza? Przeszczep autologiczny czy alloplastyczny zabieg rekonstrukcji piersi

Zamknij