Termokoagulacja (naczynka, pajączki)

Termokoagulacja (naczynka, pajączki)

Pewne i trwałe efekty leczenia niechcianych naczynek. Veinwave ™ lider na rynku urządzeń do termokoagulacji stosowanych w leczeniu teleangiektazji i wenektazji.


 

 1. Urządzenie Veinwave ™
 2. Jak to działa?
 3. Korzyści

Urządzenie Veinwave ™

jest owocem wieloletnich prac brytyjskiego doktora Briana Newman, chirurga naczyniowego i jednego z największych autorytetów w leczeniu żył w Wielkiej Brytanii.
Veinwave ™ wykorzystuje proces termokoagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii wysokiej częstotliwości (RF) doprowadzając do podgrzania drobnych naczyń krwionośnych. Procedura znalazła zastosowanie w leczeniu zmian w obszarze twarzy, nóg, ramionach i innych części ciała. Veinwave jest jedynym w swoim rodzaju urządzeniem do leczenia zmian naczyniowych z wykorzystaniem bezpiecznych właściwości termokoagulacji, który został zaakceptowany przez FDA (Food and Drug Administration).

Jak to działa?

Veinwave eliminuje nieestetyczne pajączki dzięki zastosowaniu termokoagulacji jednobiegunowej – UTC (Unipolar Thermo-Coagulation). Jest to technologia, która wykorzystuje kontrolowaną energię cieplną do zamknięcia drobnych naczynek.
Energia przekazywana jest przez bardzo cienką igłą w czasie 0,2 sekundy. Czubek igły wprowadza się nad naczynko, tuż pod naskórek.  Odstęp pomiędzy kolejnymi przyłożeniami igły powinien oscylować wokół  1,5mm. Dostarczone ciepło powoduje zamknięcie naczynka, a otaczające tkanki nie ulegają uszkodzeniu. Dzięki temu zostało zminimalizowane potencjalne ryzyko powstania przebarwień i blizn.
Typowe leczenie przy użyciu termokoagulacji trwa 15 min. W tym czasie możliwe jest wyeliminowanie około 80 – 100 cm leczonych żył. Tuż po zabiegu może być widoczny niewielki obrzęk, który zanika do godziny od zakończenia terapii. Efekt leczenia jest widoczny od razu.
Ważne, że terapia powoduje znacznie mniej bólu, niż inne techniki leczenia.

Korzyści

Pewne i trwałe efekty leczenia niechcianych naczynek. Krótki czas zabiegu, przynoszący natychmiastowy efekt. Nie posiada tylu ograniczeń co inne, popularne metody, t.j. laser, IPL czy elektrokoagulacja. Zabieg można wykonywać przez cały rok. Terapia nie wiąże się z ryzkiem takich powikłań jak ból, poparzenie, przebarwienia czy blizny. Pacjent po Veinwave może od razu powrócić do pełnej aktywności.

 • Szybkie efekty bez skutków obocznych
 • Relatywnie bezbolesny, określany jako „ugryzienie komara lub wyrywanie włosa”
 • Żadnych siniaków, blizn, przebarwień
 • Bez okresu rekonwalescencji
 • Bez konieczności noszenia opasek uciskowych, kombinezonów
 • Dla każdego rodzaju skóry
 • Bez unikania słońca
 • Zdolność do skutecznego leczenia wrażliwych obszarów, takich jak twarz, kostki i kolana
 • Sprawdzona procedura, bezinwazyjna, wysoki stopień bezpieczeństwa i certyfikacja FDA

Źródło: http://www.infinita.co
Zapraszamy do poprzedniego artykułu

Przeczytaj inne:
Implanty twarzy (policzki, broda)
Implanty twarzy (policzki, broda)

Ultradźwięki modelowanie ciała (HIFU intensywne działanie fal ultradźwiękowych)
Ultradźwięki modelowanie ciała (HIFU intensywne działanie fal ultradźwiękowych)

Zamknij