Przedślubny kalendarz kosmetyczny dla panny młodej.

Przedślubny kalendarz kosmetyczny dla panny młodej.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej i kosmetyczne można bezpiecznie zaplanować na kilka dni przed ślubem, a jakie warto zrobić z dużym wyprzedzeniem?

Jako przyszła panna młoda z pewnością masz grafik napięty do granic możliwości. Wiele spraw do załatwienia i przypilnowania, organizacja ślubu – to bardzo pochłaniające zajęcia.

Warto jednak wpleść w ten przepełniony grafik coś jeszcze – chwilę dla siebie i swojej urody.

W tym najważniejszym dniu w życiu każda z nas chce olśniewać wyglądem, aby jednak to zrobić, warto zawczasu kompleksowo zadbać o skórę. I przenigdy nie odkładać zabiegów kosmetycznych czy medycyny estetycznej na ostatnią chwilę – skóra musi mieć czas na regenerację a organizm – na uporanie się z ewentualnymi skutkami ubocznymi (spokojnie – to rzadkość). Oto kalendarz podstawowych zabiegów upiększających przed ślubem.

:: Pół roku przed ślubem

Na pół roku przed tą ważną uroczystością powinnaś uporać się z poważnymi zmianami skórnymi – bliznami, trądzikiem, przebarwieniami. Polecane zabiegi to m. in.:

 fototerapia światłem LED zwalczająca trądzik czy stany zapalne i wspomagająca regenerację skóry

– mikrodermabrazja oczyszczająca cerę, zwężająca pory, redukująca blizny potrądzikowe oraz przebarwienia

– ostrzyknięcie zmarszczek botoksem bądź kwasem hialuronowym

:: Trzy miesiące przed ślubem

Trzy miesiące przed ślubem warto wykonać peelingi kwasowe; cera tłusta podziękuje za kwas salicylowy, zaś cera z przebarwieniami – za kwas migdałowy. Można ponadto oczyścić i ożywić cerę przy użyciu peelingu z wykorzystaniem lasera CO2 (peeling laserowy).

:: Kilka dni przed uroczystością

A na kilka dni przed ślubem można wykonać nieinwazyjne, nie wymagające ostrzykiwania zabiegi odżywcze – Intraceuticals, który polega na wtłaczaniu substancji odżywczych za pomocą tlenu pod ciśnieniem czy mezoterapia tlenowa dogłębnie nawilżająca skórę. A jeśli potrzebujesz ujędrnienia i liftingu, możesz skusić się na zabiegi radiofrekwencji.

:: Warto wiedzieć

Tuż przed ślubem dobrze ograniczyć się do stosowania sprawdzonych kosmetyków – eksperymentowanie z nowymi produktami może skończyć się uczuleniem. Do tego odpowiednia dieta i spacery na świeżym powietrzu – i w dniu Twojego ślubu będziesz promienną, piękną i olśniewającą panną młodą.

Autor: mgr analityki medycznej Justyna Mazur. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

Przeczytaj inne:
Plastyka bioder i ud
Plastyka bioder i ud

Ginekomastia
Ginekomastia

Zamknij