Połączenie korzyści: wykorzystanie dwutlenku węgla i tlenu w estetyce

Połączenie korzyści: wykorzystanie dwutlenku węgla i tlenu w estetyce

W celu osiągnięcia odmłodzenia skóry można zastosować zabieg z użyciem dwutlenku węgla lub tlenu, ale kombinacja tych dwóch metod daje nowy wymiar terapii w celu zwiększenia efektów.

Karboksyterapiakarboksyterapia-co2

Karboksyterapia oznacza aplikację medycznego dwutlenku węgla (CO2) w iniekcjach śródskórnych i podskórnych przez lekarzy, zazwyczaj przy użyciu urządzenia połączonego z medycznym CO2, który umożliwia doprowadzanego gazu w sposób kontrolowany, oraz programowany zgodnie napotkanym oporem w tkankach pacjenta.

Pierwszy efekt to silne rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi i wyższe ciśnienie O2 w leczonym obszarze. Obecność CO2 promuje przebudowę kolagenu, a także zagęszczenie i wygładzanie skóry. Karboksyterapia powoduje aktywne rozszerzenie naczyń, zwiększenie przepływu krwi do leczonego obszaru. To również skutecznie eliminuje gromadzenie się płynów i toksyn pomiędzy komórkami powodując drenaż limfatyczny.

Zabieg jest bezpieczny na twarz i ciało. Dwutlenek węgla jest nietoksyczny, nie powoduje zatoru i jest kompatybilny z ludzkim organizmem, jest wytwarzany i eliminowany z płuc, za pośrednictwem układu żylnego

Tlen

“Infuzja tlenowa” to technika, w której tlen o czystości między 94-98% jest wtłaczany w głąb skóry, ponadto wykorzystując zjawisko infuzji tlenowej można wprowadzać substancje aktywne w głębokie warstwy skóry.

Dostarczany bezpośrednio do skóry skoncentrowany tlen, to zastrzyk energii, przyśpieszający regenerację przez namnażanie nowych komórek. Tlen sprawia, że bezpośrednio po zabiegu skóra wygląda świetliście i młodo.

W procesie infuzji tlenu, kiedy wchodzi w kontakt ze skórą, ma miejsce okres uśpienia, kiedy gaz osiąga stan równowagi ze skórą. Po osiągnięciu punktu równowagi, rozpoczyna się stały przepływ i penetracja, której wielkość jest proporcjonalna do stężenia i ciśnienia gazu. Działanie terapeutyczne infuzji tlenu charakteryzuje angiogenetyczne właściwości charakterystycznych dla tlenu. Uważa się również, że infuzja tlenowa wpływa na regulację liczby aktywnych naczyń włosowatych w skórze.

Infuzja tlenowa działa w trzech podstawowych płaszczyznach tkanki skórnej, zachowuje odpowiednią produkcję glikozaminoglikanów (kwas hialuronowy), poprawia jakość skóry, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

Tlen może być skuteczny w leczeniu obrzękowo – włókniejących zwyrodnień tkanki podskórnej (cellulitis), zmarszczek, rozstępów, luźnej skóry, miejscowego otłuszczenia i dyschromii (zaburzenia pigmentacji skóry).

Terapia łączona

Karboksterapia to technika polegająca na zlokalizowanych iniekcji dwutlenku węgla, a następnie miejscowej infuzji czystego tlenu pod ciśnieniem większym niż dwóch atmosfer. W porównaniu z Karboksyterapią, która była w użyciu od lat trzydziestych, nowa technika wykazuje znaczne korzyści.

Dla porównania przeprowadzono badania stosowania metod pojedynczo i techniką łączoną.
W przypadku, kiedy sama infuzja tlenowa była stosowana zaobserwowano poprawę: 35,3% w elastyczności skóry i 19,9% w nawilżenia skóry. Zastosowanie samej karboksyterapii, poprawa nastąpiła w 41,8% sprężystości skóry i 15,6% nawodnienia skóry. Dzięki połączonemu działaniu infuzji tlenu i karboksyterapii zaobserwowano poprawę 53,6% sprężystości skóry i 27,9% nawodnienia skóry. Zanotowano także znaczne zmniejszenie miejscowych złogów tłuszczu na brzuchu i udach u pacjentów poddanych terapii łączonej.

Badanie skutków karboksyterapii i infuzji tlenowej stosowanych razem do leczenia obrzękowo – włókniejącego zwyrodnienia tkanki podskórnej (cellulitis), odnotowano poprawę w fakturze skóry, grudek i skuteczne działanie lipolityczne.

Wniosek. Specjaliści z Włoch bazując na własnym doświadczeniu w tej dziedzinie, są przekonani o synergicznym działaniu Karboksyterapii i Infuzji Tlenowej (Oxygen Infusion), a mianowicie, że:

  • umożliwia syntezę włókien skóry o działaniu wypełniającym (kolagen I i III)
  • nasila syntezę włókien podporowych skóry (kolagen IV i VII)
  • tonizuje skórę i wypełnia mikro-uszkodzenia uzyskując gęstość i objętości skóry
  • stymuluje syntezę glikozaminoglikanów (GAG), kolagenu typu I, III, IV, VII, aby przywrócić gęstość i spójność skóry
  • promuje syntezę aminokwasów, które odpowiadają za nawilżenie skóry
  • przeciwdziała utlenianiu komórek (starzenie się komórek) i glikacji tkanek lub karmelizacji (starzenie tkanki)
  • przeciwdziała utracie elastyczności i napięcia mięśniowego skóry właściwej i rozciąganiu skóry
  • tkanka tłuszczowa: dwutlenek węgla rozrywa komórki tłuszczowe, a infuzja tlenu powoduje rozpad trójglicerydów do kwasów tłuszczowych, zmniejszając akumulację tłuszczu.

Zabieg Infuzji Tlenowej nie jest Oxybrazją, różnica między nimi jest znaczna. Oxybrazja służy do ścierania warstwy rogowej naskórka za pomocą tlenu.

Źródło: AestheticsJournal.com

Rodzaje kolagenu http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolagen

Przeczytaj inne:
Która metoda chirurgii piersi jest najlepsza? Przeszczep autologiczny czy alloplastyczny zabieg rekonstrukcji piersi
Która metoda chirurgii piersi jest najlepsza? Przeszczep autologiczny czy alloplastyczny zabieg rekonstrukcji piersi

Trądzik różowaty
Trądzik różowaty

Zamknij