PDO Nici liftingujące wchłanialne

PDO Nici liftingujące wchłanialne

Zabieg bezinwazyjny, nie wymaga nacięć. Liftingujące rozpuszczalne nici, podtrzymają skórę od wewnątrz, powodują naturalną syntezę kolagenu. Cera jędrniejsza, bardziej elastyczna i lepiej nawilżona.


Zastosowanie: twarz i szyja (pionowe i poziome zmarszczki na czole, opadające brwi, opadające policzki, zmarszczki nosowo-wargowe i fałdy marionetki, zwiotczenie szczęki i szyi oraz fałdy i zmarszczki na brodzie).

Bez nacięć, zabieg polega wyłącznie na wprowadzeniu cienką igłą nitki PDO – syntetycznego włókna o nazwie polidioksanon przywracając młody wygląd.

Zauważalnym efektem zabiegu jest podniesienie, regeneracja i poprawa napięcia, w sposób podobny jak w chirurgicznej operacji. Specjalistyczna nić chirurgiczna jest wprowadzone pod skórę bardzo cienką igłą do tkanki lub mięśni, aby podnieść i poprawić strukturę skóry. Polidioksan pobudza produkcję kolagenu i syntezę elastyny, działa też stymulująco na procesy wytwarzania naturalnego kwasu hialuronowego, którego z wiekiem jest w skórze coraz mniej, czego następstwem jest powstawanie zmarszczek.

Ogólna tekstura skóry staje się lepsza, grubsza, mocniejsza i bardziej jędrna, a drobne linie i zmarszczki są wygładzone.

Różne długości i grubości nici są stosowane w zależności od poprawianego miejsca. Krótkie nici mogą być stosowane do leczenia zmarszczek wokół oczu, a grubsze nici mogą zostać użyte do liftingu zmarszczek czoła jako alternatywa dla toksyny botulinowej (Botox). Dłuższe nici mogą poprawić i podnieść zwiotczałą skórę szyi i żuchwy.

Nici PDO uważa się za bezpieczne, wcześniej były stosowane w chirurgii w zakładaniu szwów. Nici są rozpuszczalne i są wchłaniane przez tkanki bez skutków ubocznych dla organizmu. Nitki są naturalnie absorbowane przez organizm od sześciu do ośmiu miesięcy jednak efekt leczenia może trwać przez okres dwóch lat, zachowując skórę gładką i miękką.

Działania niepożądane. Mogą zdarzyć się zasinienia. Stopień zasinienia różny w zależności od leczonego obszaru i indywidulanych predyspozycji pacjenta.

Przeczytaj inne:
Rola kwasów medycznych w leczeniu zaburzeń paznokci.
Rola kwasów medycznych w leczeniu zaburzeń paznokci.

Korekcja uśmiechu dziąsłowego
Korekcja uśmiechu dziąsłowego

Zamknij