Liposukcja

Liposukcja

Liposukcja jest techniką chirurgiczną stosowaną do usuwania komórek tłuszczu z wybranych miejsc na ciele opornych na zdrową dietę i regularne ćwiczenia.


Liposukcja jest najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgicznym w celu usunięcia tłuszczu i modelowania kształtów ciała. Ta technika obejmuje inwazyjne usuwania tłuszczu z rezerw lub głębszych warstwach tkanki tłuszczowej. Większość chirurgów zgadza się, że liposukcja nie jest sposobem na utratę masy ciała. Liposukcja może być jednak stosowana u pacjentów, którzy znacząco przekraczają prawidłową wagę ciała, choć rezultat jest wtedy mniej spektakularny.

Od czasu kiedy liposukcja zastała po raz pierwszy przeprowadzona wiele czynników uległo zmianie. Obecnie zalecenia chirurgiczne są precyzyjnie określone i procedury zabiegu liposukcji są jasno ustalone. Techniki liposukcji: techniki nawadniające, standardowa liposukcja czyli liposukcja wspomagana zasysaniem (SAL), wewnętrzna liposukcja wspomagana ultradźwiękami (iUAL), liposukcja wspomagana VASSER, zewnętrzna liposukcja wspomagana ultradźwiękami (eUAL), liposukcja wspomagana laserem (LAL), liposukcja wspomagana maszynowo (PAL), a także vibroliposukcja (VL).

PAL – liposukcja wibracyjna, która wykorzystuje działanie kaniuli w przód – w tył. Działanie takie pozwala urządzeniu  uwolnić komórki tłuszczowe z otaczających tkanek, bez ich uszkodzenia.

SAL – klasyczna liposukcja w której wprowadzona kaniula jest podłączona do urządzenia  wytwarzającego ujemne ciśnienie, a to razem pozwala na odessanie tkanki tłuszczowej.

LAL – energia lasera rozpuszcza tłuszcz, następnie rozpuszczony tłuszcz jest odsysany.

WAL – liposukcja wspomagana strumieniem wodnym. W trakcie tego zabiegu poprzez kaniulę podawany jest pod ciśnieniem specjalny roztwór, którego zadaniem jest uwolnienie komórek tłuszczowych  z tkanki łącznej, jednocześnie nie naruszając sąsiednich struktur: nerwy, naczynia krwionośne i odessanie uwolnionego  tłuszczu.

NIL – Vibro-lipo, metoda tzw. rotacyjna, bardzo nowoczesna wykorzystująca kaniule, która wykonuje ruchy wibracyjne  w trzech płaszczyznach, a zarazem emitująca infradźwięki ułatwiające uwalnianie się zbędnego tłuszczu.

Lipo – liposukcja wykorzystująca ultradźwięki do usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie się ona nagromadziła.

Łączone WAL + LAL lub NIL + LAL, liposukcjA w której wykorzystuje się dwie metody równocześnie.

Wyczerpujące informacje przeczytacie Państwo na stronie: http://2012.praiston.pl/uploads/editor/opracowania_naukowe/Liposukcja.pdf

Przeczytaj inne:
implanty podskórne
Implanty ciała i implanty mięśniowe

Naczyniaki, znamiona
Naczyniaki, znamiona

Zamknij