Licówki zębów

Licówki zębów

Licówki zębów to jedna z lepszych metod stomatologii estetycznej dla osób chcących poprawić kształt i kolor zębów, zamknąć nieestetyczną przestrzeń między zębami.


Licówki są dla osób, które dążą do tego by mieć bielsze zęby, bez konieczności wybielania lub chcą zakamuflować nieestetyczne przestrzenie między zębami lub zmienić kształt zębów i naprawić wady estetyczne takie jak zęby nadkruszone, krzywe, lub przebarwione.

Licówki odbijają również światło a ich powierzchnia wygląda jak naturalne szkliwo zębów. Jednak w przeciwieństwie do wybielania, decydując się na licówki na zębach musisz się liczyć z tym, że jest to stały zabieg, ponieważ licówki wymagają wymiany po regularnych okresach.

Co to są licówki?
Licówki to cienka powłoka z porcelany lub kompozytowego tworzywa sztucznego, która pokrywa powierzchnię zęba i jest przyklejona do naturalnego zęba. Kolor i kształt licówek jest dopasowany indywidualnie.

Licówki kompozytowe mogą być wykonane w gabinecie stomatologicznym podczas tylko jednej wizyty, natomiast licówki porcelanowe zakłada się podczas 2-3 wizyty. Wadą licówek kompozytowych jest ich szybsze zużycie w porównaniu z licówkami z porcelany i zwykle po jakimś czasie zmieniają kolor.

W jaki sposób licówki nakłada się na zęby?
Po szczegółowej analizie i kwalifikacji do zabiegu, dentysta usuwa wierzchnią warstwę szkliwa z zębów. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu w celu zmniejszenia dyskomfortu. Przy wyborze licówki, sprawdza się dokładnie kształt, kolor, symetrię, aby zapewnić idealne dopasowanie. Dentysta bierze odcisk i wysyła do technika laboratoryjnego. Na nowe licówki porcelanowe zazwyczaj czeka się jeden do dwóch tygodni, na ten czas stomatolog może założyć tymczasowe licówki.

Na kolejne wizycie u dentysty, tymczasowe licówki są usuwane, a nowe licówki są nakładane, mocowane specjalnym cementem do zewnętrznej powierzchni zęba i polerowane, czego końcowym efektem jest zamaskowanie problemów i wrażenie oszałamiającego uśmiechu

Licówka porcelanowa powinna służyć około 10 – 15 lat.
Licówki kompozytowe zwykle służą około 5 – 7 lat.

Przeczytaj inne:
Nici liftingujące (lifting nitkowy)
Nici liftingujące (lifting nitkowy)

pepek
Pępek

Zamknij