LED leczenie trądziku

LED leczenie trądziku

Zastosowanie diod emitujących światło (LED) czerwone i niebieskie w terapii leczenia trądziku.


Diody emitujące światło w kolorze niebieskim i czerwonym wywierają działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne, dlatego są skuteczne w leczeniu bakterii Propionibacterium acnes.

Światło niebieskie. Niebieskie światło LED w bezpośredni sposób oddziałuje na Propionibacterium acnes, czyli bakterie beztlenowe, które są przyczyną pojawiania się trądziku. Szczep ten wytwarza porfirynę (w fizjologicznym cyklu życiowym). Fotoaktywacja powoduje absorpcję światła przez porfirynę (chromofor) i uwalnianie w reakcji tlenu singletowego, co znaczy, że ma działanie bakteriobójcze. Światło niebieskie redukuje również zmiany zapalne i zapobiega powstawaniu wyprysków.

Leczenie trądziku światłem niebieskim. Leczenie niebieskim światłem może być doskonałą alternatywą dla pacjentów, którzy korzystali z tradycyjnych metod leczenia z minimalnym skutkiem.
Niebieskie światło na trądzik jest skuteczna, ale nie jest lekarstwem, więc konsekwentne leczenie będzie konieczne, aby utrzymać trądzik pod kontrolą.

Jak działa światło niebieskie na trądzik? Niebieskie światło zabija bakterie trądziku. W jaki sposób? Kiedy niebieskie światło uderza w komórki bakterii odpowiedzialnych za trądzik, wyzwala reakcję chemiczną, która powoduje autodestrukcję bakterii. Odbywa się to bez szkody dla innych komórek w skórze.

Niebieskie Światło trafia w sedno, przyczyny powstawania wykwitów trądzikowych. P. acnes, bakterii odpowiedzialnych za spowodowanie stanu zapalnego, wypompowuje maleńkie cząsteczki zwane porfiryną. Porfiryny narażone na niektóre długości fal świetlnych, wytwarzają wolne rodniki, które zwalczają bakterie. Światło niebieskie działa bakteriobójczo i redukuje zmiany zapalne oraz zapobiega powstawaniu wyprysków.

Co sprawia, że światło niebieskie jest skuteczne? Niebieskie światło jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie metod leczenia trądziku, ponieważ zabija bakterie odpowiedzialne za trądzik, szybko i bez skutków ubocznych. Jednak połączenie niebieskiego i czerwonego światła jest jeszcze skuteczniejsze.

Światło niebieskie hamuje rozwój stanów zapalnych, wykorzystywane jest do leczenia umiarkowanego trądziku, w połączeniu ze światłem czerwonym do trądziku cystowego, w kombinacji z kwasem 5-Ala do zabiegów przeciw silnemu trądzikowi.

Światło czerwone w leczeniu trądziku. Niebieskie światło ma długą listę korzyści w skutecznej terapii leczenia trądziku. Jednak, uzupełnienie terapii światłem czerwonym ma swoje bardzo silne zalety. Doświadczenie pokazało, że połączenie czerwonego i niebieskiego światła jest jeszcze bardziej skuteczne w leczeniu trądziku niż leczenie samym światłem niebieskim.

Jak działa światło czerwone na trądzik? Czerwone światło zmniejsza stan zapalny (zaczerwienienie, obrzęk), przyspiesza oczyszczanie i pomaga zapobiegać powstawaniu nowych blizn.

W leczeniu lampą led wykorzystywane jest widmo czerwonego światła widzialnego (630nm-700nm), którego skuteczność udowodniono naukowo i klinicznie jako metoda leczenia trądziku. Światło czerwone przyspiesza naturalny proces gojenia skóry i skutecznie zapobiega zakażeniom i bliznom.

Połączenie światła czerwonego i niebieskiego – zalety terapii.

  • 100% naturalna i bezinwazyjna
  • niefarmakologiczna bez niepożądanych skutków ubocznych w perspektywie krótko- lub długoterminowej
  • bezpieczna dla wszystkich grup wiekowych
  • bezbolesna
  • brak czasu rekonwalescencji
  • może być skuteczna wobec szczepów bakterii opornych na antybiotyki
  • zmniejsza stan zapalny (zaczerwienienie i obrzęk)
  • przyspiesza gojenie się skóry
  • leczy blizn potrądzikowe

Leczenie trądziku światłem czerwonym. Podczas zabiegu, różne długości fal (kolorów), są wchłaniane przez skórę, pobudzając naturalne procesy w organizmie, zwane często fotobiostymulacją. Różne wyniki są otrzymywane w zależności od koloru światła. Dla przykładu światło widzialne czerwone (620 nm – 700nm) zwiększa przepływ krwi i przepływ tlenu, powoduje wytwarzanie wolnych rodników tlenowych działających niszcząco na bakterie odpowiedzialne za powstanie trądziku, przyspiesza naturalne procesy gojenia się skóry i zmniejsza ból.

Światło widzialne czerwone LED jest zdolne do przenikania przez skórę do głębokości od około 8 do 10 mm. Po wchłonięciu, światło zapewnia odpowiednią ilość energii, aby stymulować naturalne procesy gojenia. To sprawia, że terapia widzialnym światłem czerwonym ma idealne właściwości do leczenia trądziku, w kombinacji z kwasem 5-Ala do zabiegów przeciw silnemu trądzikowi.

Przeciwwskazania. Pacjenci, u których istnieją przeciwwskazania do stosowania terapii za pomocą LED, to osoby z nadwrażliwością na światło wywołane przyjmowaniem leków, takich jak antybiotyki, lub ze schorzeniami układowymi, takimi jak liszaj rumieniowaty.

Przeczytaj inne:
Wzrok
Wzrok

Oczy (worki pod oczami i kurze łapki)
Oczy (worki pod oczami i kurze łapki)

Zamknij