Krioneuromodulacja (metoda Frotox)

Krioneuromodulacja (metoda Frotox)

Terapia Krioneuromodulacja

przy użyciu Focused Cold Therapy (zogniskowana terapia zimnem) ma na celu wygładzenie zmarszczek twarzy. Użyty zostaje ciekły azot, jako alternatywa dla toksyny botulinowej.


 

  1. Zogniskowana terapia zimnem na zmarszczki
  2. Obszar leczony i na czym polega zabieg?
  3. Urządzenie
  4. Terapia zimnem
  5. Dla kogo
  6. Działania niepożądane
  7. Podsumowanie

Zogniskowana terapia zimnem na zmarszczki

Focused Cold Therapy ™, znana jako krioneuromodulacja to nowy nieinwazyjny zabieg. Przeznaczony do poprawy wyglądu zmarszczek twarzy przy użyciu wysoko sprężonego podtlenku azotu (powszechnie znany jako gaz rozweselający).
Tego typu zabieg w szczególności ucieszy osoby, które myślą o wygładzeniu zmarszczek, ale nie chcą lub nie mogą poddać się zabiegom z użyciem toksyny botulinowej.

Chociaż stosowanie terapii ziemnem w kosmetyce jest stosunkowo nowe, w chirurgii ogólnej leczenie zimnem znane jest od wielu lat.

Obszar leczony i na czym polega zabieg?

Zabieg jest najczęściej stosowany w leczeniu linii poziomych na czole, jak również zmarszczek między brwiami. Terapia koncentruje zimno na nerwy na czole, które kontrolują mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek i drobnych linii. Zabieg skutecznie paraliżuje nerwy, wprawia je w stan “hibernacji” na okres do trzech miesięcy. Zamrożenie nerwów wpływa na rozluźnienie mięśni, wówczas zmiękczają się rysy twarzy i znikają zmarszczki.

Krioneuromodulacja nie jest rozwiązaniem na definitywne usunięcie zmarszczek, efekt utrzymuje się około trzech miesięcy, ale powtarzając zabieg oraz w połączeniu z innymi metodami leczenia, można oczekiwać redukcji zmarszczek i gładszą cerę na dłużej.

Urządzenie

Obecnie opatentowany mechanizm Focused Cold Therapy ™ do krioneuromodulacji ma urządzenie Iovera®, stworzony przez Myoscience. Urządzenie spełnia wymagania UE dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia oraz zostało zatwierdzone do obrotu w styczniu 2013r. (FDA wcześniej zatwierdziło metodę w leczeniu uszkodzenia nerwu obwodowego).

Terapia zimnem

Focused Cold Therapy ™ Iovera® jest nową metodą leczenia małoinwazyjną przeznaczoną do wygładzenia drobnych linii i zmarszczek na czole i między brwiami. Zabieg Frotox wykorzystuje skupiony strumień zimnego podtlenku azotu powodując „drętwienie” nerwów na czole, rozluźnianjąc mięśnie, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek, w rezultacie pozostawia łagodny wyraz twarzy.
Główną zaletą krioneuromodulacji jest natychmiastowy rezultat, bez pozostawiania żadnych obcych substancji chemicznych w organizmie. Dla porównania efekty toksyną botulinową są zauważalne po około czterech dniach, dlatego krioneuromodulacja jest uważana za alternatywę, ponieważ przynosi natychmiastowy efekt, który utrzymuje się od 3-4 miesięcy. Zabieg nie uszkadza nerwu trwale, po okresie 3-4 miesięcy następuje całkowite przywrócenie funkcji połączeń nerwowo-mięśniowych.
Terapia zimnem przy użyciu Iovera jest stosunkowo nowym zabiegiem medycyny estetycznej, dlatego wykorzystywana jest do leczenia określonego obszaru twarzy. Skuteczny w zmniejszeniu nasilenia pionowych i poziomych linii i zmarszczek mimicznych na czole i między brwiami. Sesje zabiegowe są krótkie, około 15 minut. Do zabiegu prawdopodobnie lekarz zastosuje znieczulenie miejscowe. Tylko lekarz może przeprowadzić zabieg zogniskowanej terapii zimnem.

Dla kogo

W zależności od zaawansowania zmarszczek, może być zalecone kilka zabiegów. Zdarzają się osoby, które nie są podatne na tego typu leczenie. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zasięgnąć konsultacji z lekarzem, który sprawdzi, czy nie ma przeciwskazań i ewentualnie zaproponuje zabiegi łączone dla lepszych efektów.

Działania niepożądane

Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi jest obrzęk, zaczerwienienie, stan zapalny, tkliwość na ból w miejscach aplikacji. W ciągu kilku dni, skutki uboczne powinny zaniknąć.

Ważne jest, aby przestrzegać wszelkich zaleceń lekarza po zabiegu:
• należy unikać stosowania ciężkich produktów do makijażu
• w przypadku wystąpienia bólu lub obrzęków, nieustępujących w ciągu pierwszych kilku dni, można użyć leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych.

Podsumowanie

Trwają porównawcze badania kliniczne w celu ustalenia skuteczności tej metody w porównaniu do neurotoksyny, ale faktem, jest to że stanowi alternatywne rozwiązanie dla osób przeciwnych wstrzyknięciu toksyny botulinowej. Patrząc w przyszłość zogniskowana terapia zimnem może stać się powszechną techniką wygładzania zmarszczek. Warto zauważyć, że chociaż tego typu leczenie jest wolne od toksyny, nie jest zabiegiem bezigłowym.

Zapraszamy do poprzedniego artykułu

Przeczytaj inne:
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa

Podniesienie piersi
Podniesienie piersi

Zamknij