Korygowanie i konturowanie zębów

Korygowanie i konturowanie zębów

Zabieg korygowania i konturowania kształtu zębów to sposób na poprawę estetyki u osób z ukruszonymi, pękniętymi i nierównymi zębami, polega na zmianie długości lub kształtu zęba.


Konturowanie zębów to procedura stomatologiczna, która ma na celu skorygować popękane, wyszczerbione lub krzywe zęby. W niektórych przypadkach może nawet być stosowana do znacznego polepszenia wyglądu nakładających się zębów. Jeśli zęby nie są poważnie nierówne, konturowanie zębów może być zastosowane zamiast aparatu korekcyjnego.

Istnieją trzy zalety konturowania zębów, które przeważają nad innymi formami zabiegów stomatologii estetycznej. Po pierwsze, zabieg wymaga tylko jednej sesji. Po drugie, nie ma potrzeby stosowania środków znieczulających. I po trzecie, zabieg jest w dość przystępnej cenie w porównaniu do innych kosmetycznych zabiegów stomatologicznych.

Zabieg wymaga zdjęcia rentgenowskiego, aby określić położenie miazgi każdego zęba do wyprofilowania, i aby wiedzieć ile szkliwa może być usunięte bez naruszenia zdrowego zęba. Niektóre kliniki stomatologiczne mogą pokazać wizualizację komputerową zębów po zabiegu konturowania. Konturowanie zębów jest wykonywane głównie za pomocą wiertła do szlifowania, metodami laserowymi i paskami ściernymi do przestrzeni między zębami.

Bonding jest często częścią zabiegu konturowania zębów. Jest to proces nakładania barwnego tworzywa dopasowanego do powierzchni zębów, które jest następnie ukształtowane do zęba i wypolerowane.

Konturowanie zębów usuwa tylko kilka milimetrów szkliwa zębów. Drobny zabieg konturowania i szlifowania może, poprawić nie tylko efekt kosmetyczny zębów, ale możliwe jest również poprawić zgryz. Tylko jedna wizyta a może znacznie poprawić uśmiech.

Przeczytaj inne:
Botox lek na depresję?

Mezoterapia igłowa skóry głowy
Mezoterapia igłowa skóry głowy

Zamknij