Jak wybrać odpowiedniego lekarza medycyny estetycznej?

Jak wybrać odpowiedniego lekarza medycyny estetycznej?

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Program certyfikacji lekarzy, program ochrony pacjentów.

W Polsce mamy m.in. dwa prężnie działające stowarzyszenia lekarzy medycyny estetycznej: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Wspólne działania łączące oba stowarzyszenia dotyczą np. idei konsolidowania środowiska medycznego, podnoszenie kwalifikacji, edukacja, organizowanie i udział w szkoleniach, warsztatach, zjazdach i kongresach.

W kilku słowach o Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE).

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych działa od 1999 roku i zrzesza polskich dermatologów estetycznych, świadczących szeroko rozumianą medycynę estetyczną. Zarząd Stowarzyszenia stawia dermatologom medycyny estetycznej kryteria, na podstawie których przyjmuje do grona członków Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych:

  • Specjalizacja pierwszego stopnia z dermatologii
  • Minimum pięć lat praktyki zawodowej
  • Udział przynajmniej w dwóch szkoleniach rocznie organizowanych przez Stowarzyszenie

Na stronie internetowej mają Państwo możliwość wglądu do listy rekomendowanych gabinetow członków stowarzyszenia.

Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA).

Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging wprowadziło w Polsce po raz pierwszy Program Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej. Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging skupia lekarzy medycyny wszystkich specjalizacji.

PTMEiAA jest odpowiedzią na potrzeby rosnącego zainteresowania zabiegami medycyny estetycznej. Od początku działalności, najpierw jako Sekcja Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego od 1993 zrzesza lekarzy medycyny estetycznej, którzy mogą budzić zaufanie, obecnie przygotowuje też program pomocy dla pacjentów, którzy ponieśli negatywne skutki zabiegów, przez osoby nie zajmujące się zawodowo medycyną estetyczną. Lista certyfikowanych lekarzy medycyny estetycznej.

Towarzystwo w 2002 r. powołało szkołę, wyłącznie dla absolwentów wydziału lekarskiego, Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej.

Program Certyfikacji.

Program jest narzędziem pozwalającym wybrać bezpieczny gabinet i lekarza specjalistę, który świadczy opiekę z zachowaniem bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości świadczonych usług.

Lekarz posiadający Certyfikat to gwarancja, że mamy do czynienia ze specjalistą, który nie tylko odbył wieloletnie szkolenie z zakresu medycyny estetycznej, ale również regularnie odbywa kursy i bierze udział w kongresach, stale doskonaląc umiejętności podnosząc kwalifikacje. Warsztat pracy to umiejętność przewidzenia i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, jak ewentualne powikłania.

Medycyna estetyczna jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną. Powstaje coraz więcej gabinetów, zdarza się, że zabiegi wykonują osoby, które nie posiadają odpowiednich kwalifikacji, udział w komercyjnych kursach nie świadczy o tym, że zabieg wykonany zostanie profesjonalnie i bezpiecznie.

Program ochrony pacjentów.

Niedługo każdy pacjent korzystający z dobrodziejstw medycyny estetycznej, będzie mógł czuć się jeszcze bezpieczniej. Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging deklaruje uruchomić program dla pacjentów, którzy ponieśli szkodę w wyniku źle przeprowadzonego zabiegu i szukają pomocy.

Obserwacje pokazują, że szkodliwe działania wynikają z wykonywania zabiegów przez osoby, które nie mają nic wspólnego z medycyną estetyczną. Zgłoszenia można przesyłać wypełniając formularz na http://www.ptmeiaa.pl/kontakt/

Agnieszka Wyrozumska. KlinikiUrody.com.pl

Przeczytaj inne:
Skutki niepożądane i efekty uboczne działania lasera na skórę
Skutki niepożądane i efekty uboczne działania lasera na skórę.

Podwójny podbródek
Podwójny podbródek

Zamknij