Infra Red laser napinający skórę

Infra Red laser napinający skórę

Infra Red to nieinwazyjny sposób, aby odwrócić oznaki starzenia. Silnie napina skórę, wygładza zmarszczki i zwiększa jędrność.


Nauka z dziedziny medycyny estetycznej szybko się rozwija i zaspakaja potrzeby niechirurgicznego liftingutwarzy i poprawy napięcia skóry.
Lekarze korzystają z technologii, takich jak częstotliwość radiowa i różnych typów laserów, lub kombinacji tych dwóch technik dla wzmocnienia efektów zabiegów; także światło podczerwone znalazło zastosowanie w walce z oznakami starzenia.

Zasada pracy urządzeń wykorzystujących wspomniane technologie (laser, RF, Infra Red), polega na dostarczeniu energii do docelowej powierzchni skóry, powodując podgrzewanie tkanek bazowych. Odpowiednia temperatura powoduje, że kolagen w skórze w sposób kontrolowany zostaje uszkodzony, a następnie rozpoczyna się proces gojenia. W wyniku procesu gojenia w sposób naturalny organizm zostaje pobudzony do produkcji świeżego, nowego kolagenu. Zwykle proces trwa przez okres kilku miesięcy, ale efekt jest widoczny zaraz po pierwszym zabiegu.

Zastosowanie światła w laserach w celu uzyskania bardziej napiętej i elastycznej skóry. Z pierwszych laserów na podczerwień (Infrared IR) jest m.in. urządzenie Titan™, wykorzystywane do zabiegów jako nieinwazyjny sposób napięcia skóry w dążeniu do uzyskania młodzieńczego wyglądu.

Celem leczenia jest w sposób bezpieczny i niechirurgiczny naciągnąć skórę i stymulować długoterminową odbudowę kolagenu, co prowadzi do młodszego wyglądu skóry.

Procedura wykorzystuje spektrum szerokopasmowego światła podczerwonego, które podgrzewa zawartość wody w skórze, powodując obkurczenie i skrócenie otaczającego kolagenu. Proces stymuluje naturalną odnowę i produkcję nowego kolagenu, który będzie trwał przez kilka miesięcy.

Zalecenia przed zabiegiem Infra Red. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem zabiegu lekarz może zalecić unikania stosowania niektórych leków np. aspiryny lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, także ograniczenia palenia i unikania alkoholu.

Aby upewnić się, że nie ma powodów do przeprowadzenia zabiegu tą metodą lekarz może spytać o stan zdrowia.

Procedura. Światło podczerwone jest dostarczane w impulsach do podgrzania skóry właściwej głęboko pod naskórkiem. Energia lasera jest selektywnie absorbowana przez zawartość wody w skórze, powodując równomierne nagrzewanie leczonej powierzchni. Ciepło działa na istniejący kolagen, powodując natychmiastową poprawę i napięcie skóry. To także stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, zmiany widoczne są stopniowo w miarę wzrostu nowego kolagenu. Nie jest wymagane znieczulenie.
Długość zabiegu zależy od wielkości leczonego miejsca, zabieg może trwać od pół i 1 godziny lub dłużej w zabiegu na brzuch lub całą twarz i szyję.

Rezultat. Pacjenci zauważają natychmiastową zmianę po zabiegu, ale końcowy efekt jest widoczny stopniowo w ciągu 1 – 3 miesięcy.

Powtarzanie zabiegu. Pojedyncza sesja przynosi bardzo dobre wyniki. W niektórych przypadkach wymagane są dwa do trzech zabiegów w odstępach miesięcznych. Twój lekarz najlepiej doradzi, ile zabiegów potrzebujesz i z jaką częstotliwością, dla uzyskania optymalnych rezultatów.

Jakie są zagrożenia i potencjalne komplikacje laserem Infra Red? Leczenie jest uważane jako bezpieczne, bezbolesne i nie powoduje dyskomfortu.

Skutki niepożądane. Istnieje bardzo niewiele udokumentowanych skutków ubocznych jak łagodny obrzęk i zaczerwienienie, które może utrzymywać się do 24 godzin, ale zwykle ustępuje po 1 – 2 godzinach.
W bardzo rzadkich przypadkach, małe pęcherzyki (lub oparzenia) mogą wystąpić na skórze (na czole, wzdłuż żuchwy), ustępują do tygodnia.

Zalecenia po zabiegu napinania skóry Infra Red Laser. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli wystąpi nagły wzrost bólu miejsca poddanego leczeniu, lub zauważysz pęcherze na skórze.

Kwalifikacja do zabiegu i przeciwwskazania. Powodzenie terapeutyczne zależy od prawidłowej kwalifikacji pacjenta. Metoda odpowiednia dla osób z dobrym ogólnym stanem zdrowia, bez żadnych chorób skóry lub infekcji w okolicach leczonych.

Nie zaleca się zabiegu: kobietom w ciąży lub karmiącym piersią. Niektóre choroby wykluczają zabieg. Skontaktuj się ze swoim lekarzem.

W przypadku dużej ilości luźnej skóry po znacznej utracie wagi odpowiednie będą metody chirurgiczne. Trwają badania, czy przeprowadzenie tego zabiegu jest wskazane bezpośrednio na skórę, która była ostrzykiwana wypełniaczami.

Kto może wykonywać zabieg laser Infra Red? Tylko przeszkoleni lekarze lub przeszkolony personel pod nadzorem lekarza.

Podsumowanie. Efekt termiczny w laserach Infra Red to nieinwazyjny sposób na ściągnięcie, zagęszczenie skóry i odwrócenie oznak starzenia. Metoda odpowiednia do leczenia małych obszarów luźnej skóry na brzuchu po ciąży, ud i pach, podniesienie i naprężenie skóry na twarzy i szyi.

Przeczytaj inne:
Udział hormonów płciowych w patofizjologii cellulitu.
Udział hormonów płciowych w patofizjologii cellulitu.

Problem z cellulitem Endermologia vs Cellfina vs Cellulaze co jest lepsze i dlaczego
Problem z cellulitem? Endermologia vs Cellfina vs Cellulaze – co jest lepsze i dlaczego?

Zamknij