Implanty ust

Implanty ust

Każda kobieta marzy o ponętnych, pełnych, jędrnych, czerwonych ustach, które niewątpliwie są atrybutem kobiecości. Usługi medycyny estetycznej proponują wiele rozwiązań aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek. Na rynku medycznym występuje kilka sposobów powiększania ust: makijaż permanentny, przeszczep tłuszczu czy wstrzyknięcie kwasu hialuronowego to popularne, bezinwazyjne metody. Niestety ich efekt jest widoczny jedynie przez kilka – kilkanaście miesięcy. Istnieją również zabiegi trwale powiększające usta takie jak przeszczep skóry czy chirurgiczna plastyka ust. Jednak są to techniki inwazyjne, związane z nacięciem skóry a ich rezultat jest nieodwracalny. Przełomem w medycynie estetycznej jest małoinwazyjna, długotrwała a jednocześnie odwracalna metoda jaką jest  powiększanie ust implantami.

Czym są implanty ust?

Implanty ust to nic innego jak gładkie, silikonowe walce poszerzone w środkowej części. Dostępne w szerokości 3, 4 i 5mm. Plastyczny materiał oraz naturalny kształt sprawiają, że są one praktycznie niewyczuwalne, i co więcej nie odznaczają się pod powierzchnią ust. Implanty  wytwarzane są z wysokiej jakości hipoalergicznych kompozytów, co zmniejsza ryzyko ich odrzucenia. Brak płynnego wypełnienia eliminuje także możliwość pęknięcia czy wylania się zawartości. Nowoczesne technologie pozwalają na wykonanie wysokiej klasy, bezpiecznego i wytrzymałego na działanie czynników mechanicznych materiału do produkcji implantów, co zostało potwierdzone certyfikatem jakości.

Charakterystyka zabiegu

Powiększenie ust poprzez wszczepienie implantu to stosunkowo mało inwazyjny zabieg, który gwarantuje długotrwały efekt pełnych, jędrnych ust o wyrazistym konturze. Usługa ta pozwala na modyfikacje kształtu i objętości ust nie ograniczając ich ruchomości. Zabieg pozwala na skorygowanie asymetrii między górną a dolną wargą lub na powiększenie obu warg jednocześnie. Jest to doskonała metoda dla kobiet z mała objętością ust, które oczekują naturalnego efektu.

Sam zabieg powiększania ust składa się z kilku kroków. Pierwszym z nich jest potwierdzenie z pacjentką wcześniej ustalonego kształtu i rozmiaru warg. Kolejny etap to schłodzenie, dezynfekcja i miejscowe znieczulenie okolic ust. Następnym krokiem jest wykonanie niewielkich nacięć od strony jamy ustnej, przez które wciągane są implanty. Ostatni etap polega na założeniu rozpuszczalnych szwów oraz ponownym schłodzeniu ust. Czas trwania zabiegu wynosi 30-40 minut, a jego koszt to ok. 3000zł za jedną wargę oraz ok. 6000zł w przypadku obu warg.

Lekarz może odmówić wykonania zabiegu lub przesunąć jego termin z powodu:

  • Infekcji jamy ustnej
  • Miesiączki
  • Gorączki
  • Podejrzenia że pacjenta jest w ciąży, ciąży oraz podczas karmienia piersią
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Opryszczki

Zalecenia przed i po zabiegu

Przygotowania do powiększenia ust za pomocą implantów należy rozpocząć już na dwa tygodnie przed zabiegiem. W tym okresie powinno się zażywać leki uszczelniające naczynia krwionośne oraz chroniące przed uaktywnieniem się opryszczki wargowej. Należy wówczas odstawić leki regulujące krzepnięcie krwi oraz zaprzestać palenia papierosów, gdyż tytoń zakłóca krążenie krwi, dotlenienie i gojenie się tkanek.

Po zabiegu należy okładać usta lodem oraz dbać o ich nawilżenie. Przez pierwsze dwie doby pacjent może pić jedynie przez słomkę oraz powinien ograniczyć mimikę twarzy do minimum. W pierwszym tygodniu po zabiegu zaleca się dalsze stosowanie leków zapobiegających pojawieniu się opryszczki. Ponadto nie należy narażać okolicy ust na czynniki szkodliwe i drażniące tj. promienie UV. Po dwóch tygodniach pacjent może rozpocząć gimnastykę ust polegającą na ich rozciągnięciu. Nigdy nie należy masować ust, gdyż może to przemieścić znajdujący się w nich implant.

Możliwe powikłania

Wszczepianie implantów to dość mało inwazyjna metoda powiększania ust. Jednak jak każdy zabieg niesie za sobą ryzyko powikłań. Sporadycznie zdarzają się zaburzenia czucia w okolicy ust, gojenia czy ograniczenia ruchu warg. innym rzadko spotykanym powikłaniem jest pojawienie się stanu zapalnego, krwiaka lub zakażenie operowanego miejsca. Istnieje również niewielkie ryzyko przesunięcia się lub odrzucenia implantu przez organizm.

Wady i zalety powiększania ust implantami

Główną zaletą powiększania ust implantami jest możliwość uzyskania zjawiskowych, pełnych, jędrnych, czerwonych warg stanowiących atrybut kobiecości. Kolejnym atutem jest długotrwały utrzymujący się przez całe życie efekt. Jednak jeśli  klient zmieni zdanie w każdej chwili może usunąć implant lub zmienić jego rozmiar nie uszkadzając wyglądu i kondycji ust. Po wyjęciu implantu wargi wracają do kształtu i rozmiaru sprzed zabiegu. Wynika to ze specyfiki samego implantu, który nie ingeruje w anatomię tkanek miękkich. Ponadto zabieg nie wymaga hospitalizacji i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Mało inwazyjność i stosunkowo krótki czas rekonwalescencji również działają na jego korzyść. Decydując się na powiększanie ust implantami zyskujemy fenomenalny efekt naturalnych ust.

Wad tej usługi medycyny estetycznej jest stosunkowo niewiele. Jedną z nich jest możliwość przemieszczenia się implantu, co zdarza się niezwykle rzadko, gdyż proces bliznowacenia zaczyna się od razu po zabiegu. Za kolejny minus możemy uznać opuchliznę i zasinienie okolicy ust oraz trudności z przyjmowaniem pokarmów. Należy pamiętać, że zastosowanie się przez pacjentkę do zaleceń lekarza medycyny estetycznej minimalizuje ryzyko powikłań i pozwala cieszyć się efektem końcowym, jakim są piękne i zadbane usta.

Przeczytaj inne:
Chirurgiczna plastyka męskich narządów płciowych
Chirurgiczna plastyka męskich narządów płciowych

Dermabrazja
Dermabrazja

Zamknij