e-Przewodnik dla pacjentów z zakresu medycznej poprawy urody.

e-Przewodnik dla pacjentów z zakresu medycznej poprawy urody.

Jak znaleźć dobrego specjalistę i odpowiednią klinikę?

Coraz częściej w Polsce i na świecie poruszany jest temat bezpieczeństwa pacjentów, którzy chcąc skorzystać z medycyny estetycznej i operacji plastycznej nieświadomi ryzyka, padają ofiarą lekarzy nieuprawnionych do świadczenia usług specjalistycznych. Jak podaje Plastic Surgery Channel z 22 lutego 2017 r. 36 letni asystent chirurga w Denver założył klinikę chirurgii plastycznej i przez ponad rok operował pacjentów, zanim został postawiony w stan oskarżenia.

Stąd nasuwa się pytanie – Jak znaleźć dobrego specjalistę i odpowiednią klinikę? W jaki sposób dokonać najlepszego wyboru?

Naszym zdaniem obowiązkiem pacjenta jest zasięganie informacji. Dlaczego? Z tego względu, że to Ty podejmujesz wybór, to Twoja decyzja, czy na dany zabieg się decydujesz, czy też nie. Nie mówimy tu o sytacjach zagrażających życiu, a o zabiegach medycznej poprawy urody, gdzie masz wolny wybór.

Zatem zanim zaufasz, poświęć 15 min, tyle zajmie Ci przeczytanie e – Przewodnika.

W przewodniku zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje, które rekomendujemy wziąć pod uwagę przy wyborze zabiegu i lekarza z zakresu medycznej poprawy urody. Dajemy  Ci narzędzie, które usystematyzuje Twoje poszukiwania i zwróci uwagę na istotne szczegóły, takie jak uprawnienia i kwalifikacje specjalisty wykonującego zabieg, znaczenie konsultacji medycznej, wymagane warunki zabiegowe, a wszystko po to, aby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo i wykluczyć potencjalne czynniki ryzyka.

Wiedza działa na Twoją korzyść – zasięgaj informacji.

:: Dowiedz się jak najwięcej na temat dostępnych możliwościach leczenia, ograniczeniach, ryzyku i spodziewanym wyniku.

Także w portalu KlinikiUrody.com.pl staramy się przybliżyć ważne informacje o danych procedurach. Porównaj metody, czas rekonwalescencji, efekt końcowy, skutki uboczne, przeciwwskazania. Czy masz wystarczający budżet? Czy możesz pozwolić sobie na kilka dni wolnego?

:: Czytaj opinie i doświadczenia pacjentów, którzy już skorzystali z wybranej procedury lub danego miejsca. Jest wiele platform, gdzie pacjenci chętnie i szczerze dzielą się swoimi doświadczeniami i gdzie można zadać pytanie, jeżeli szukasz dodatkowych informacji. Ale pamiętaj! Żadna opinia, nie zastąpi konsultacji z lekarzem, masz pytania? Spisz je przed konsultacją i zadaj na wizycie.

:: Umów się na konsultacje w miejscach, które w procesie własnej selekcji bierzesz pod uwagę. W zależności jakiego leczenia potrzebujesz warto skorzystać z filtra wyszukiwania w naszym portalu. Selekcja nie jest łatwa, ponieważ prawdopodobnie w Twojej okolicy jest kilku specjalistów wykonujących poszukiwany zabieg na twarz, ciało, włosy, oczy lub leczy zęby. Dlatego tak ważne jest sprawdzić kwalifikacje, doświadczenie podejmując decyzję o wyborze lekarza i miejsca leczenia. Ważne jest, by znaleźć klinikę zapewniającą bezpieczną, ekspercką opiekę. Chirurg, który przeprowadza 200 różnych operacji rocznie, będzie na ogół pewniejszy niż ten, który przeprowadza ich 20. Wielu specjalistów należy do organizacji i stowarzyszeń, które mogą pomóc w weryfikacji. Nie można jednak udowodnić, że akredytacja świadczy o umiejętnościach i kwalifikacjach, ale mamy kilka sposobów jak wybrać specjalistę.

:: Upewnij czy lekarz jest zarejestrowany w organach regulujących, korzystając z Centralnego Rejestru Lekarzy RP, który prowadzony i udostępniony jest przez Naczelną Izbę Lekarską jako źródło informacji o lekarzach i lekarzach dentystach posiadających prawo wykonywania zawodu w Polsce.http://rejestr.nil.org.pl/xml/nil/rejlek/hurtd.

:: Pacjenci podejmujący wybór leczenia chirurgicznego powinni rozpocząć poszukiwania od rejestru lekarzy chirurgii plastycznej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTChPRiE). Członkostwo przyznawane jest wyłącznie chirurgom, którzy zdali egzaminy specjalizacyjne prowadzone przez uprawnione jednostki egzaminujące. Lista chirurgów plastycznych: http://www.ptchprie.pl/

:: Lekarza z odpowiednimi kwalifikacjami do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej znajdziesz między innymi:

Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEIAA) http://www.ptmeiaa.pl/

Polskie Towarzystwo Lekarzy Medycyny Estetycznej (POLME) http://www.polme.pl/

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) http://www.dermatologia-estetyczna.pl/

:: Specjalistę trychologa znajdziesz na stronie organizacji trychologów polskich: Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Trycholog diagnozuje i leczy choroby i zaburzenia włosów i skóry głowy. Trycholog nie musi być lekarzem. Operacyjny przeszczep włosów wykonuje lekarz po specjalistycznym szkoleniu, znajdź w Centralnym Rejestrze Lekarzy i Europejskim Towarzystwie Chirurgii Odtwórczej Owłosienia (ESHRS) http://www.ishrs.org/.

Kontynuuj czytanie i pobierz darmowy e-Przewodnik

Przeczytaj inne:
Jak wybrać odpowiedniego lekarza medycyny estetycznej?
Lekarz medycyny estetycznej. Produkt medyczny. Bezpieczeństwo zabiegu.

Lifting twarzy (Rhytidektomia)
Lifting twarzy (Rhytidektomia)

Zamknij