Chirurgiczna plastyka męskich narządów płciowych

Chirurgiczna plastyka męskich narządów płciowych

Chirurgia plastyczna jest coraz bardziej popularna. Wygląd zewnętrzny i powiązana z nim atrakcyjność fizyczna są dla nas bardzo ważne. Zarówno kobiety jak i mężczyźni bywają niezadowoleni z wyglądu swoich narządów płciowych. Chirurgia plastyczna pozwala im na usunięcie defektów, a tym samym zwalczenie kompleksów.

Jedną z wielu prężnie rozwijających się dziedzin medycyny jest urologia estetyczna, która łączy medycynę estetyczną z chirurgią plastyczną. Usługi przez nią oferowane mają na celu przywrócenie lub poprawienie wyglądu oraz funkcji męskich narządów płciowych.

Rodzaje operacji narządów płciowych u mężczyzn

Urologia estetyczna oferuje wiele możliwości pacjentom, którzy pragną poddać się zabiegowi mającemu na celu korektę narządów płciowych. Chirurgiczna plastyka męskich narządów płciowych skierowana jest w głównej mierze dla osób, które zmagają się z wrodzonymi defektami lub nabyły je na skutek wypadku czy z powodu choroby. Istnieje również szereg zabiegów wykonywanych jedynie ze względów estetycznych.

Stulejka, czyli zwężenie napletka uniemożliwiające zsunięcie go poza żołądź, co powoduje liczne stany zapalne. Zwężenie napletka może stanowić wadę wrodzoną lub nabytą ze względu na niewłaściwą higienę penisa. Stulejka występuje zarówno u dzieci jak i dorosłych mężczyzn. Początkowe leczenie obejmuje odpowiednią higienę i maści przeciwbakteryjne. Jednak wielu pacjentów decyduje się na obrzezanie, ze względu na zmiany bliznowate. Zabieg chirurgiczny polega na wycięciu części lub całości napletka w zależności od problemu lub upodobań pacjenta. Dodatkowo obrzezanie zmniejsza ryzyko występowania infekcji dróg moczowo-płciowych a także raka penisa.

Wydłużenie wędzidełka

Wędzidełko jest to fałd skórny łączący żołądź penisa z napletkiem, który umożliwia swobodne zsuwanie się napletka np. podczas wzwodu. Za krótkie wędzidełko powoduje ból i dyskomfort podczas kontaktów płciowych. Fałd skórny może także pękać podczas współżycia co powoduje powstawanie blizn, które dodatkowo skracają wędzidełko Ponadto w trakcie stosunku płciowego może dojść do naderwania lub zerwania wędzidełka. Zabieg chirurgiczny wydłużenia wędzidełka polega na jego nacięciu i odpowiednim zszyciu przez chirurga.

Implanty jąder

Brak jednego lub obydwu jąder to duży problem natury psychicznej u mężczyzn. Wielu z nich tracąc jądro w wyniku wypadku lub choroby utraciło również część męskości. Implantacja jąder daje im jednak możliwość na przywrócenie komfortu psychicznego i pewności siebie. Operacja polega na wszczepieniu silikonowego implantu do worka mosznowego. W przypadku jednego implantu kształt i rozmiar dobiera się do naturalnego jądra. Zabieg chirurgiczny przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a pacjent może wrócić do domu tego samego dnia. Zazwyczaj po kilku dniach wszystko wraca do normy. Należy jednak stosować się do zaleceń lekarza dotyczących higieny oraz wstrzemięźliwości seksualnej przez 2 miesiące.

Wodniak jądra, czyli nagromadzenie się płynu pomiędzy osłonkami jądra. Wodniaka może być spowodowany wadą wrodzoną lub nabytą wskutek urazu czy przewlekłego zapalenia jąder. Gromadzenie się płynu występuje także w trakcie rozwoju choroby nowotworowej. Usunięcie wodniaka polega na wypuszczeniu nagromadzonego płynu poprzez nacięcie jego osłonek, Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji.

Plastyka worka mosznowego

W celu poprawienia wyglądu worka mosznowego stosuje się dwa rodzaje zabiegów. Pierwszym z nich jest operacja plastyczna, która polega na usunięciu nadmiaru skóry i nadaniu odpowiedniego kształtu. Chirurgiczna plastyka worka mosznowego wymaga znieczulenia ogólnego oraz hospitalizacji. Druga metoda poprawiająca wygląd worka mosznowego to bezinwazyjny i bezpieczny zabieg medycyny estetycznej, który polega na wstrzyknięciu botoksu. Toksyna botulinowa częściowo redukuje zmarszki, optycznie powiększa mosznę oraz zmniejsza potliwość miejsc intymnych.

Plastyka i powiększenie penisa

Decydując się na powiększenie penisa mężczyzna stoi przed wyborem usługi z zakresu urologii estetycznej lub medycyny estetycznej. Operacyjne powiększenie penisa polega na wydłużeniu prącia poprzez nacięcie wiązadeł procowatego i wieszadłowego tak, aby wysunąć część prącia ukrytą za fałdem skórnym. Po operacji członek zostaje wysunięty od 3 do 6cm, jednak jest to indywidualna kwestia. Zabieg ten wymaga znieczulenia ogólnego oraz hospitalizacji. Efekt operacji jest trwały i dotyczy długości penisa w spoczynku.

Urologia estetyczna oferuje również swoim pacjentom małoinwazyjny i bezpieczny zabieg powiększenia penisa z użyciem żelu Macrolane na bazie kwasu hialuronowego. Jest to ten sam produkt, którego używa się w celu powiększenia piersi u kobiet. Powiększenie penisa przy użyciu żelu zwiększa jego objętość, co optycznie powiększa całość. Efekt wizualny jest natychmiastowy jednak substancja jest wchłaniany przez organizm dlatego dla zachowania rezultatów zabieg ten należy powtarzać mniej więcej raz w roku. Powiększenie członka wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, zabieg trwa ok. 20-30 minut, a pacjent od razu może wrócić do swoich obowiązków.

 

Zabiegów medycyny i urologii estetycznej jest wiele. Z roku na rok wzrasta nie tylko liczba mężczyzn zainteresowanych możliwościami ale również ilość oferowanych usług. Przykłady wymienione w artykule stanowią jedynie namiastkę, niewielką część wszystkich zabiegów, których liczba stale się powiększa.

Źródło: http://www.klinikawiatroszak.pl/

Przeczytaj inne:
zapadnięte policzki
Zapadnięte policzki

Zamykanie żylaków metodą ClariVein
Zamykanie żylaków metodą ClariVein ®

Zamknij