Biżuteria nazębna

Biżuteria nazębna

Biżuteria nazębna to ozdoba zadbanych i pięknych zębów.


Biżuteria nazębna może być postrzegane jako forma autoekspresji, która może dodać twojemu uśmiechu nowego wymiaru i blasku.

Ozdoby na zęby. Kamienie i biżuteria nazębna może być wykonane z kryształu górskiego lub innych metali szlachetnych i kryształków np. Swarovskiego.

Biżuteria jest zwykle stosowane do górnych przednich siekaczy lub kłów, lub tam, gdzie zęby są najbardziej widoczne, gdy się uśmiechamy. Biżuteria zębów błyszczy i zwraca uwagę na usta, kiedy się uśmiechasz, subtelnie podkreślając jasny biały uśmiech.

Fakty dotyczące biżuterii zębów:

  • ozdoby zębów są małej średnicy (tylko 1,8 mm),
  • zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny,
  • aplikacja nie wymaga wiercenia otworu,
  • jest to bezbolesne,
  • jest zabawna,
  • nie szkodzi zębom,
  • ozdoba tymczasowa,
  • odporna na plamy,
  • nie zakłóca regularnego szczotkowania, nawet jeżeli używasz szczoteczki elektrycznej.

Rekomendowane jest, aby udać się do wykwalifikowanego gabinetu stomatologicznego, który zapewni prawidłową instalację biżuterii. Procedura jest krótka i bezbolesna, trwa około 10 minut. Wybrany kamień jest przytwierdzany do zęba za pomocą materiału kompozytowego lub specjalnego kleju.

W przeciwieństwie do wcześniejszych metod, które polegały na wierceniu otworu, szkliwo na powierzchni zęba nie musi być wiercone.

Przed założeniem ozdoby nazębnej, lekarz sprawdzi, czy ząb nie wymaga leczenia. Stomatolog musi mieć pewność, że szkliwo zębów jest mocne, zdrowe.

Procedura. Gdy stomatolog nie widzi przeciwwskazań i ząb jest zdrowy, następnym krokiem jest wybór ozdoby. Stomatolog przystępuje do etapu dokładnego oczyszczenia powierzchni zęba i okolic. Powierzchnia zęba jest lekko szlifowana i ozdoba jest następnie przyklejana i utwardzana.

Jak długo utrzymuje się ozdoba na zębach? Biżuteria zwykle służą od 6 miesięcy do roku. W dużej mierze zależy od położenia ozdoby, nawyków żywieniowych i higieny jamy ustnej.

Jeśli zdecydujesz się na usunięcie ozdoby lub wymiany na inny klejnot, stomatolog w łatwy sposób może tą czynność wykonać. Ozdoby mogą być usunięte lub zastąpione w każdej chwili, bez wpływu na szkliwo zębów.

Przeczytaj inne:
Zastosowanie hialuronidazy w leczeniu skutków ubocznych po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego.
Zastosowanie hialuronidazy w leczeniu skutków ubocznych po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego.

Nadpotliwość
Nadpotliwość

Zamknij