Antycellulitowa terapia falą akustyczną

Antycellulitowa terapia falą akustyczną

Technologia wykorzystująca falę akustyczną do redukcji cellulitu oraz poprawy jędrności, elastyczności i sprężystości skóry.


Fala akustyczna (ang. Acoustic Wave Therapy, AWT™) zwana również falą dźwiękowa, ciśnieniem akustycznym lub falą uderzeniową, znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny, od rehabilitacji przez medycynę sportową i medycynę estetyczną. Dzięki właściwościom przeciwbólowym, terapia falą uderzeniową pozwala na skuteczne leczenie dolegliwości bólowych przy urazach, bądź w przypadkach stanów zapalnych tkanek miękkich. Działanie regeneracyjne i odbudowujące komórki jest z powodzeniem wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej w terapii chorób skóry, redukcji blizn czy cellulitu.

Zastosowanie i działanie fal akustycznych. Terapia falami akustycznymi ma zastosowanie w zabiegach na cellulit i tkankę tłuszczową. Stosowana na pośladki, wewnętrzne i zewnętrzne partie ud, bioder, kolan, brzuch i ramion, a może być również wykorzystana w modelowaniu kształtu całego ciała, a także w zabiegach na twarz (np. w przypadku podwójnego podbródka).
Działanie: stymuluje rozpad komórek tłuszczowych (proces znany jako lipoliza), pobudza produkcję nowego kolagenu i drenaż limfatyczny. Za pomocą końcówki aplikatora (lub sondy) fale akustyczne emitowane są przez skórę w różnym natężeniu, w tym radialną falę uderzeniową – rozproszoną lub zogniskowaną falę uderzeniową – skupioną. Różne aplikatory są wykorzystywane w zależności od rodzaju dostarczanej energii akustycznej.

Zastosowanie:

 • Modelowanie sylwetki
 • Anti-cellulitowe leczenie
 • Wygładzanie blizn i zmarszczek
 • Poprawa elastyczności skóry
 • Poprawa napięcie tkanki łącznej
 • Leczenie rozstępów po ciąży
 • Leczenie nieprawidłowości po liposukcji

Skupiona i radialna fala akustyczna do leczenia cellulitu. Nieinwazyjna metoda leczenia cellulitu, działa w podobny sposób, jak w zabiegu odmłodzenia skóry twarzy, dzięki ukierunkowanej energii akustycznej dostarczanej do obszaru leczenia, która następnie tworzy ciepło indukując odpowiedź gojenia i odnowy skóry. Skutecznie “odbudowuje” macierz skóry, poprawia jędrność i teksturę wygładzając wgłębienia kolagenowe. AWT generuje gromadzenie się energii cieplnej w komórkach tłuszczowych i włókien kolagenowych, które są skutecznie niszczone przez ciepło. Następuje naturalny proces leczenia organizmu, co oznacza, że kwasy tłuszczowe i komórki tłuszczowe są naturalnie uwalaniane na zewnątrz poprzez system limfatyczny i wydalane przez organizm.

Pasma kolagenu zaczynają się odbudowywać, następuje stymulacja tworzenia nowego kolagenu w miejscach uszkodzenia, a skóra staje się gładsza i bardziej napięta.

Na skutek leczenia zachodzi kilka procesów: redukcja komórek tłuszczowych, które następnie są naturalnie wydalane przez metabolizm, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, wzmocnienie tkanki łącznej, zwiększenie dopływu krwi do tkanki. Rezultat to widoczna elastyczna struktura, bez charakterystycznych dołeczków, poprawa drenażu w układzie limfatycznym (wydajna i zwiększona aktywność metaboliczna, która pomaga zmniejszyć obrzęk).
Po zakończeniu leczenia, skóra i tkanki skóry są bardziej przepuszczalne, co oznacza, że płyny i toksyny w komórkach tłuszczowych są efektywnie wydalane przez układ limfatyczny.

Procedura. Przed zastosowaniem tej metody skonsultuj się z osobą przeprowadzającą zabieg, aby omówić swoje oczekiwania, oraz upewnić się, że nie ma przeciwwskazań dla tej metody.

Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na obszary terapeutyczne żelu ułatwiającego masaż. Głowica przekazuje energię fali akustycznej w głąb skóry. Zabieg trwa 30-60 min w zależności od traktowanej okolicy ciała. Najlepsze rezultaty można zaobserwować po sesji 10 zabiegów, widoczne będą już po ok. 2-3 tygodniach, tj. 3-4 zabiegach. Zaleca się częstotliwość 2 zabiegi na tydzień.

Wskazania, aby substancje były prawidłowo wydalane z organizmu:

 • przyjmowanie co najmniej 2-3 litry wody lub zielonej herbaty na dzień,
 • zdrowa dieta z niską zawartością tłuszczu,
 • aktywność fizyczna 30 minut dziennie (wystarczy np. krótki, energiczny spacer)

Przeciwwskazania do stosowania AWT. Idealnymi kanadydatami są osoby w ogólnym dobrym stanie zdrowia, bez aktywnych chorób skóry lub infekcji w okolicach leczonych. Istnieje też kilka powodów medycznych, dla których nie powinno stosować się tej metody, jak:

 • ciąża lub karmienie piersią
 • nowotwory
 • rozrusznik serca
 • zakażenie układu moczowego
 • zaburzenie krzepnięcia krwi i przyjmowanie antykoagulantów

Skutki uboczne związane z działaniem fali uderzeniowej: mogą wystąpić zmiany na skórze – zaczerwienienie, swędzenie, lekkie pieczenie.

Odpowiednio wyszkoleni terapeuci mogą wykonywać zabieg AWT.

Podsumowanie informacji. Terapia radialną falą akustyczną to unikatowy nie-inwazyjny zabieg na cellulit. Fale uderzeniowe wyzwalają proces naturalnego wydalania komórek tłuszczowych przez system limfatyczny, pobudzają produkcję kolagenu i poprawę oraz napięcie tkanki łącznej. Jeżeli utrzymasz zdrową dietę i reżim treningowy uzyskasz trwały efekt leczenia.
Badania wykazały, że terapia falą akustyczną jest bezpieczna i skuteczna w leczeniu miejscowych złogów tłuszczu i wykazały poprawę w wyglądzie cellulitu. Skóra pozostaje gładka i bez zmarszczek i nierówności, a ciało bardziej wymodelowane.

Przeczytaj inne:
Laserowy resurfacing odnowa, odbudowa, odmłodzenie skóry
Laserowy resurfacing / odnowa, odbudowa, odmłodzenie skóry

Augumentacja piersi – od kosztów po komplikacje.

Zamknij