Antiaging, ochrona przeciwsłoneczna, rozjaśnianie i zmniejszanie przebarwień przez biorevitalizację.

Antiaging, ochrona przeciwsłoneczna, rozjaśnianie i zmniejszanie przebarwień przez biorevitalizację.

Nowe rozwiązanie dla starzenia się skóry. Skuteczność biorevitalizacji, mezoterapii igłowej w odmładzaniu skóry i ulepszonej retencji nawilżenia warstwy rogowej naskórka.

Związane z wiekiem zmiany w skórze można uznać za wynik czynników i konsekwencję szkód środowiska, głównie promieniowania słonecznego (UV) odpowiedzialnego za fotostarzenie skóry. Wielka różnorodność zastosowań mezoterapii w biorevitalizacji polega na synergii różnych efektów biologicznych substancji czynnych wstrzykiwanych, które traktują skórę w sposób bardziej kompleksowy. Efekt synergii polega na tym, że działanie grupowe składników odżywczych jest wielokrotnie skuteczniejsze niż działanie indywidualnych elementów.

W badaniu oceniano skuteczność roztworu do mezoterapii (kwasu hialuronowego i kompleksu antyoksydacyjnego antiaging składającego się z witamin, minerałów i aminokwasów) w leczeniu starzenia się skóry i fotostarzenia.
Łącznie badaniu poddało się 64 kobiet w wieku 37-60 lat, które przeszły cztery sesje biorevitalizacji w odstępach 3-tygodniowych. Mezoterapię igłową wykonano w okolice twarzy (zewnętrzny kącik oka i policzki), szyi, dekoltu i dłoni. Rezultat oceniano na początku badania oraz po 6, 9 i 12 tygodniach.
Już po drugim zabiegu biorevitalizacji zaobserwowano skuteczność antiaging badanego produktu; nastąpiło znaczące rozjaśnienie skóry, zmniejszenie przebarwienia i głębokie nawilżenie skóry.

Wnioski: Badanie potwierdziło skuteczność biorevitalizacji w odmładzaniu skóry i ulepszonej retencji nawilżenia warstwy rogowej naskórka. Ponadto, uzyskane wyniki sugerują, że produkt może przeszkodzić w różnych momentach procesu pigmentacji skóry poprzez aktywację wewnętrzną mechanizmu fotoochronnego i poprawę jakości pigmentacji skóry. Być może, że procesy te wykorzystują wspólne mechanizmy, w których przeciwutleniacze mogą odegrać kluczową rolę. Ta ostatnia hipoteza zasługuje na dalsze badania.

Autorzy: Sparavigna A, Tenconi B, De Ponti IFebruary 2015, Pages 57—65, DOI http://dx.doi.org/10.2147/CCID.S77742

Przeczytaj inne:
Przebarwienia
Przebarwienia

Kamuflaż
Kamuflaż

Zamknij