Wypełniacze skóry

Wypełniacze skóry

Wypełniacze tkankowe są wykonane z materiałów naturalnych lub syntetycznych, które zostały opracowane do iniekcji skórnych, np. preparaty kolagenowe i kwas hialuronowy.


Większość wymienionych preparatów bazuje na kwasie hialuronowym, który naturalnie występuje w naszym ciele, powodując nawilżenie i wypełnienie skóry.

Zadanie: wypełnienie zmarszczek, powiększenie ust, piersi, modelowanie pośladków, łydek, brody, wypełnianie ubytków ciała, korekcji narządów płciowych.

Kwas hialuronowy uchodzi za eliksir młodości, jest odpowiedzialny m.in. za nawilżenie, wraz z wiekiem jego ilość się zmniejsza i ubywa włókien kolagenowych. Systematyczne uzupełnianie niedoboru może opoźnić proces starzenia, wygładzić zmarszczki i znacznie poprawić poziom nawilżenia skóry. Zaletą preparatów z zawartością kwasu hialuronowego są rezultaty estetyczne i regeneracja. Czysty kwas hialuronowy uzyskuje się w wyniku produkcji mikrobiologicznej, dobrze tolerowany przez skórę. Na rynku są różne preparaty kwasu hialuronowego dobierane odpowiednio do leczonego miejsca. Kwas hialuronowy ma postać usieciowaną i nieusieciowaną. Preparaty medyczne z zawartością usieciowanego kwasu hialuronowego stosuje się do wypełniania. Podaje się go głębiej i utrzymuje się dłużej w skórze. Dla porównania kwas hialuronowy niusieczowany stosowany w medycynie estetycznej i kosmetyce do nawilżenia, regeneracji, poprawy gęstości aplikowany np. w zabiegu mezolift, czyli mezoterapii.

Efekt jest natychmiastowy, natomiast rezultaty są nietrwałe ponieważ kwas hialuronowy stopniowo wchłania się do organizmu, co powoduje, że zabiegi z ich użyciem trzeba powtarzać dwa do trzech razy w roku.

W jakim wieku: kiedy pojawią się pierwsze oznaki starzenia

Działania niepożądane: bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, siniak i niewielki obrzęk, objawy zanikają po kilku dniach.

Sporadyczne przypadki martwicy skóry, ropni, ziarniaków. W przypadku działań niepożądanych utrzymujących się dłużej niż tydzień należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania: m.in. ciąża, laktacja, skłonność do bliznowców, rzadko uczulenie na preparat, alergia, problemy skórne, w trakcie kuracji laserowej na skórę, choroby autoimmunologiczne.

Przeczytaj inne:
Chirurgiczne leczenie ginekomastii w grupie kulturystów i sportowców.
Chirurgiczne leczenie ginekomastii w grupie kulturystów i sportowców.

Osocze bogatopłytkowe PRP
Osocze bogatopłytkowe PRP

Zamknij