REKLAMA

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iinekcyjna polega na serii ostrzyknięć preparatem rozpuszczającym tkankę tłuszczową lub redukującym cellulit. Komórki tłuszczowe są rozkładane i wydalane z organizmu.

Lipoterapia lub lipoliza iniekcyjna to zabieg, w którym substancja jest wstrzykiwana w tkankę tłuszczową, powodując niszczenie komórek tłuszczowych, a następnie wydalenie przez organizm. Zabieg jest bardzo kontrowersyjny, dużo mówi się o bezpieczeństwie i skuteczności różnych produktów na rynku.

Jedynym na świecie produktem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii jest Aqualyx ™. Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową, zachodzi proces adipocytolizy.

Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Iniekcje są zwykle wykonywane w odstępach trzech tygodni do miesiąca. Komórki tłuszczowe są niszczone powoli, proces może trwać nawet do trzech tygodni, i wydalane w moczu pacjenta.

Aqualyx jest skierowany do osób, które pomimo diety, nie mogą pozbyć się uporczywych fałd w określonych częściach ciała.
Aqualyx, podobnie do tradycyjnych metod usuwania tłuszczu, takich jak liposukcja, może efektywnie usunąć uporczywe złogi tłuszczu.

Zabieg lipolizy usuwa komórki tłuszczowe z takich miejsc jak:

 • brzuch
 • podbródek
 • ramiona
 • biodra
 • klatka piersiowa u mężczyzn
 • plecy
 • talia
 • kolana
 • pośladki
 • uda

W przeciwieństwie do stosowanych roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx jest:

 • bezbolesny i bardziej skuteczny
 • nieinwazyjne (od 1 do 2 wkłuć)
 • mniejsza ilość zabiegów koniecznych, do uzyskania oczekiwanych efektów.

Kto jest najlepszym kandydatem do zabiegu lipolizy iniekcyjnej: osoby z prawidłową wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu, który nie ulega redukcji pomimo ćwiczeń i diety. Aqualyx nie jest preparatem odchudzającym.

Przeciwwskazaniami do zabiegu Aqualyx: ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stosowanie leków rozrzedzających krew, choroby tarczycy, u kobiet w ciąży i karmiących.

Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero.

Możliwe objawy uboczne: zaczerwienienie skóry, obrzęk, siniaki, uczucie dyskomfortu w miejscu podania, świąd, pieczenie. Objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Zalecenia po zabiegu:

 • unikaj stosowania jakichkolwiek kosmetyków w ciągu pierwszych 12 godzin
 • unikaj wszelkich bezpośrednich źródeł ciepła słońca, czyli promieniowanie UV, sauny itp
 • powstrzymaj się od intensywnych ćwiczeń fizycznych przez ok 2 miesiące od terapii
 • przestrzegaj zdrowej diety i lekkiego treningu
 • codziennie od zabiegu delikatnie masuj leczoną okolicę
 • po upływie 12 h od zabiegu możesz wrócić do rutynowej pielęgnacji ciała

Ze względu na bezpieczeństwo, do przeprowadzenia zabiegu upoważnieni są wyłącznie lekarze, którzy odbyli specjalistyczne przeszkolenie.


Polecane artykuły ATX-101 preparat medycyny estetycznej na podbródkową tkankę tłuszczową


Stosowane produkty
· Alidya ™ · Aqualyx ® · Belkyra / Kybella / ATX-101, Kythera Biopharmaceuticals Inc.
Znajdź Klinikę

Województwo: Miasto:

Poszukiwane informacje :: Zabiegi, Kwas hialuronowy powiększanie, wygładzenie zmarszczek, elektroliza usuwanie włosów, Endermologia zabieg antycellulitowy, Komórki macierzyste, Kriolipoliza, IPL LED fotoodmładzanie, laser IPL depilacja, Laser frakcyjny w terapii regeneracji skóry, Laserowe usuwanie tatuażu, Lipoliza iniekcyjna, Mezoterapia igłowa, Nadpotliwość leczenie, Osocze bogatopłytkowe PRP, Peelingi medyczne, Radiofrekwencja RF na twarz ciało, Skleroterapia leczenie żylaków, powiększanie Implanty piersi, Korekcja uszu, Lifting twarzy, lipoliza, liposukcja, plastyka piersi, sklep Estetyka.pl pielęgnacja kosmetyki, transfer tłuszczu, przeszczep tłuszczu, Przeszczep włosów, transplantacja włosów, wybielanie licówki zębów, dr opinie, ranking lekarzy, lekarz specjalista Szczecin, Klinika Warszawa, Klinika medycyna estetyczna Katowice, Chirurg Plastyczny Warszawa, Stomatologia estetyczna Pruszków, klinika Łódź, Wyszukaj zabieg medycyny estetycznej, filtruj Jelenia Góra, Gdańsk, Gdynia, Sopot, kliniki medycyny estetycznej, Wyszukiwarka zabiegów, artykuły kliniki chirurgii plastycznej, operacje plastyczne Wrocław, chirurg plastyczny Kraków, nowości chirurgia plastyczna ::

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżone