Karboksyterapia (terapia Co2)

Karboksyterapia (terapia Co2)

Karboksyterapia również nazywana terapią dwutlenkiem węgla jest coraz szerzej stosowana w klinikach estetycznych do odmłodzenia skóry i redukcji cellulitu.


Zastosowanie m.in.: zmarszczki, cienie pod oczami, zwiotczenia skóry, regeneracja dłoni, rozstępy, cellulit, tkanka tłuszczowa, łysienie, łuszczyca, owrzodzenia, gojenie ran.

Aplikacja dwutlenku węgla jest wykonywana śródskórnie i podskórnie medycznym urządzeniem do karboksyterapii – zabieg na zasadzie mezoterapii igłowej. Zabieg może być wykonywany tradycyjnie cewnikiem lub za pomocą pistoletu pneumatycznego. Iniekcja CO2 jest całkowicie bezpieczna, dwutlenek węgla jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Nie jest substancją obcą dla organizmu.

Karboksyterapia stosowana w zahamowaniu i odwróceniu procesu wypadania włosów działa w następujący sposób: zwiększenie ilości dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawę krążenia krwi i dotlenienie tkanek. Proces dotlenienia ma właściwości lecznicze i odżywcze mieszków włosowych. Terapia C02 zwiększa przyswajalność witamin i składników odżywczych skóry głowy, czego rezultatem jest „odmłodzenie włosów”, zwiększenia wzrostu nowych włosów i stabilizacja łysienia. Ten naturalny proces leczenia wypadania włosów działa cuda w połączeniu z niskim poziomem terapii laserowej.

Działanie karboksyterapii:

  • infuzja CO₂ powoduje zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru, efektem jest odnowa komórek.
  • stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, w efekcie skóra ulega wygładzeniu i uelastycznieniu, a cellulit zostaje zredukowany.
  • uszkadza i rozpuszcza komórki tłuszczowe. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu leczonego obszaru, wydalanie uwolnionego tłuszczu, następuje wymodelowanie sylwetki oraz redukcja tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania: choroby serca, ciężka niewydolność płuc, ciężka niewydolność nerek, ciąża, karmienie piersią.

Przeczytaj inne:
Naczyniaki, znamiona
Naczyniaki, znamiona

Przebarwienia
Przebarwienia

Zamknij