Twarz i szyja - niechirurgiczny lifting

Twarz i szyja – niechirurgiczny lifting

Lifting twarzy czyli napięcie skóry i mięśni twarzy oraz szyi może przywrócić młodzieńczy wygląd. Zabiegi bez użycia skalpela ujędrnią i wygładzą skórę, poprawią owal twarzy.


Lifting twarzy może przywrócić młodzieńczy wygląd naciągając skórę i mięśnie twarzy oraz szyi.

Tak zwany “niechirurgiczny lifting twarzy” sprawdza się najlepiej o osób, które nie mają nadmiernej ilości luźnych lub zwiotczałych tkanek twarzy. Zaletą niechirurgicznego liftingu twarzy w stosunku do chirurgicznego liftingu twarzy jest cena, ponieważ wydają się być o wiele mniej kosztowna, także czas powrotu do rutynowych zajęć, brak znieczulenia ogólnego i opieki po leczeniu. Minusem jest to, że starsi pacjenci z bardzo luźną skórą nie są idealnym pacjentem do niechirurgicznego liftingu, ponieważ zabieg może być nie skuteczny, ze względu na konieczność usunięcia nadmiaru skóry, która może być dokonana jedynie chirurgicznie.

Najbardziej powszechną formą niechirurgicznych zabiegów liftingujących są ostrzyknięcia z toksyny botulinowej i wypełniaczy skórnych. Coraz częściej stosuje się także nici liftingujące i wstrzykiwanie własnego tłuszczu. Twarz dzięki temu zabiegowi staje się rozluźniona pełniejsza, młodsza, a rysy twarzy łagodnieją. Dzięki ostrzyknięciu toksyną botulinową szyi tzw. zabieg Nefretete uzyskujemy spłycenie zmarszczek szyi i poprawę owalu twarzy. Zabieg sprawi, że przeciwna siła mięśni twarzy będzie ciągnąć skórę ku górze, powodując napięcie i poprawę wyglądu zarówno na twarzy jak i szyi.

W zabiegach liftingujących wykorzystuje się innowacyjne metody jakie niesie współczesna technologia. Działając poprzez podgrzewanie skóry właściwej za pomocą energii, takiej jak częstotliwość radiowa lub światła, która powoduje reakcję, tkanki skóry kurczą i napinają się a następnie odnawiają swoją strukturę produkując nowy kolagen (remodeling). Zabieg ujędrnia i wygładza skórę, poprawia owal, odżywia tkanki.

Zazwyczaj po niechirurgicznych zabiegach liftingujących można wrócić do normalnej aktywności, co czyni je doskonałym wyborem dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kilka tygodni wolnego.

Przeczytaj inne:
Gruczolakowłókniak od łagodnego nowotworu piersi do olbrzymiego problemu.
Gruczolakowłókniak od łagodnego nowotworu piersi do olbrzymiego problemu.

Plastyka bioder i ud
Plastyka bioder i ud

Zamknij