Podniesienie pośladków

Podniesienie pośladków

Istnieje kilka różnych metod, które można zastosować w celu poprawy kształtu i wyglądu pośladków. Liposukcja, implant lub przeszczep własnej tkanki tłuszczowej w celu podniesienia, wymodelowania lub powiększenia pośladków.


Co to jest powiększanie pośladków?
Operacja powiększania pośladków, czasami określana jako brazylijski lifting pośladków, polega na wykorzystaniu własnego tłuszczu lub wszczepieniu implantów, lub połączenie tych dwóch metod w celu powiększenia pośladków. Alternatywą jest metoda medycyny estetycznej i wypełniacz Macrolane lub specjalne nici.

Zalety zabiegu:

 • pełniejsze, okrągłe pośladki
 • poprawa proporcji sylwetki
 • poczucie atrakcyjności i pewności siebie

Zabieg powiększania pośladków jest dla osób, które nie lubią kształtu swoich pośladków lub chcą zrównoważyć proporcje ciała.

Dobry kandydat do operacji pośladków:

 • jest zdrowy fizycznie
 • ma realistyczne oczekiwania
 • jest niezadowolona(y) ze zbyt małych lub niekształtnych pośladków
 • pośladki są asymetryczne

Rezultat powiększenia pośladków. Efekt powiększenia jest widoczny natychmiast. Obrzęk pooperacyjny wszczepienia implantów ustąpi, a linie nacięć z czasem zbledną. Satysfakcja z nowego wyglądu powinna zrekompensować wszelki dyskomfort. Ostateczny rezultat powiększania pośladków implantami pojawi się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Jeśli procedura została wykonana metodą transferu tłuszczu, na wynik końcowy czasami trzeba czekać do roku czasu. Wynika to z tego, że czasami część tłuszczu, który nadał objętość, zostanie wchłonięty przez organizm.

Rezultat zabiegu powiększania pośladków będzie długotrwały. Z biegiem czasu, rozmiar i kształt pośladków może się zmieniać wraz z procesem starzenia i grawitacji.

Jeżeli chcesz utrzymać swój nowy wygląd na dłużej:

 • utrzymuj stabilną wagę ciała
 • prowadź zdrowy tryb życia

Jeśli zabieg był przeprowadzony z wykorzystaniem transferu tłuszczu, ważne jest, aby pamiętać, że tłuszcz może zachowywać się jak każdy inny tłuszcz w organizmie. Kiedy doświadczasz przyrostu masy ciała, także pośladki mogą rosnąć. Jeśli chudniesz, Twoje pośladki mogą stracić na objętości.

Zabieg powiększania pośladków.
Powiększanie pośladków metodą wszczepienia implantów lub transferu tłuszczu, lub kombinacji obu metod, oraz zastosowanie różnych technik nacięć.
Odpowiednia technika jest ustalana dla każdego pacjenta indywidualnie na podstawie takich czynników jak:

 • Wielkość i kształt pośladków
 • Ilość tłuszczu, który można wykorzystać do liposukcji
 • Aktywność fizyczna i Twoje cele
 • Jakość i elastyczność skóry

Warunkiem koniecznym do operacji są osoby w dobrym stanie zdrowia i prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Jeżeli jesteś w trakcie przyjmowania leków poinformuj o tym swojego chirurga.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu są m.in. zaburzenia krzepnięcia krwi, nieregulowane nadciśnienie tętnicze, stany zapalne operowanej okolicy.

Zalecenia po operacji. Na początku ograniczyć wysiłek fizyczny, ograniczyć chodzenie, siadać nie powinno się przez około 2 tygodnie.

Przeczytaj inne:
Przebarwienia
Przebarwienia

Najnowszy medyczny wynalazek, który redukuje przepukliny powieki dolnej (worki pod oczami)
Najnowszy medyczny wynalazek, który redukuje przepukliny powieki dolnej (worki pod oczami).

Zamknij