Efekty stosowania zabiegów łączonych w medycynie estetycznej

Efekty stosowania zabiegów łączonych w medycynie estetycznej

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, preparatu Radiesse oraz toksyny botulinowej dają większy efekt, gdy są łączone.

Badania przeprowadzone przez Bernharda Fink (University of Gbttingen, Germany) i Michael Prager (Wimpole Street, London, United Kingdom) wykazały, że zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego Belotero®, preparatu Radiesse® oraz toksyny botulinowej Xeomin®/Xeomeen®/Bocouture®/XEOMIN powodują, że pacjentki są postrzegane za zdrowsze, atrakcyjniejsze i młodsze. Najlepiej ocenianie były osoby, u których stosowane były wypełniacze i toksyna botulinowa jednocześnie.

Cel badania: dostrzegalny element ciała: twarz poddano zabiegom estetycznym i zbadano wpływ na ocenę atrakcyjności i zdrowie w stosunkach międzyludzkich.

Okazuje się, że wiek twarzy, zdrowie i ocena atrakcyjności odgrywają ważną rolę w interakcji społecznej, co wpływa na sposób postrzegania i myślenia o innych. Nowoczesna Dermatologia zapewnia oszałamiający wachlarz zabiegów na twarz z toksyny botulinowej typu A i wypełniaczy skórnych, które przynoszą najbardziej pożądany efekt. Autorzy starali się określić wpływ technik odmładzania twarzy, takich jak ostrzykiwanie z incobotulinumtoxin A i wypełniaczy skórnych, na postrzeganie ludzi oceniając ich po wieku, ocenie zdrowia i atrakcyjności.

Metoda: dziesięć kobiet wykonało 3 zabiegi na twarz techniką łączoną: zabieg z incobotulinumtoxin A, zabieg z hydroksyapatytu wapnia i kwasem hialuronowym.

Badane kobiety zostały sfotografowane przed rozpoczęciem leczenia i po każdym kolejnym wykonanym zabiegu. Fotografie przedstawiono łącznie 150 niezależnym osobom, których zadaniem było ocenić ze zdjęcia badaną kobietę wg kryteriów: wiek, zdrowie i atrakcyjność.

Wynik: Każdy wykonany zabieg wpłynął na znaczne obniżenie wieku i wzrost poziomu atrakcyjności oraz postrzeganie badanej kobiety na zdrowszą niż na początku badania (przed zabiegami).

Rezultat był bardziej spektakularny jeżeli zastosowano technikę łączoną. Twarz badanej osoby po zabiegach łączonych postrzegano jako młodszą, zdrowszą i atrakcyjniejszą.

Wnioski: Autorzy badania podkreślają, że niezależni oceniający dostrzegają efekt jako niechirurgiczną interwencję. Wszystko wskazuje na to, że efekt był bardzo naturalny. Efekty te były największe, gdy incobotulinumtoxin i zabiegi z wypełniaczami zostały połączone.

Chcesz przeczytać cały artykuł w oryginale wejdź w ten link: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3930539/

 

Przeczytaj inne:
Plusy i minusy porcelanowych licówek na zęby
Plusy i minusy porcelanowych licówek na zęby

30 minutowy sekret, który przywraca skórze młodzieńczy i świeży wygląd
30-minutowy sekret, który przywraca skórze młodzieńczy i świeży wygląd.

Zamknij