Nowy sposób połączenia lasera z wypełniaczem i efekt grubszej, jędrniejszej skóry.

2016-10-27 11:45:03 ·

Tak proste, że aż genialne. Wykorzystanie wypełniacza Sculptra dla uzyskania optymalnej produkcji kolagenu w skórze, miejscowo na skórę - bez korzystania z igieł.

Wydawałoby się, że przyzwyczailiśmy się do zabiegów z wykorzystaniem igieł, aby przywrócić lub przedłużyć młodość. Gama i ilość zastosowań preparatów iniekcyjnych jest ogromna, niektóre nazywane neuromodulatorami (Botox, Dysport, Xeomin), inne wypełniaczami kwasu hialuronowego (Juvederm i Restylane), pozostałe zwane stymlatorami kolagenu (Sculptra Aesthetic, Radiesse).


Stymulatory kolagenu to specyficzne wypełniacze, których główną funkcją, poza efektem natychmiastowego wypełnienia, jest stymulacja organizmu do tworzenia własnego kolagenu. Najważniejszym jednak jego działaniem jest stymulacja naturalnych procesów regeneracji, które zachodzą poprzez oddziaływanie substancji aktywnej preparatu na fibroblasty. Pobudzone fibroblasty produkują więcej kolagenu, który stanowi jeden z podstawowych składników tzw. macierzy pozakomórkowej. Kolagen nadaje skórze objętość i sprężystość, jest więc kluczowym elementem, od którego zależy jej wygląd i funkcjonowanie. Najpopularniejsze związki należące do grupy stymulatorów kolagenu, to hydroksyapatyt wapnia (Radiesse), kwas polimlekowy (Sculptra) oraz polikaprolakton (Ellansé).


Sculptra i zabieg laserowy. Nowy sposób połączenia właściwości lasera i preparatu, w celu zoptymalizowania działania, poprzez głębszą penetrację preparatu Sculptra po resurfacingu laserowym. Bez iniekcji, prosta aplikacja na skórę.

Działanie wypełniacza Sculptra i lasera.

Sculptra - jest sprawdzonym preparatem do stymulacji kolagenu w skórze.

Laser Co2 i mikronakłucia - procedury, które tworzą mikrokanaliki poprzez, które wnikają substancje aplikowane bezpośrednio na skórę.

Sculptra bardziej nić wypełnianie i wygładzanie zmarszczek i bruzd, jak to mają za zadanie jego odpowiedniki, jest wypełniaczem, który stymulując kolagen, pozostawia znacznie trwalszy efekt.

Technika iniekcji i lasera.

Do tej pory wypełniacz podawany był przy pomocy igieł lub kaniul o różnych średnicach, aż do tkanki podskórnej (i głębiej). Aktualnie coraz częściej słyszy się o nowym sposobie aplikowania produktu Sculptra bezpośrednio na skórę, w połączeniu z laserem frakcyjnym CO2.

Nowoczesna metoda jest ceniona i stosowana, ponieważ jej efekty są widoczne. W trakcie zabiegu laserem frakcyjnym CO2 dochodzi do powstawania mikrokanałów. Mikrokanały otwarte są przez około 2,5-minuty działają jak zassysacz substancji, dzięki czemu mniejsze cząsteczki Sculptra przenikają w głąb skóry. Cząstki Sculptra są w różnych rozmiarach, ale najmniejsze mają szansę przeniknąć mikrokanały. Sculptra jest stosowany miejscowo, delikatnie wcierany w skórę, w podobny sposób jak osocze bogatopłytkowe (PRP).

Efekty połączenia lasera i wypełniacza.

Sculptra stymuluje produkcję kolagenu, w celu wytworzenia grubszej, jędrniejszej skóry. Nowy kolagen unosi tkanki, w konsekwencji dodaje objętości, która, w ostateczności wypełnia ubytki tkanki i zmarszczki.

Metoda sprawdzi się w leczeniu blizn potrądzikowych, wypełnianiu zmarszczek wokół ust i skóry wokół oczu, w celu zmniejszenia zagłębień (dolina łez), kurzych łapek i poprawy napięcia cienkiej skóry.

Jakie warunki trzeba spełnić do tego typu techniki? Każdy kto kwalifikuje się do zabiegu laserem frakcyjnym CO2 może poddać się temu zabiegowi, poznaj przeciwwskazania.

Zalety nowej metody.

Jakie jeszcze inne zalety ma ta metoda? Wydawałoby się, że sposób aplikacji preparatu Sculptra - wsmarowanie w skórę, a nie iniekcja, może uchronić przed skutkami ubocznymi, jak reakcje ziarniniakowe. Chociaż do tych dochodzi coraz rzadziej, dzięki udoskonaleniu techniki podania, przestrzegania zaleceń producenta oraz edukacji pacjentów w zakresie postępowania po zabiegu. Z racji, że metoda jest stosunkowo nowa, będziemy śledzić jej rozwój w świecie medycyny estetycznej.

Agnieszka Wyrozumska. Klinikiurody.com.pl


Polecane artykuły dotyczące wypełniaczy  Kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany  Zastosowanie hialuronidazy w leczeniu skutków ubocznych po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego  Długotrwała poprawa objętości twarzy po zabiegu z wypełniaczem kwasu hialuronowego  Niewidzialny lifting twarzy  Medyczne techniki powiększania ust  Radiesse  ArteFill®  Powiększaniem ust kwasem hialuronowym  Efekty stosowania zabiegów łączonych w medycynie estetycznej  Rozpuszczalne nici PDO
REKLAMA

Poszukiwane informacje :: Zabiegi, Kwas hialuronowy powiększanie, wygładzenie zmarszczek, elektroliza usuwanie włosów, Endermologia zabieg antycellulitowy, Komórki macierzyste, Kriolipoliza, IPL LED fotoodmładzanie, laser IPL depilacja, Laser frakcyjny w terapii regeneracji skóry, Laserowe usuwanie tatuażu, Lipoliza iniekcyjna, Mezoterapia igłowa, Nadpotliwość leczenie, Osocze bogatopłytkowe PRP, Peelingi medyczne, Radiofrekwencja RF na twarz ciało, Skleroterapia leczenie żylaków, powiększanie Implanty piersi, Korekcja uszu, Lifting twarzy, lipoliza, liposukcja, plastyka piersi, sklep Estetyka.pl pielęgnacja kosmetyki, transfer tłuszczu, przeszczep tłuszczu, Przeszczep włosów, transplantacja włosów, wybielanie licówki zębów, dr opinie, ranking lekarzy, lekarz specjalista Szczecin, Klinika Warszawa, Klinika medycyna estetyczna Katowice, Chirurg Plastyczny Warszawa, Stomatologia estetyczna Pruszków, klinika Łódź, Wyszukaj zabieg medycyny estetycznej, filtruj Jelenia Góra, Gdańsk, Gdynia, Sopot, kliniki medycyny estetycznej, Wyszukiwarka zabiegów, artykuły kliniki chirurgii plastycznej, operacje plastyczne Wrocław, chirurg plastyczny Kraków, nowości chirurgia plastyczna ::

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżone