Usta – wypełniacz czy implant? Jaka metoda jest dla Ciebie?

2017-04-26 19:31:05 ·

Sposoby na piękne i kształtne usta. Metody trwałe i czasowe – jak długo utrzymuje się efekt powiększanych ust?

Foto: Pixabay

Usta są jedną z najbardziej delikatnych części twarzy i wymagają wiedzy lekarza z wieloletnim doświadczeniem.

Duże, pełne i czerwone usta to niewątpliwie jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Jednak nie każda kobieta może się nimi pochwalić. Wtedy z pomocą przychodzą rozliczne metody medycyny estetycznej. Najpopularniejsze z nich to bez wątpienia wypełniacze, wśród których niepodzielnie króluje kwas hialuronowy.

Powiększanie ust wypełniaczem

Takie rozwiązanie ma szereg korzyści: zapewnia szybki i nie wymagający długiej rekonwalescencji efekt, umożliwia znaczną korektę zarówno kształtu, jak i wielkości ust oraz nie jest obciążone poważniejszymi powikłaniami. Kwas hialuronowy doskonale nawilża i rewitalizuje usta, co szczególnie docenią te Panie, u których zmiana kształtu, pełności i jędrności ust wynika z upływu czasu. Ograniczona trwałość zabiegu – rzędu kilkunastu miesięcy – postrzegana może być dwojako: jako wada, gdy zależy nam na trwałym powiększeniu ust lub jako zaleta, gdy liczymy się z możliwością zmiany spojrzenia na swoje usta i pragnieniem skorygowania ich kształtu czy wielkości w inny sposób.

Popularne produkty kwasu hialuronowego do wypełniania ust:

 • Restylane, Restylane-L, Restylane Silk
 • Juvederm Ultra, Juvederm Ultra Plus
 • Belotero Balance
 • HylaForm
 • Elevess
 • Prevelle Silk
 • Captique

Powiększanie ust wypełniaczem: obrzęk 24 h, po 2 dniach usta zaczynają nabierać kształtu, ostateczny efekt widoczny po ok 2 tygodniach.

Powiększanie ust na stałe

Mniej popularnym sposobem korekty ust jest zastosowanie silikonowego implantu – wąskiego paseczka z pogrubionym środkiem. Jego zastosowanie warunkuje naturalny i trwały efekt powiększenia i ujędrnienia ust. Implant umieszczany jest w wardze przez niewielkie nacięcia w kącikach ust.

Przykładowe nazwy implantów do augumentacji ust:

 • Goretex
 • SoftForm
 • UltraSoft
 • PermaLip

Efekt trwałych wypełniaczy może zmieniać się wraz z upływem czasu, tzn. wypełniacze mogą się przesuwać powodując asymetrię. Usunięcie chirurgiczne może być konieczne w celu skorygowania wady i może powodować widoczne zmiany w wyglądzie i zauważalne zmiany w strukturze tkanki miękkiej. Polecamy film z augumentacji ust trwałym implantem.

Przeczytaj także: Anatomia ust i medyczne techniki powiększania ust

Jeszcze bardziej inwazyjną metodą jest operacyjne powiększanie ust techniką korium, czyli przeszczepem własnej skóry, gdy cienki pasek skóry przeciągany jest – podobnie jak implant – przez nacięcia w kącikach ust. Rzadko wykonywane jest także powiększanie ust techniką plastyki ust:

:: Gull -Wing Lip Lift, gdy nacięcie wykonywane jest na granicy czerwieni wargowej, wycinany jest fragment skóry a usta podciągane są ku górze, co powoduje ich wymodelowanie

:: Bullhorn Lip Lift, czyli technika analogiczna jak powyżej, ale nacięcie skóry wykonywane jest pod nosem

:: Corner Lip Lift, czyli wycięcie skóry z okolic zewnętrznych kącików ust w celu ich podniesienia i wymodelowania

Wiedza i sztuka - połączenie tych dwóch elementów  zagwarantuje doskonałe usta.

Warto jeszcze wspomnieć o możliwości wypełniania ust własnym tłuszczem. Podobnie jak w przypadku wypełniaczy tłuszcz może zbijać się w grudki, nierówno rozłożyć i powodować asymetrię. Komórki tłuszczowe ulegają absorpcji i w konsekwencji przeżyje 30%. Analizując wypowiedzi lekarzy medycyny estetycznej w portalu RealSelf specjaliści bardziej faworyzują wypełnianie ust kwasem hialuronowym aniżeli własnym tłuszczem. Wargi są częścią ciała, które są w ciągłym ruchu, co sprawia, że są mniej idealnym miejscem do przeszczepu tłuszczu. Transfer tłuszczu jest bardziej odpowiedni w takie miejsca jak: policzki, pod oczy, skoronie, szyję, dłonie, piersi i pośladki. Naszym zdaniem jeżeli pierwszy raz powiększasz usta bardziej odpowiedni będzie kwas hialuronowy - sprawdzisz jak czujesz się z mocniej podkreślonymi ustami (efekt 6-9 miesięcy); alternatywą dla osób, które miały już wstrzykiwany wypełniacz i poszukują bardziej stabilnego rozwiązania jest np. własny tłuszcz (efekt utrzymuje się nawet przez kilka lat).

Przed zabiegiem powiększania ust upewnij się, że korzystasz z usług specjalisty.

Bez względu na preferowaną technikę powiększenia i modelowania ust, należy pamiętać o zachowaniu naturalnego wyglądu, czyli subtelnym skorygowaniu ust bez efektu sztuczności.

REKLAMA

Poszukiwane informacje :: Zabiegi, Kwas hialuronowy powiększanie, wygładzenie zmarszczek, elektroliza usuwanie włosów, Endermologia zabieg antycellulitowy, Komórki macierzyste, Kriolipoliza, IPL LED fotoodmładzanie, laser IPL depilacja, Laser frakcyjny w terapii regeneracji skóry, Laserowe usuwanie tatuażu, Lipoliza iniekcyjna, Mezoterapia igłowa, Nadpotliwość leczenie, Osocze bogatopłytkowe PRP, Peelingi medyczne, Radiofrekwencja RF na twarz ciało, Skleroterapia leczenie żylaków, powiększanie Implanty piersi, Korekcja uszu, Lifting twarzy, lipoliza, liposukcja, plastyka piersi, sklep Estetyka.pl pielęgnacja kosmetyki, transfer tłuszczu, przeszczep tłuszczu, Przeszczep włosów, transplantacja włosów, wybielanie licówki zębów, dr opinie, ranking lekarzy, lekarz specjalista Szczecin, Klinika Warszawa, Klinika medycyna estetyczna Katowice, Chirurg Plastyczny Warszawa, Stomatologia estetyczna Pruszków, klinika Łódź, Wyszukaj zabieg medycyny estetycznej, filtruj Jelenia Góra, Gdańsk, Gdynia, Sopot, kliniki medycyny estetycznej, Wyszukiwarka zabiegów, artykuły kliniki chirurgii plastycznej, operacje plastyczne Wrocław, chirurg plastyczny Kraków, nowości chirurgia plastyczna ::

© 2014 - 2017 Portal KlinikiUrody - wszystkie prawa zastrzeżone